تصویر صنعت لوازم الکترونیک

آخرین تغییرات قیمتی لوازم خانگی آذر ماه در مقایسه ابتدای سال 1399: تلویزیون FHD سایز 43 برند اسنوا 64500000 75% *** تلویزیون FHD سایز 32 برند مادیران 35300000 60% *** تلویزیون FHD سایز 49 برند مادیران 76500000 53% *** تلویزیون FHD سایز55 برند مادیران 119000000 98% *** تلویزیون 50 UHD برند مادیران 87000000 46% *** تلویزیون HD سایز 32 برند اسنوا 32000000 38% *** تلویزیون SMART سایز 43 برند اسنوا 64500000 28% *** یخچال برند دیپوینت مدل D4-W 226000000 73% *** یخچال فریزر برند دیپونت مدل T7-W 158620000 62% *** یخچال فریزر 11 گلد فلت برند امرسان 44900000 79% *** جاروبرقی برند اسنوا 22990000 83% *** ماشین لباسشویی دوقلویی برند امرسان 20586000 65% *** ماشین لباسشویی اتوماتیک 8 کیلویی برند امرسان 128300000 85% ***

مدیر برند گلدیران در گفت و گو با تصلا از نگاه متفاوت جی‌پلاس به بازار می‌گوید

خیز برند جی پلاس برای تصاحب ۳۰درصد از بازار لوازم خانگی

بررسی عملکرد برندها
یکی از غرفه‌های پررفت و آمد بیستمین نمایشگاه بین‌‎المللی لوازم خانگی در سالن 38 که محل تجمع اکثر برندهای مطرح و بزرگ لوازم خانگی بود، غرفه جی پلاس بود که از لحاظ چیدمان غرفه و سهولت بازدید شرایط مناسبی را برای بازدیدکنندگان فراهم کرده بود.

تصلا-بیستمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در حالی ۸ دی‌ماه به کار خود پایان داد که شرایط ویروس کرونا باعث شد این رویداد بزرگ صنعت کشور با تفاوت‌هایی نسبت به سال‌های قبل برگزار شود. اگر چه حضور مردم و مصرف‌کنندگان در این نمایشگاه پررنگ نبود اما نمایشگاه با استقبال کارشناسان تخصصی و نماینده‌های فروش رو به رو شد. در سومین روز از بیستمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در غرفه جی‌پلاس حاضر شدیم و با کیوان شکرانی، مدیر برند گلدیران گفت و گویی داشتیم تا درباره اهداف برند جی پلاس بیشتر بدانیم.

تفاوت‌های بیستمین نمایشگاه لوازم خانگی

کیوان شکرانی با بیان اینکه نمایشگاه امسال به دلیل شرایط کرونا تفاوت‌هایی با سال‌های قبل داشت، گفت: در این دوره از نمایشگاه بیشتر شاهد حضور نماینده‌های فروش بودیم که استقبال گسترده‌ای از نمایشگاه داشتند. هدف ما هم از حضور در نمایشگاه امسال دیدار با نمایندگان فروش و پیدا کردن فرصت‌هایی جدید در سراسر ایران برای تکمیل زنجیره فروش بود.

برند ملی از نگاه جی‌پلاس

مدیر برند گلدیران در پاسخ به سوالی در مورد دستیابی به برند ملی در صنعت لوازم خانگی افزود: نگاه‌ ما به برند ملی متفاوت است. ما در جی ‌پلاس و گلدیران برند ملی را برند ایران می‌دانیم و معتقدیم همه باید در جهت ارتقای نام ایران و ارتقای برند ایرانی کمک کنیم. به همین دلیل ما علاوه بر رشد خودمان علاقه‌مند هستیم رقبا هم در این بازار رشد کنند و همه با هم باعث ارتقای صنعت لوازم خانگی و ارتقای نام ایران شوند.

هدف ما در گلدیران دویدن و هرگز متوقف نشدن است

شکرانی در مورد چالش‌ها و مشکلات تولید نیز گفت: فشار تحریم‌ها و مشکلات واردات مواد اولیه و قطعات وجود دارد، اما ما در گلدیران سعی می‌کنیم به مسیرمان با وجود همه مشکلات ادامه دهیم و راه‌حل پیدا کنیم و هدف ما در گلدیران دویدن و هرگز متوقف نشدن است.

خرید اینترنتی و حمل رایگان از سایت گلدیران پلاس

مدیر برند جی پلاس با بیان اینکه در حال حاضر بزرگ‌ترین مشکل در روند فروش، ویروس کروناست که باعث شده دسترسی مردم سخت شود، افزود:  تلاش ما در این شرایط برای افزایش فروش اینترنتی است و از طریق سایت سایت گلدیران پلاس به آدرس goldiranplus.ir فروش اختصاصی با حمل رایگان داریم که خوشبختانه استقبال زیادی شده است.

وی افزود: برای خرید بهترین گزینه‌ها شبکه فروش دیلری و فروشگاه‌ها و در شرایط حاضر ویروس کرونا فروشگاه اینترنتی گلدیران پلاس است.

فروش محصولات برند جی پلاس از چهار کانال ویژه فروش

مدیر برند جی پلاس با بیان اینکه بسیاری از مردم هنوز دنبال کانال‌های سنتی فروش هستند، ادامه داد: جی پلاس چهار کانال ویژه فروش دارد که یکی شبکه نمایندگان فروش است که بیش از ۴۰۰ نماینده دارد. همچنین در فروشگاه‌های مدرن مثل هایپراستارها حضور گسترده داریم. شبکه فروش اینترنتی و فروشگاه‌های اختصاصی جی‌پلاس را داریم که بیش از ۱۵ فروشگاه است و مدیریت آن با خود گلدیران است. در استان‌ها و منطقه‌های کلیدی هم حضور داریم و سعی می‌کنیم ارتباط‌مان با مصرف‌کننده به مستقیم‌ترین شکل ممکن باشد.

راهکار برند جی پلاس برای قاچاق افزایش خدمات پس از فروش است

مدیر برند جی پلاس در واکنش به معضل قاچاق لوازم خانگی با بیان اینکه  راه‌حل ما در جی پلاس گلدیران برای قاچاق خدمات پس از فروش و ارزش افزوده‌ای است که به محصول اضافه می‌شود، گفت: ما معتقدیم اگر مشتری بداند محصولی که خریداری می‌کند، مطمئن است و گارانتی‌ای دارد که می‌تواند به آن اطمینان کند، سراغ کالای قاچاق نمی‌رود. هر چند قاچاق چون عوارض و گمرکی پرداخت نمی‌کند، با قیمت پایین‌تر به فروش می‌رسد  اما همیشه مشکل‌آفرین بوده است. از همین رو تمرکز ما در گلدیران روی ارائه بهتر خدمات پس از فروش گذاشتیم که گلدیران همیشه در این زمینه پیشگام بوده است.

هدف جی پلاس دستیابی به ۳۰ درصد سهم از بازار است

شکرانی ادامه داد: حدود یک ماه و نیم دیگر تولد دو سالگی برند جی پلاس است. این برند دو سال بیشتر نیست که وارد بازار شده و در این مدت توانسته سهم و جایگاه مناسبی در بازار و بین مصرف‌کنندگان پیدا کند. هدف ما ۳۰ درصد سهم از بازار بود که البته کرونا و تحریم‌ها خلل‌‎هایی را در این مسیر ایجاد کرد اما امیدوار هستیم تا پایان سال به این میزان سهم از بازار برسیم.

 

۱۳ گروه محصولی در سبد محصولات برند جی پلاس

مدیر برند گلدیران با بیان اینکه ما نگاه‌مان به بازار متفاوت است، افزود: ما خودمان را جزو بیزنس کانسیومر الکترونیک می‌دانیم نه فقط لوازم خانگی. دامنه محصولات ما بسیار متنوع است و قصد داریم محصولات و مدل‌های جدیدی نیز به این سبد محصولات اضافه کنیم. شما در بین محصولات گلدیران،اسمارت بورد، مانیتور، گوشی و … می‌بنید. ۱۳ گروه از محصولات ارائه کردیم و در تلاش داریم این سبد را گسترده‌تر کنیم.

وی افزود: جی پلاس محصولات متنوعی شامل ماشین لباسشویی، ظرفشویی، یخچال، ساید بای سایدها، تلویزیون، در سایز و اینچ و ظرفیت‌های متفاوت، مانیتور گیمینگ، کامپیوترهای همه کاره، دو مدل موبایل، کولر، و دستگاه‌های تهویه هوا، چیلر، داکت اسپلیت‌ها، اسمارت وردها، اسپیکرها  و… در سبد محصولات خود دارد که زیر چتر جی‌پلاس هستند. محصولات جدید را هم در رویداهای آینده به زودی ارائه می‌کنیم.

جی پلاس و پرواز بر فراز آسمانی متفاوت

شکرانی در پایان گفت: ما در جی پلاس شعاری تحت عنوان پرواز بر فراز آسمانی متفاوت داریم و با تعریفی که از برند ملی داریم، امیدواریم بتوانیم سطح صنعت لوازم خانگی را کمی بالا ببریم و به ارتقای این صنعت کمک کند.

برای ثبت امتیاز روی ستاره‌ها کلیک کنید

امتیاز میانگین 3 / 5. تعداد آرا: 2

امتیازی تاکنون داده نشده! اولین نفر باشید

مریم بابایی
۱۳۹۹/۱۰/۱۳
نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید

لینک کپی شد!