تصویر صنعت لوازم الکترونیک

آخرین تغییرات قیمتی لوازم خانگی آذر ماه در مقایسه ابتدای سال 1399: تلویزیون FHD سایز 43 برند اسنوا 64500000 75% *** تلویزیون FHD سایز 32 برند مادیران 35300000 60% *** تلویزیون FHD سایز 49 برند مادیران 76500000 53% *** تلویزیون FHD سایز55 برند مادیران 119000000 98% *** تلویزیون 50 UHD برند مادیران 87000000 46% *** تلویزیون HD سایز 32 برند اسنوا 32000000 38% *** تلویزیون SMART سایز 43 برند اسنوا 64500000 28% *** یخچال برند دیپوینت مدل D4-W 226000000 73% *** یخچال فریزر برند دیپونت مدل T7-W 158620000 62% *** یخچال فریزر 11 گلد فلت برند امرسان 44900000 79% *** جاروبرقی برند اسنوا 22990000 83% *** ماشین لباسشویی دوقلویی برند امرسان 20586000 65% *** ماشین لباسشویی اتوماتیک 8 کیلویی برند امرسان 128300000 85% ***

مدیر بازاریابی و فروش امرسان در گفت و گو با تصلا از برنامه صادرات به 11 کشور می‌گوید

امرسان در تکاپوی صادرات ۲۵ درصدی تولیدات

بررسی عملکرد برندها
افزایش ظرفیت تولید به میزان ۲۵درصد و افزایش صادرات محصولات امرسال به میزان ۵۰درصد رسیده است و لوازم خانگی امرسان به بازار کشورهای عراق و افغانستان صادر می شود. 

تصلا– امرسان را شاید باید یکی از موفق‌ترین شرکت‌های فعال در بیستمین نمایشگاه صنعت لوازم خانگی معرفی کرد. چراکه آن‌ها توانسته‌اند بیشترین بهره را از ممنوعیت واردات و نبود برندهای خارجی ببرند و با طراحی‌های جدید و ایده‌های نو بار دیگر در بازار داخلی به دنبال جایگاه گذشته خود باشند. همچنین صادرات محصولات امرسان و افتتاح کارخانه در بغداد و افزایش ظرفیت تولید یکی دیگر از موفقیت های برند امرسال بوده است.

به دنبال همین نوگرایی است که امرسان یکی از شلوغ‌ترین غرفه‌ها در چهار روز برگزاری نمایشگاه بود. شاید اگر جذب نیروهای مستعد را کنار بگذاریم، این شرکت در این نمایشگاه پیگیر تمام اهداف دیگر بوده است. امرسان یکی از برندهای معروف ایرانی در زمینه تولید لوازم خانگی است.

شرکت امرسان فعالیت خود را در سال ۱۳۶۰ شمسی با تولید فریزر خانگی آغاز کرده است و لوازم خانگی امرسان را با تولیدات دیگر و توسعه سبد محصولات خود ادامه داد. طوری که در حال حاضر ۴۰ درصد از فروش امرسان به سایر لوازم خانگی به غیر از یخچال فریزر اختصاص دارد. امرسان در صادرات نیز پیش‌تاز است و در حال حاضر به ۱۱ کشور صادرات دارد.

در همین زمینه محمود قیاسی، معاونت توسعه برند امرسان در گفت و گو با تصلا با بیان اینکه شرکت امرسان تقریبا ۴۰چندساله است که ورودش به بازار لوازم خانگی با یخچال‌ و یخچال فریزرهای عمدتا خانگی بوده است، گفت: امرسان از حدود ۹-۸ سال پیش برای تکمیل سبد محصولات خود‌ به سمت تولید دیگر لوازم خانگی مثل ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، جاروبرقی، اجاق گاز، هود، فر، کولر و.. پیش رفت و در حال حاضر موفق شده‌ خط تولید این محصولات را نیز بومی کند؛ به طوری که ۴۰ درصد فروش امرسان‌ در حال حاضر به این محصولات اختصاص دارد و سبد کاملی از محصولات لوازم خانگی را ارائه می‌دهد.

آغاز صادرات محصولات امرسان از سال ۹۰

معاونت توسعه برند امرسان با بیان اینکه صادرات محصولات امرسان از سال ۹۰ و با بازار کشور‌های افغانستان و عراق آغاز شد، افزود: در ۷-۶ سال گذشته به کشورهای آسیای میانه نیز صادرات داشته‌ایم و در حال حاضر ۱۱ کشور به عنوان مقصد صادراتی امرسان شناخته می‌شوند.


هدفگذاری برای صادرات لوازم خانگی امرسان

قیاسی ادامه داد: هدفگذاری امرسان امسال صادرات ۲۵ درصد از تولیدات بود. اما کرونا ، بسته بودن مرزها و بازارهای منطقه و همچنین پایین آمدن تقاضا رسیدن به این هدف را به تاخیر انداخت و با این شرایط ارزیابی ما این است که امسال صادرات ۱۵ درصد از تولیدات محقق شود.

تامین مواد اولیه؛ اصلی‌ترین چالش تولید

معاونت توسعه برند امرسان با بیان اینکه عمده چالش ما امسال تامین مواد اولیه بود، گفت: در برخی از مواقع حتی در تامین مواد اولیه که در داخل کشور تولید می‌شود مثل ورق‌های فولادی و مواد پتروشیمیABS نیز به مشکل خورده‌ایم.

قیاسی با بیان اینکه تامین مواد اولیه چند جزء داشت وبخشی از آن به انتقال ارز بر می‌گشت، ادامه داد: در نقل و انتقال ارز مشکلاتی وجود داشت. علاوه بر این قوانین گمرکی و بخشنامه‌ها تا حدودی دست و پاگیر بود و از طرفی برخی تامین کنندگان خارجی به دلیل تحریم‌ها تمایلی به ادامه همکاری نداشتند.

وی با اشاره به اینکه امسال در زمینه نیروی انسانی نیز با چالش‌هایی روبه رو بودیم، افزود: مشکل نقدینگی امسال به دلیل ممنوعیت واردات لوازم خانگی خارجی کمتر بود و با فروش محصولات در بازار نقدینگی تامین شد.

برند امرسان نوآورتر از قبل


معاونت توسعه برند امرسان با بیان اینکه در حزوه نوآوری امسال دستاوردهای خوبی داشتیم، گفت: تقریبا تمام محصولاتی که در نمایشگاه امسال ارائه کردیم، محصولات جدید است. اگرچه هر محصول جدیدی که وارد بازار می‌شود نیاز به خطوط جدید تامین دارد اما با وجود همه این مشکلات حرکت رو به جلو داشتیم.

شرکت امرسان ۵۰۰ نماینده فروش فعال دارد

معاونت توسعه برند امرسان با بیان اینکه در امرسان روی کانال‌های توزیع تمرکز زیادی داشتیم و در زمینه عرضه محصولات مشکلی نداشتیم، گفت: در حال حاضر تقریبا ۵۰۰ نماینده فعال فروش در سطح ایران داریم که باعث شده فرایند همواری را در فروش داشته باشیم. ۱۰ درصد از فروش امرسان نیز در فضای مجازی زیر نظر خودمان و در سایت‌های معتبر داخلی و سایت امرسان در حال انجام است. مشکلی در زمینه عرضه امسال نداشتیم.

نیاز بازار به تحریک تقاضا

معاونت توسعه برند امرسان با بیان اینکه در کل عملکرد دستگاه‌ها در صنعت لوازم خانگی را مثبت ارزیابی می‌کنم، گفت: اگرچه مسئله تحریم‌ها همه از جمله سازمان‌های دولتی را دچار مشکل و شوک کرد و تعدد و چندگانگی بخشنامه‌ها به دلیل این شرایط بود، اما در هر صورت عملکرد دستگاه‌های دولتی را مثبت ارزیابی می‌کنم.

قیاسی با بیان اینکه بهتر بود بخشی از اقدامات دستگاه‌های دولتی به سمت تحریک تقاضا می‌رفت، گفت: شرکت‌ها مجبور بودند به صورت جزیره‌ای با شرکت‌های لیزینگ قرارداد ببندند در حالی که این روند می‌توانست یک حرکت هماهنگ شده از طرف دولت باشد تا شرایط فروش اقساطی فراهم شود.

وی با بیان اینکه ما در امرسان با توجه قدرت خرید مردم طرح‌ها و تسهیلاتی در نظر گرفتیم که هم به شرایط خرید مردم کمک کرده باشیم و هم فروش‌مان افت نکند.

عرضه مستقیم لوازم خانگی امرسان امکان‌پذیر است؟

معاونت توسعه برند امرسان با بیان اینکه عرضه مستقیم که کارخانه‌ها مستقیما به مصرف‌کننده وصل شوند، روند جهانی است، گفت: این اتفاق دیر یا زود خواهد افتاد و نمایندگان فروش تبدیل به نمایندگان لجستیک و تحویل‌دهنده کالا خواهند شوند. اما شخصا با عرضه مستقیم به این معنی که این بخش از زنجیره ارزش که سابقه طولانی هم دارد، حذف شود موافق نیستم، اما باید نقش‌ها عوض و بازتعریف شود.

برای ثبت امتیاز روی ستاره‌ها کلیک کنید

امتیاز میانگین 1 / 5. تعداد آرا: 1

امتیازی تاکنون داده نشده! اولین نفر باشید

مریم بابایی
۱۳۹۹/۱۰/۱۷
نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید

لینک کپی شد!