تصویر صنعت لوازم الکترونیک

آخرین تغییرات قیمتی لوازم خانگی آذر ماه در مقایسه ابتدای سال 1399: تلویزیون FHD سایز 43 برند اسنوا 64500000 75% *** تلویزیون FHD سایز 32 برند مادیران 35300000 60% *** تلویزیون FHD سایز 49 برند مادیران 76500000 53% *** تلویزیون FHD سایز55 برند مادیران 119000000 98% *** تلویزیون 50 UHD برند مادیران 87000000 46% *** تلویزیون HD سایز 32 برند اسنوا 32000000 38% *** تلویزیون SMART سایز 43 برند اسنوا 64500000 28% *** یخچال برند دیپوینت مدل D4-W 226000000 73% *** یخچال فریزر برند دیپونت مدل T7-W 158620000 62% *** یخچال فریزر 11 گلد فلت برند امرسان 44900000 79% *** جاروبرقی برند اسنوا 22990000 83% *** ماشین لباسشویی دوقلویی برند امرسان 20586000 65% *** ماشین لباسشویی اتوماتیک 8 کیلویی برند امرسان 128300000 85% ***

معاون وزارت صمت از سیاستگذاری کلان در صنعت لوازم خانگی خبر داد

حمایت از پیشران‌های صنعت لوازم خانگی

نیمکت داغ تِصلا
معاون امور صنایع وزارت صمت با تاکید بر بسترسازی برای تحقق نهضت ساخت داخل در صنعت لوازم خانگی گفت: محدودیت‌های بین المللی فرصتی در اختیار ما قرار داد که باید از آن استفاده کنیم و توان تولید خود را در صنایع راهبردی بیش از پیش افزایش دهیم.

تصلا-مهدی صادقی‌نیارکی در نشست بررسی وضعیت زنجیره ارزش صنعت لوازم خانگی که با حضور علی آقامحمدی «رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام» برگزار ‌شد، به مرور سلسله نشست های هم اندیشی بررسی زنجیره تامین چهار صنعت راهبردی پرداخت و خواستار تدوین نقشه راه برای توسعه صنعت لوازم خانگی به عنوان یکی از صنایع پیشران در کشور شد.

معاون امور صنایع وزارت صمت افزود: سیاستگذاری در این نشست ها بر توانمندسازی زنجیره ها اعم از زنجیره تولید و ارزش متمرکز است. ایجاد همکاری مشترک و تقسیم کار در بخش تشکل‌ها و صنایع پیشران و دستگاه‌های اجرایی از جمله رویکردهای وزارت صنعت برای توسعه این صنعت است.

وی با تاکید بر تجمیع تقاضا در کل زنجیره بیان کرد: در صدد هستیم با همکاری صاحبنظران صنعت لوازم خانگی و با توجه به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود در این بخش، نقشه راه مشخصی برای حداکثرسازی تولید و صادرات در این صنعت تدوین شود.

تدوین نقشه راه تولید و صادرات در صنعت لوازم خانگی

معاون امور صنایع وزارت صمت تصریح کرد: باید مسیر منسجمی برای این صنعت طراحی شود و نگاه تامین و لجستیک مشترک در این صنعت شکل بگیرد.

وی افزود: پیشتازان این صنعت باید در قالب مجموعه ای منسجم برنامه‌های توسعه ای در حوزه توسعه ساخت داخل، توسعه برند، نوآوری رسوخ فناوری ودانش فنی و… در این صنعت طراحی کنند.

مهدی صادقی نیارکی

 

معاون امور صنایع وزارت صمت تصریح کرد: جهش تولید در انواع لوازم خانگی با رعایت الزامات و استانداردهای مصرف انرژی و زیست‌ محیطی، توسعه صادرات برخی لوازم خانگی به کشورهای همجوار و توازن و پایداری نسبی زنجیره تامین در این صنعت متناسب با شرایط موجود از جمله اهدافی است که در این برنامه اجرایی بدنبال آن هستیم.

صادقی‌ نیارکی با بیان این که به منافع تمام تولیدکنندگان در این صنعت در کنار حفظ منافع مصرف کننده توجه داریم، بیان کرد: ما در زنجیره صنعت لوازم خانگی باید به این ترتیب جلو برویم که پیشران‌ها را تعریف کنیم و این پیشران‌ها با توجه به توانایی‌هایی‌ که دارند، حرکت کنند و مراکز تحقیق و توسعه در این واحدها ایجاد شوند و توسعه یابند و صنایع کوچک‌تر در ذیل آن‌ها اقداماتی براساس منافع جمع انجام دهند.

معاون وزیر صمت با تاکید بر اینکه ما در وزارت صمت می خواهیم سیاستگذاری کلان برای توسعه این صنعت را با همکاری شما آغاز کنیم، اضافه کرد: محدودیت های اعمال شده یک فرصت در اختیار ما قرار داد که باید از آن استفاده کنیم و توان خود را بیش از پیش برای حداکثرسازی در تولید و صادرات افزایش دهیم.

صادقی‌نیارکی با تاکید بر همکاری و تفاهم فعالان این حوزه برای تدوین برنامه اجرایی توسعه صنعت لوازم خانگی گفت: با تدوین برنامه راهبردی برای این صنعت همه زنجیره صنعت مورد حمایت قرار خواهد گرفت و قطعه‌سازها و بنگاه های کوچک ومتوسط در کنار پیشران‌ها رشد خواهند کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به رویکردهایی که برای توسعه این صنعت مطرح شد، دستور جلسه بعدی برنامه ریزی برای همکاری مشترک و تقسیم کار بین بخش های مختلف زنجیره خواهد بود تا جلسات بعد تر با فضای روشن‌تری در راستای گسترش زنجیره ارزش قدم برداریم.

وی افزود: یکی از سیاستگذاری‌های وزارت صمت براین موضوع هدفگذاری شده است که تا پایان این دولت ریل‌گذاری برای توسعه این صنعت راهبردی انجام شود.

منبع

برای ثبت امتیاز روی ستاره‌ها کلیک کنید

امتیاز میانگین 5 / 5. تعداد آرا: 1

امتیازی تاکنون داده نشده! اولین نفر باشید

مریم بابایی
۱۳۹۹/۱۰/۲۴
نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید

لینک کپی شد!