تصویر صنعت لوازم الکترونیک

قیمت های روز لوازم خانگی و درصد نوسان قیمت ها در بازار از فروردین الی مهر »»»»» تلویزیون ال ای دی اسنوا 50 اینچ 4K اسمارت مدل SSD-50SA640U 130000000 0.19% *** تلویزیون اسمارت اولترا اچ دی جی پلاس مدل GTV-50LU722S سایز 50اینچ 139000000 0.07% *** تلویزیون ال ای دی تی سی ال43D3000i سایز 43 اینچ 62990000 0.45% *** تلویزیون ال ای دی هوشمند سام الکترونیک مدل50TU6500 سایز 50 اینچ 100000000 0.14% *** تلویزیون برند هایسنس مدلN2179PW سایز 49 اینچ 120000000 0.28% *** قیمت انواع یخچال فریزر »»» یخچال فریزر دوقلو مدلFN15DRH15D برند امرسان 90000000 0.29% *** یخچال و فریزر دو قلو دیپوینت مدل D4 207500000 0.19% *** یخچال و فریزر دوقلو پارس مدل PRH17631EW/W-FRZNF170 147000000 0.38% *** یخچال فریزر ساید بای ساید جی پلاس مدل GSS-K723 173500000 0.09% *** یخچال فریزر ساید بای ساید اسنوا مدل S8-2261 360000000 0.39% *** تغییرات قیمتی انواع جاروبرقی»»»» جاروبرقی مدلSVC-A2200GS برند اسنوا 32000000 0.64% *** جاروبرقی مدلVC-2000W مدل پارس خزر 27350000 0.61% *** جارو برقی مدلBSGL3MULT3 برند بوش 46000000 0.6% *** تغییرات قیمتی انواع ماشین لباسشویی»»»»» ماشین لباسشویی درب از جلو مدلTFU-94407 برند پاکشوما 7کیلوگرم 145000000 0.36% *** ماشین لباسشویی مدلTG72-BW برند ایکس ویژن 7 کیلوگرم 94000000 0.22% *** ماشین لباسشویی مدلSWM-84606 برند اسنو 8 کیلوگرم 160000000 0.13% *** ماشین لباسشویی آبسال مدل REN5207 65500000 0.21% ***

فر بهتر است یا مایکروفر؟

تفاوت فر برقي و گازي چیست؟ کدام بهتر است؟

راهنمای خرید
فر برقی دستگاهی شبیه به مایکروفر است که بسیاری از افراد هنگام خرید این دستگاه آن را با مایکروفر اشتباه می‌گیرند. در واقع ظاهر این دو دستگاه تا حد قابل توجهی شبیه به هم است و از نظر ظاهری تفاوت زیادی میان این دو دستگاه وجود ندارد. اما آیا شباهت ظاهری می‌تواند دلیلی برای وجود شباهت در عملکرد فر برقی و مایکروفر باشد؟

تفاوت فر برقي و گازي چیست؟ برای پخت و پز کدام راحت‌تر است؟ فر برقی دستگاهی شبیه به مایکروفر است که بسیاری از افراد هنگام خرید این دستگاه آن را با مایکروفر اشتباه می‌گیرند. در واقع ظاهر این دو دستگاه تا حد قابل توجهی شبیه به هم است و از نظر ظاهری تفاوت زیادی میان این دو دستگاه وجود ندارد. اما آیا شباهت ظاهری می‌تواند دلیلی برای وجود شباهت در عملکرد فر برقی و مایکروفر باشد؟

تصلا- در ادامه این مطلب سایت اخبار لوازم خانگی تصلا قصد داریم تا نه تنها به معرفی فر برقی و بررسی امکانات مشترکی که روی انواع فر برقی وجود دارد بپردازیم بلکه در خصوص شباهت‌ها تفاوتی‌هایی که میان این دستگاه و مایکروفر و همچنین فر گازی وجود دارد به نکاتی اشاره کنیم.

آنچه در این مطلب خواهید خواند شامل موارد زیر است:

  • تفاوت فر برقي و گازي چیست؟
  • فر گازی چیست، چه کاربردی دارد و چه تفاوتی میان فر برقی و فر گازی وجود دارد؟
  • نحوه استفاده از فر گازی و فر برقی برای پخت انواع مواد غذایی به چه صورت است؟
  • تفاوت‌ها و شباهت‌های میان فر برقی و مایکروفرها چیست؟
  • تفاوت پخت و پز از جمله پخت انواع کیک و شیرینی در فر گازی با فر برقی چیست؟

بیشتر بخوانید:راهنمای خرید ماکروفر/ مایکروفر چند لیتری خوبه ؟

تفاوت فر برقي و گازي چیست؟

برای دانستن تفاوت پخت کیک در فر و مایکروفر یا همان فرهای برقی، ابتدا لازم است تا تعریف مشخصی از هر دو نوع فر داشته باشیم.

فر برقي چيست؟

فر برقی در واقع نوعی دستگاه پخت و پز است که ظاهر آن شباهت زیادی به مایکروفر دارد. این دستگاه دارای شکل چهارگوش است و به جای گاز از برق به عنوان منبع تولید انرژی در آن‌ها استفاده می‌شود.
فرهای برقی معمولاً دارای بیش از دوطبقه هستند و در آن‌ها می‌توان هم‌زمان چند ماده غذایی را پخت. روی این دستگاه‌ها به منظور ایجاد حرارت و تبدیل انرژی الکتریسیته به گرمای لازم برای پخت و پز از یکسری المنت استفاده می‌شود.
در برخی از این دستگاه‌ها بسته به مدل آن المنت هم در بالای دستگاه وجود دارد و هم در قسمت پایین آن. اما در برخی دیگر از این دستگاه‌ها المنت دستگاه در قسمت پایینی آن قرار گرفته است.

نحوه پخت و پز با فر برقی

برای دانستن پاسخ سوال اینکه تفاوت فر برقي و گازي چیست ؟ کدام بهتر است دانستن عملکرد هر دستگاه ضرورت دارد. بر روی روی فرهای برقی به منظور تنظیم حرارت داخل فر یک دستگاه ترموستات قرار دارد.
در واقع ترموستات دمای درونی فر را اندازه‌گیری می‌کند و در صورتی که حرارت داخل فر زیاد بود، المنت‌های داخل دستگاه را خاموش و روشن می‌کند.

علاوه بر ترموستات، در فرهای برقی یکسری فن نیز تعبیه شده است که در واقع گرما و حرارت را در داخل فضای برقی به گردش در می‌آورد تا دمای همه بخشه‌ای فر یکسان باشد.

نکته مهم در خصوص فرهای برقی این است که طراحی این فرها به نحوی انجام شده است که به راحتی می‌توان آن‌ها را درون کابینت و به طور کلی در دکور آشپزخانه جا داد. از آنجایی که در فرهای برقی از المنت استفاده می‌شود در نتیجه گرما از سطح مواد غذایی به داخل آن می‌رسد.
یعنی ابتدا سطح مواد غذایی پخته می‌شود و سپس داخل آن‌ها. از این رو این فرها بیشتر برای پخت و پز غذاهای گریل و کبابی گزینه مناسبی هستند.

بیشتر بخوانید: سولاردوم چیست و کدام سولاردوم را انتخاب کنیم؟

تفاوت پخت کیک در فر و مایکروفر (فرهای برقی)

زمان پخت مواد غذای در فرهای برقی نسبت به سایر دستگاه‌های پخت و پز زیاد است. در واقع چون درون این دستگاه‌ها از المنت برای تولید گرما استفاده می‌شود بنابراین مدت زمانی طول می‌کشد تا محیط داخلی دستگاه گرم شود و سپس حرارت به مواد غذایی برسد. به همین دلیل مدت زمان پخت مواد غذایی نسبتاً طولانی‌تر از مدت زمان پخت

مواد غذایی در مایکروفر و سولاردوم می‌شود. تعبیه المنت روی این دستگاه‌ها باعث می‌شود تا توان مصرفی آن‌ها بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ ولت باشد. البته میزان مصرف انرژی برقی در این دستگاه‌ها به مصرف برق و همچنین تنظیمات ترموستات و دمای تنظیم شده توسط کاربر نیز بستگی دارد.

در فر برقی به دلیل وجود فن‌های مختلف پخت مواد غذایی و کیک به صورت کاملاً یکنواخت انجام می‌شود و در نتیجه معمولاً غذاهایی که در این دستگاه‌ها پخته می‌شوند خوشمزه‌تر هستند.
چون درون محفظه فرهای برقی طبقه‌بندی شده است به همین دلیل استفاده بهینه‌تری نسبت به فضای داخل فر برقی می‌توان داشت. یکی از مهم‌ترین مواردی که برای استفاده از فرهای برقی وجود دارد این است که امکان استفاده از انواع ظروف چه ظروف فلزی و چه ظروف شیشه‌ای در این دستگاه‌ها وجود دارد.

انواع فر برقی خانگی

فر برقی انواع مختلفی دارد. زمانی که شما برای خرید فر برقی به بازار می‌روید باید انواع مختلف این دستگاه‌ها را از لحاظ نصب و محل قرارگیری در آشپزخانه شناسایی کنید و سپس اقدام به استفاده از این دستگاه‌ها کنید. این دستگاه ها عبارتند از:

فر برقی توکار

یکی از انواع فرهای بقیه، فرهای برقی توکار است که همان‌طور که نامشان مشخص است در داخل کابینت قرار می‌گیرند و در نتیجه همیشه جای ثابتی دارند و امکان عوض کردن جای آن‌ها در آشپزخانه وجود ندارد.

تنوع ین نوع فرها نسبت به نوع دیگر فرهای برقی که به فرهای رومیزی برقی مشهور هستند نسبتاً زیاد است و در نتیجه دست خریدار برای انتخاب کالای مورد نیاز خود باز است.

این نوع دستگاه‌ها بیشتر برای آن دسته از افراد و کاربرانی مناسب هستند که امکان اختصاص دادن فضای ثابت در آشپزخانه به فر گازی برای آن‌ها وجود دارد.

از آنجایی که نوع طراحی فرهای توکار برقی با فرهای رومیزی برقی متفاوت است به همین دلیل فر برقی توکار قیمت بالاتری نسبت به فر برقی رومیزی دارد.

پس زمانی که می‌خواهید این دستگاه‌ها را خریداری کنید نه تنها باید به قیمت آن‌ها توجه کنید بلکه می‌بایست حتماً باید به امکان اختصاص دادن یک محل ثابت برای نصب این دستگاه‌ها در آشپزخانه توجه داشته باشید.

یکی دیگر از انواع فرهای برقی، فرهای برقی رومیزی هستند. این فرها که در برخی از موارد با عنوان آون توستر نیز معرفی می‌شوند.

در واقع دستگاه‌هایی هستند که قبل از معرفی مایکروفرها و ورود آن‌ها به بازار لوازم خانگی و دستگاه‌های پخت و پز به بازار معرفی شدند.
این دستگاه‌ها البته نوع پیشرفته آن‌ها از نظر عملکرد شباهت زیادی به فرهای برقی توکار دارند و تنها تفاوتی که میان این دو دستگاه وجود دارد، مربوط به محل نصب این دستگاه‌ها در آشپزخانه است.

فر برقی رومیزی

در واقع فرهای رومیزی همان‌طور که از نامشان مشخص است، فرهایی هستند که روی کابینت و روی میز قرار می‌گیرند و در نتیجه امکان تعویض مکان قرارگیری آن‌ها در آشپزخانه وجود دارد.
مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزیت این دستگاه‌ها نسبت به نمونه توکار آن‌ها امکان جابجا کردن دستگاه است که از اهمیت نسبتاً زیادی برخوردار است.
البته این ویژگی می‌تواند یک ایراد عمده نیز برای دستگاه به حساب بیاید چون وجود امکان جابجایی برای این دستگاه‌ها می‌تواند باعث بروز مشکلاتی مثل افتادن دستگاه از روی میز و یا ضربه خوردن آن وجود داشته باشد.

فر‌های رومیزی برقی علاوه بر آشپزخانه‌های منازل، در کافی‌شاپ‌ها نیز کاربرد بسیاری داشته و با پخت سریع غذا و کیک، جز محبوب‌ترین فرهای بازار به حساب می‌آید. تنظیمات متنوع فرهای برقی رومیزی شما را برای پخت یکنواخت انواع غذاهای گوشتی، فست فود و شیرینی‌ها یاری می‌رساند.

این فرها قابلیت تنظیم دما داشته و حداکثر دمای آن‌ها ۲۵۰ درجه سانتی گراد است. عایق حرارتی استفاده شده در آن‌ها از جنس پشم سنگ تهیه شده تا از انتقال حرارت به بیرون و اتلاف انرژی جلوگیری کند.

نکته‌ای که در خصوص فرهای برقی رومیزی و توکار باید همیشه مد نظر داشته باشید این است که از نظر ظاهری فرهای برقی توکار زیبایی خاصی نسبت به فرهای برقی رومیزی دارند و اگر زیبایی و ظاهر آشپزخانه برای شما اهمیت زیادی دارد بهتر است بعد از در نظر گرفتن یک فضای مناسب برای قرار دادن فر توکار برقی در آشپزخانه، این دستگاه‌ها را انتخاب و خریداری کنید.

به طور کلی انتخاب فر توکار برقی یا فر رومیزی برقی و مناسب بودن آن برای هر فرد بستگی به عوامل مختلفی دارد.
موضع مهمی که در هنگام خرید و انتخاب فر برقی باید به آن توجه کنید این است که ابعاد فرهای برقی توکار و فرهای برقی رومیزی با هم مختلف است و علاوه بر اینکه شما باید امکان تعبیه فر در داخل کابینت و فضای مناسب آن را در نظر داشته باشید، باید به این نکته هم توجه کنید که در هر بار استفاده از فر برقی قرار است چه میزان مواد غذایی پخته شود.

میزان مواد غذایی که در هر بار استفاده از فر برقی پخته می‌شوند تا حد زیادی تحت تأثیر تعداد اعضای خانواده دارد. به همین دلیل اگر شما از آن دسته افرادی هستید که تعداد اعضای خانواده شما کم هستند و یا به صورت مجردی زندگی می‌کنید بهتر است فر برقی رومیزی را انتخاب کنید.
توجه کنید که فرهای برقی رومیزی که دارای ابعاد کوچکی هستند معمولاً فاقد امکاناتی مثل جوجه گردان هستند. اما اگر تعداد افراد خانواده شما زیاد است و هر بار باید حجم زیادی از مواد غذایی را به فر برقی بپزید بهتر است حتماً از فرهای برقی توکار که ابعاد بزرگ‌تری دارند استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: سولاردم بهتر است یا آون توستر ✔️ مقایسه مایکروفر، توستر و سولاردوم

فر گازی یا فر برقی ؟ آیا فر گازی بهتر است؟

شاید بسیاری از کاربران دستگاه‌های پخت و پز به خصوص آن دسته از افرادی که سن و سال بیشتری دارند بر این باور باشند که استفاده از دستگاه‌های پخت و پز گازی بر طعم و مزه غذاها تأثیر بهتری دارد.
در واقع غذاهایی که با گاز پخته می‌شوند از کیفیت و مزه بهتری نسبت به آن دسته از غذاهایی برخوردارند که در آن‌ها از المنت و یا اشعه و امواج رادیویی برای پخت و پز استفاده می‌شود. از این رو بسیاری از افراد هدر پاسخ به سوال فر برقی یا فر برقی گازی ؟ کدام بهتر است؟ حتما میگویند فرهای گازی بهتر هستند.

با پیشرفت تکنولوژی و طراحی و تولید انواع مختلفی از دستگاه‌های پخت و پز، بری از تولید کنندگان اجاق گازها اقدام به تولید فرهای گازی کردند که در آن‌ها از گاز برای تولید گرما و پخت و پز استفاده می‌شود.

اگرچه بسیاری از اجاق گازهای امروزی مجهز به فرهای سر خود هستند که در آن‌ها از انرژی گاز برای تولید گرمای مناسب با پخت و پز مواد غذایی استفاده می‌شود اما خوشبختانه انواع مختلفی از فرهای مجزا بدون شعله گاز هستند که در آن‌ها به جای انرژی برق، المنت یا امواج رادیویی از گاز استفاده می‌شود.

این فرها که قابلیت تعبیه و قرار گرفتن در داخل کابینت آشپزخانه را دارند دستگاه‌هایی هستند که در آن‌ها معمولاً دو شعله یکی در بالا و دیگری در پایین دستگاه قرار دارد و می‌توان از آن‌ها هم برای پخت انواع غذاهایی که نیاز به مغز پخت شدن دارند استفاده کرد و هم برای پخت انواع غذاهای کبابی و گریل شده کاربرد دارند.

بیشتر بخوانید: تفاوت ماکروفر و ماکروویو چیست؟

بررسی مزایا و مضرات فر برقی و گاز

فر برقی یا فر برقی گازی ؟ در پاسخ باید بگوییم که فرهای برقی و فرهای گازی نیز مانند هر دستگاه پخت و پز مزایا و معایب منحصر به فرد خود را دارند.
اگر به دنبال خرید یک فر هستید اما نمی‌دانید خرید فر گازی برای شما بهتر است یا فر برقی باید حتماً نسبت به مزایا و معایب هر کدام از این دستگاه‌ها مطلع باشید و سپس اقدام به انتخاب و خرید این دستگاه‌ها کنید. به همین دلیل در این بخش قصد داریم تا در خصوص مزایا و معایب هر کدام از این دستگاه‌ها به نکاتی اشاره کنیم.

مزایای استفاده از فرهای برقی

در فرهای برقی همان‌طور که قبلاً نیز گفته شد از انرژی برق به منظور تامین گرما در محفظه دستگاه استفاده می‌شود. در واقع المنت‌های تعبیه شده در فرهای برقی به نوعی انرژی برق را به امواج مادون قرمز تبدیل می‌کنند و این امواج گرمای لازم برای پخت انواع مواد غذایی را تامین می‌کنند.

یک نکته مهم در خصوصص سوال فر برقی یا فر برقی گازی کاربران اینست که ه دلیل تعبیه دستگاه کانوکشن در دستگاه، حرارت به صورت کاملاً یکنواخت و یکسان در همه بخشه‌ای محفظه فر به گردش در می‌آید و در نتیجه مواد غذایی به صورت کاملاً یکسانی پخته می‌شوند.

علاوه بر این به دلیل استفاده از دستگاه ترموستات در این نوع فرها که برای کنترل دمای داخلی دستگاه از آن استفاده می‌شود، حرارت داخل دستگاه به هیچ عنوان به حدی نمی‌رسد که مواد غذایی در آن بسوزد و اگر دمای مناسبی را برای دستگاه انتخاب کنید، به هیچ عنوان غذای شما نمی‌سوزد.

مضرات فر گازی

اگرچه ابعاد فرهای برقی نسبتاً بزرگ است اما در مقایسه با فرهای گازی ابعاد کوچک‌تری دارند و در نتیجه میزان مواد غذایی که در این دستگاه‌ها می‌توان استفاده کرد نسبت به مواد غذایی که در فرهای گازی استفاده می‌شود، محدود است.

از طرفی به دلیل استفاده از المنت، مصرف انرژی در این دستگاه‌ها نسبتاً زیاد است و در نتیجه برای برخی از پخت و پزها که زمان زیادی برای پخت مواد غذایی در آن‌ها لازم است، استفاده از این دستگاه‌ها چندان مقرون به صرفه نیست. علاوه رب این احتمال سوختن المنت‌ها در این دستگاه‌ها نسبتاً زیاد است و به در نتیجه المنت این دستگاه‌ها باید تعویض شود.

معمولاً تعویض این بخش در فرهای برقی سخت است و نیاز به یک تعمیرکار با تجربه و خبره دارد. علاوه بر این مدت زمان گرم شدن فر برقی بسته به میزان المنتی که در آن تعبیه شده است نسبتاً زیاد است و به همین دلیل انرژی برق زیادی برای گرم شدن اولیه دستگاه مصرف می‌شود که این امر نیز باعث افزایش مصرف انرژی در این دستگاه‌ها می‌شود که از نظر اقتصادی چندان مقرون به صرفه نیست.

مزایای استفاده از فرهای گازی

فرهای گازی به خصوص آن دسته از فرهایی که به صورت توکار در کابینت‌ها تعبیه می‌شود به دلیل استفاده از دو شعله گاز در قسمت پایینی و بالایی دستگاه بسیار سریع گرم می‌شوند.

حرارت درون محفظه این فرها به سرعت افزایش می‌یابد و از طرفی معمولاً گرمای بیشتری در این دستگاه‌ها تولید می‌شود که برای پخت انواع مواد غذایی به خصوص انواع گوشت قرمز و مرغ مناسب هستند.

در فرهای گازی دو شعله یکی در بالای دستگاه و یکی در پایین آن قرار دارد که هم می‌توان هر دو را به صورت هم‌زمان روشن کرد و هم می‌توان از هر کدام بسته به غذایی که می‌خواهید در فر بپزید استفاده کنید.

در این دستگاه‌ها حتی اگر یکی از شعله‌ها مخصوصاً شعله پایینی دستگاه را روشن کنید، به دلیل وجود گازی که در دستگاه متصاعد می‌شود، فضای درونی آن گرم‌تر می‌شود و در نتیجه پخت مواد غذایی بهتر انجام می‌شود.

یکی دیگر از مزایای فرهای برقی این است که به دلیلی ساختاری که دارند، تمیز کردن آن‌ها بسیار راحت انجام می‌شود. آسان تمیز شدن هر وسیله لوازم خانگی به خصوص برای خانم‌های خانه دار یک امتیاز مثبت به حساب می‌آید.

همچنین روی فرهای گازی به دلیل ساختار و مکانیزم فر امکان ارائه انواع مختلف برنامه‌های آشپزی که برای پخت مواد غذایی مختلف مناسب هستند وجود دارد.

علاوه بر این کنترل دمای فر بسیار با دقت انجام می‌شود و شما هرگز نباید نسبت به افزایش دما بیش از حدی که برای دستگاه مشخص کرده‌اید نگران باشید.

نکته جالبی که در خصوص برخی از انواع فرهای گازی وجود دارد این است که در بسیاری از مدل‌های این دستگاه‌ها هم امکان استفاده از انرژی گاز برای پخت و پز مواد غذایی وجود دارد و هم اینکه می‌توان از انرژی برق استفاده کرد به همین دلیل مزیت مهمی که این دستگاه‌ها دارند این است که در صورت نبودن هر کدام از این منابع انرژی، امکان استفاده از منبع انرژی دیگر در دستگاه وجود دارد.

مضرات فر گازی

برای دانستن تفاوت فر برقي و گازي توجه به معایب فرهای گازی نیز مهم است. فرهای گازی نیز مانند انواع مختلف دستگاه‌هایی که از آن‌ها برای پخت و پز مواد غذایی استفاده می‌شود، دارای ایرادات و معایبی هستند که در هنگام خرید آن‌ها حتماً باید این موارد در نظر گرفته شود.

مهم‌ترین و اولین ایرادی که به فرهای گازی وارد می‌شود این است که در این دستگاه‌ها معمولاً هیچ وسیله‌ای که بتواند دمای محفظه داخلی دستگاه را ثابت نگه دارد وجود ندارد و در نتیجه احتمال افزایش دمای محفظه داخلی دستگاه و سوختن مواد غذایی در آن‌ها زیاد است.

علاوه بر این چون گاز و انرژی گازی منبع اصلی تولید گرما در این دستگاه‌ها است و از طرفی محفظه داخلی دستگاه نیز کاملاً بسته است احتمال تجمع گاز در محفظه این دستگاه‌ها وجود دارد که در صورت عدم رعایت نکات ایمنی این مسئله می‌توان بسیار خطرناک باشد.

عیب دیگر این است که با وجود اینکه احتمال خرابی فرهای گازی نسبتاً کم است اما اگر خرابی در آن‌ها رخ دهد بسیار خطرناک است. به همین دلیل باید حتماً هر چند وقت یک‌بار عملکرد این دستگاه‌ها کاملاً بررسی شود و همه بخشه‌ای دستگاه چک شود تا در صورت وجود خرابی و نیاز به تعمیر دستگاه هرچه سریع‌تر تعمیر شود.

ظرفیت فرهای برقی نسبت به فرهای گازی محدود است و بنابراین نمی‌توان از آن‌ها برای پخت و پز حجم زیادی از مواد غذایی استفاده کرد. از طرفی قیمت فر گازی نسبت به فر برقی زیاد است و در نتیجه برای بسیاری از خانواده‌ها خرید این دستگاه‌ها چندان مقرون به صرفه نیست.

ایراد دیگری که به فرهای گازی وارد است این ست که امکان انتخاب برنامه‌های مختلف پخت و پز روی این دستگاه‌ها وجود ندارد و کاربر فقط می‌توان دمای فر گازی را تغییر دهد و بر اساس تجربه دمای مناسب برای پخت هر نوع ماده غذایی را انتخاب کند.

تفاوت فرهای برقی و گازی

با توجه به مواردی که در بالا در بخش مزایا و معایب فرهای گازی و برقی گفته شد، شاید هنوز این سؤال در ذهن شما وجود داشته باشد که از بین فرهای برقی و فرهای گازی کدام گزینه برای خرید انتخاب مناسب‌تری است. برای اینکه بتوانید بین فر گازی و فر برقی یک دستگاه مناسب را انتخاب کنید، یک روش مقایسه با ۵ فاکتور مهم وجود دارد ک در ادامه به توضیح این روش‌های مهم خواهیم پرداخت.

تفاوت فر برقي و گازي

اولین موردی که در تفاوت فر برقي و گازي باید به آن توجه داشت تفاوت دمایی بین فر گازی و فر برقی است. معمولاً در فرهای گازی هیچ دستگاهی برای توزیع یکنواخت گرما در محیط فر وجود ندارد.

به همین دلیل زمانی که شما غذایی را در این فرها گرم می‌کنید و یا عملیات پخت و پز مواد غذایی را در آن انجام می‌دهید، چون حرارت در همه جای محفظه دستگاه به صورت یکنواختی وجود ندارد به همین دلیل ممکن است برخی از قسمت‌های غذا یا سرد بماند و یا اینکه کاملاً پخته نشود.

  البته نا گفته نماند که مدت زمانی که طول می‌کشد تا فضای درونی فرهای گازی گرم شود بسیار کم است و محفظه داخلی این فرها به سرعت گرم می‌شود.

اما در فرهای برقی با وجود اینکه مدت زمان گرم شدن دستگاه نسبتاً زیاد است اما به دلیل وجود فن در دستگاه گرما به صورت یکنواخت در همه قسمت‌های محفظه دستگاه پخش می‌شود و در نتیجه گرم شدن غذا یا پخت مواد غذایی به صورت کاملاً یکنواخت انجام می‌شود. علاوه بر این مدت زمانی که غذا در این فرها گرم‌تر باقی می‌مانند بیشتر است.

نحوه پخت غذا در فر گازی و برقی

یک تفاوت فر برقی و گازی اینسست که روش پخت غذا در فرهای برقی و فرهای گاز  با هم تفاوت دارد.  در فرهای گازی به دلیل انباشته شدن گاز در داخل محفظه دستگاه، رطوبت نسبتاً زیادی در داخل دستگاه ایجاد می‌شود که مانع خشک شدن مواد غذایی درون فر می‌شود.

حتی زمانی که شما از حالت گریل این دستگاه‌ها برای کبابی کردن مواد غذایی استفاده می‌کنید، رطوبت مواد غذایی حفظ می‌شود و در نتیجه طعم غذا بهتر می‌شود.

اما چون در فرهای برقی از المنت و اشعه مادون قرمز برای پخت غذا استفاده می‌شود در نتیجه آب مواد غذایی از بین می‌رود و معمولاً غذاها خشک‌تر می‌شوند. به همین دلیل این فرها بیشتر برای تهیه مواد غذایی کبابی یا خوراک‌هایی مثل لازانیا و پیتزا یا انواع ساندویچ که باید کاملاً برشته شوند مناسب هستند.

سرعت پخت غذا در فر برقی و گازی

فاکتور سومی که در مقایسه فرهای برقی و گازی و انتخاب آن‌ها باید مد نظر داشت، سرعت گرم کردن و پخت و پز در این دستگاه‌ها است. از آنجایی که فرهای گازی نسبت به فرهای برقی سریع‌تر گرم می‌شوند در نتیجه زودتر به دمای لازم برای پخت مواد غذایی می‌رسند و در نتیجه پخت غذا نیز در آن‌ها با سرعت بیشتری انجم می‌شود.

اما نکته‌ای که وجود دارد این است که دمای پخت و پز در فرهای برقی را بهتر می‌توان کنترل کرد. نکته دیگری که وجود دارد این است که فر گازی دمای خود را بسیار سریع‌تر از فرهای برقی از دست می‌دهد و غذا در این فرها سریع‌تر از فرهای گازی سرد می‌شود.

کار کردن با فرهای برقی و گازی

یک تفاوت فر برقي و گازي در  سهولت کار کردن است. کارکردن با فرهای برقی آسان تر از کار با فرهای گازی است. این مورد نکته‌ای است که باید به عنوان فاکتور و موضوع چهارم در هنگام خرید فرهای گازی و برقی در نظر داشته باشید.

از طرفی روشن کردن فرهای برقی بسیار ساده‌تر از روشن کردن فرهای گازی است. امنیت در فرهای برقی بسیار بالاتر از امنیت در فرهای گازی است و در نتیجه در هنگام کار کردن با این گازها خطر کمتری شما را تهدید می‌کند.

میزان حرارت نیز آخرین فاکتوری است که در هنگام خرید و انتخاب فرهای برقی و گازی باید مد نظر داشته باشید.

نکته‌ای که وجود دارد این است که امکان کم و زیاد کردن شعله در فرهای گازی زمانی که در حال پخت و پز هستند وجود دارد اما در فرهای برقی امکان اینکه در حین کار کردن دستگاه، دمای آن را تغییر دهید وجود ندارد. به همین دلیل اگر بخواهید دستگاهی داشته باشید که بتوانید در حین کار کردن دمای آن را تغییر دهید بهتر است فرهای گازی را انتخاب نمایید.

تفاوت دمای فر برقی و گازی

اگر قرار باشد به تفاوت فر برقي و گازي بپردازیم باید به دما و حرارت هر دو دستگاه هم اشاره کنیم. در فرهای گازی به دلیل کار با انرژی گازی فاقد برنامه هستند و نمی توانید براساس برنامه با آنها غذا درست کنید.

اما فرهای برقی دارای انواع برنامه ها و حالت های مختلف پخت و پز هستند. از این جهت پخت و پز با فر برقی راحت تر از فر گازی است.

یک نکته مهم در تفاوت دمای فر برقی و گازی  کنترل دقیق فرهای برقی به روی درجه حرارت دارد. این مزیت باعث می شود در طول پخت درجه حرارت ثابتی داشته باشید. همچنین میزان داغ شدن و درجه حرارت فرهای برقی بسیار بالاتر از فرهای گازی است.
بعضی از فرهای گازی درجه حرارت را به طور ثابت نگه نمی دارند و بنابراین فرآیند پخت و پز به صورت یکنواخت صورت نمی گیرد.

تفاوت دیگر دمای فر گازی و برقی اینست که فر گازی در حد یک فر برقی نمی تواند محیط پخت را خشک کند. حالا این پخت مرطوب معایبی هم دارد از جمله اینکه برای پخت نان و کیک اسفنجی و … دچار مشکل می شوید.

فرق بین فر برقی و مایکروفر چیست؟

اگرچه فر برقی و مایکروفرها که در آن‌ها از امواج رادیویی برای پخت و پز استفاده می‌شود و‌ به هم شبیه هستند و در بسیاری از موارد برخی از کاربران این دو دستگاه پخت و پز کاملاً متفاوت از نظر مکانیزم پخت و پز را با هم اشتباه می‌گیرند.

اما روش پخت و پز مواد غذایی در این دو دستگاه بسیار متفاوت از هم است. مایکروفرها و فرهای برقی دو نمونه از پر کاربردترین دستگاه‌های پخت و پز امروزی هستند که مزایا و معایب منحصر به فرد خود را دارند و هر خریداری بسته به شرایط و سبک زندگی خود می‌تواند یکی از این دو دستگاه را انتخاب و خریداری نمایند.

نکته‌ای که وجود دارد این است که مایکروفرها نیز مانند فرهای دارای انواع توکار و رومیزی هستند که البته در بازار انواع رومیزی این دستگاه‌ها بر خلاف فرهای برقی بیشتر است و تنوع بالایی نیز دارند.

برای اینکه بتوانید برای انتخاب دستگاه بین فر برقی و مایکروفر بهتر تصمیم‌گیری کنید در ادامه این بخش به ذکر تفاوت‌ها، مزایا و معایب هر کدام از این دو دستگاه نسبت به هم صحبت می‌کنیم.

فر بهتر است یا مایکروفر؟

اولین نکته‌ای که در خصوص تفاوت فر برقي و گازي که باید به آن اشاره کنیم تفاوت‌های مهم و اصلی است که میان این دستگاه‌ها وجود دارد  که عبارتند از:

عملکرد دستگاه برای تولید حرارت

اولین تفاوتی که میان فرهای برقی و دستگاه‌های مایکروفر وجود دارد نحوه مکانیزم و عملکرد دستگاه برای پختن مواد غذایی است. در فرهای برقی همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره شد، یک یا دو المنت و در برخی از مواد ۴ المنت در دستگاه وجود دارد که کار آن ایجاد و تولید گرما برای پخت مواد غذایی است.

اما در مایکروفرها چون مواد غذایی با استفاده از امواج رادیویی پخته می‌شوند، دستگاهی به نام مگنترون وجود دارد که وظیفه اصلی آن ایجاد امواج رادیویی با طول موج پایین است.

در مایکروفرها امواج ساطع شده از دستگاه مگنترون به مواد غذایی برخورد می‌کند و ذرات آب و چربی میان بافتی مواد غذایی به حرکت در می‌آید و در نتیجه درون مواد غذایی گرما تولید می‌شود.

این گرما باعث پخته شدن مواد غذایی می‌شود. در مایکروفرها، به دلیل روشی که برای پخت مواد غذایی از آن استفاده می‌شود، ابتدا بخش داخلی غذاها و سپس بخش بیرونی آن‌ها پخته می‌شود. اما در فرهای برقی به دلیل وجود امواج مادون قرمز که توسط المنت‌های دستگاه ایجاد می‌شود، ابتدا بخش بیرونی مواد غذایی و سپس بخش درونی آن‌ها پخته می‌شود.

تفاوت پخت کیک در فر و مایکروفر

البته این تفاوت فقط به کیک مربوط نمی شود. به طور کلی باید بگوییم زمان پخت و پز در این دو دستگاه متفاوت است. در واقع می‌توان گفت به دلیل قدرت امواج رادیویی و میزان گرمایی که این امواج تولید می‌کنند، سرعت پخت مواد غذایی در مایکروفرها بیشتر است.

تفاوت در سرعت پخت باعث می‌شود تا هر کدام از این دستگاه‌ها برای پخت نوعی از مواد غذایی گزینه ایده‌آل‌تر و بهتری به حساب بیایند.

مصرف انرژی در فر و مایکروفر

مصرف انرژی نیز تفاوت دیگری است که در مایکروفرها و فرهای برقی باید در نظر گرفت. از آنجایی که در مایکروفرها مواد غذایی در کمترین زمان ممکن پخته می‌شوند و سرعت پخت آن‌ها بسیار کم است در نتیجه زمان کمتری برای ورود جریان برق به دستگاه لازم است.

اما در فرهای برقی به دلیل اینکه سرعت پخت غذا نسبت به مایکروفر بیشتر است، پس نیاز به جریان داشتن برق در دستگاه برای مدت زمان زیادی است. پس مصرف برق در فر برقی بیشتر از مایکروفرها است. از همه مهم‌تر اینکه المنت‌های تعبیه شده در فرهای برقی مصرف انرژی بالاتری نسبت به دستگاه مگنترون که در مایکروفرها تعبیه شده است دارند.

بر اساس بررسی‌های انجام شده توان مصرفی مایکروفرها چیزی بین ۵۰۰ تا ۱۱۰۰ وات است، اما توان مصرفی فرهای برقی بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ وات است. بنابراین با توجه به آنچه گفته شد به جرات می‌توان گفت مصرف انرژی در فرهای برقی بسیار بیشتر از مایکروفرها است.

از همه مهم‌تر اینکه زمانی که شما می‌خواهید غذایی را در فر برقی طبخ نمایید باید حداقل ۵ دقیقه زودتر فر برقی را روشن کنید تا دمای داخل آن به میزان مطلوب برای پخت مواد غذایی برسد اما در مایکروفرها نیازی به از قبل گرم شدن محفظه داخلی دستگاه وجود ندارد.

مزایا و معایب فرهای برقی نسبت به مایکروفرها

در پاسخ به سوال فر برقی یا فر برقی گازی دانستن تفاوت‌های این دو دستگاه باید مزایا و معایب هر کدام از آن‌ها را نسبت به دیگری بدانید.

در ادامه این بخش از این مطلب هم در خصوص مزایای فرهای برقی نسبت به مایکروفرها صحبت می‌کنیم و هم به بررسی معایبی که فرهای برقی نسبت به این دستگاه‌ها دارند خواهیم پرداخت.

مزایای فرهای برقی نسبت به مایکروفرها

در فرهای برقی به دلیل تعبیه فن به منظور توزیع یکنواخت حرارت، همه بخشه‌ای مواد غذایی به صورت هم‌زمان پخته می‌شوند در نتیجه پخت آن‌ها به صورت کاملاً یکنواخت انجام می‌شود.

اما در برخی از انواع مایکروفرها به غیر از سولاردوم‌ها و مایکروفرهایی که در آن‌ها فن تعبیه شده است، این امکان وجود ندارد. به عبارت دیگر غذا در فرهای برقی یکنواخت‌تر از غذا در مایکروفرها پخته می‌شود.

اگر می‌خواهید غذاهای کبابی و برشته درست کنید، بهتر است از فرهای برقی استفاده کنید. به عبارت دیگر یکی از برتری‌های فرهای برقی نسبت به مایکروفرها امکان کبابی و برشته کردن مواد غذایی در آن‌ها است.

در واقع مایکروفرها به دلیل اینکه مواد غذایی را با استفاده از امواج رادیویی و از درونی‌ترین قسمت می‌پزند، در نتیجه نمی‌توانند مواد غذایی را برشته کند. اما چون در فرهای برقی عملیات پخت مواد غذایی از بیرونی‌ترین بخش آن انجام می‌شود بنابراین امکان برشته کردن مواد غذایی در آن‌ها وجود دارد.

محل قرار گرفتن مواد غذایی نیز در مایکروفرها با فرهای برقی متفاوت است. از آنجایی که در مایکروفرها از امواج رادیویی برای پخت مواد غذایی استفاده می‌شود در نتیجه در مایکروفرها امکان استفاده هم‌زمان از دوطبقه دستگاه برای پخت و پز وجود ندارد.

اما در فرهای برقی به دلیل وجود فن و توزیع گرما در همه بخشه‌ای دستگاه به راحتی می‌توان هم‌زمان در هر دوطبقه و یا همه طبقات در صورت وجود، مواد غذایی را قرار دهید و آن‌ها بپزید.

روی فرهای برقی امکان پخت و پز حجم زیادی از مواد غذایی وجود دارد چون اولاً فضای داخلی آن‌ها بیشتر است و از طرفی در هر قسمتی از دستگاه که مواد غذایی را قرار دهید به دلیل توزیع یکنواخت گرما در همه بخشه‌ای مایکروفر امکان پخته شدن مواد غذایی وجود دارد.

پس امکان استفاده از همه فضای داخلی فرهای برقی برای کاربران وجود دارد و به این ترتیب شما می‌توانید حجم زیادی از مواد غذایی را در فرهای برقی بپزید.

امکان استفاده از انواع ظروف به غیر از ظروف پلاستیکی در فرهای برقی برای طبخ غذا وجود دارد. به عبارت دیگر بر خلاف مایکروفرها که امکان استفاده از ظروف فلزی در آن‌ها وجود ندارد، شما می‌توانید به راحتی از انواع ظروف فلزی در فرهای برقی استفاده کنید.

این قابلیت فرهای برقی به خصوص برای آن دسته از افرادی که به پخت و پز کیک و شیرینی علاقه دارند قابلیت بسیار کاربردی است.

معایب فرهای برقی نسبت به مایکروفرها

اگرچه فرهای برقی مزایای منحصر به فرد و قابل توجهی نسبت به مایکروفرها برای پخت و پز مواد غذایی دارند اما موضوع این است که این دستگاه‌ها معایبی نیز دارند که ممکن است برای برخی از خریداران نسبت به مزایای این دستگاه‌ها در اولویت باشد و این افراد ترجیح دهند به جای خرید فرهای برقی، مایکروفرها را خریداری کنند.

اولین ایراد اصلی فرهای برقی که به خصوص برای افراد شاغل که فرصت کمتری برای پخت و پز غذا دارند یک ایراد عمده و مهم به حساب می‌آید. اما سرعت پخت مواد غذایی در مایکروفرها بسیار زیاد است به همین دلیلی این دستگاه‌ها برای شاغلین انتخاب و گزینه مناسب‌تری هستند.

در فرهای برقی از المنت به عنوان عنصر تولید گرما استفاده می‌شود. مصرف برق در المنت‌ها به دلیل ساختاری که دارند بسیار زیاد است از این رو مصرف فرهای برقی نسبت به مایکروفرها بسیار زیاد است و این موضوع یکی از معایب بزرگ این دستگاه‌ها نسبت به مایکروفرها به حساب می‌آید.

از طرفی قیمت فرهای برقی نسبت به مایکروفرها به صورت متوسط بسیار زیاد است. هر چند ظرفیت بیشتری دارند و از طرفی کیفیت پخت و پز غذا و شیرینی در آن‌ها بسیار بالا است اما به هر حال برای برخی از افراد به دلیل مصرف بالای این دستگاه‌ها و از طرفی قیمت گران‌تر آن‌ها چندان توجیه اقتصادی ندارد.

تفاوت پخت کیک در مایکروفر و فرهای گازی و برقی

یکی از کاربردهایی که فرهای برقی و گازی و یا حتی مایکروفرها دارند، استفاده از آن‌ها برای پخت کیک و شیرینی است. اما چون روش پخت و پز در فرهای برقی، گازی و مایکروفر متفاوت است در نتیجه کیفیت پخت کیک نیز در این دستگاه‌ها با هم فرق دارد.

اگر از آن دسته افرادی هستید که به پخت کیک و شیرینی علاقه دارید و یکی از دلایل خرید فر برقی و مایکروفر برای شما استفاده از قابلیت این دستگاه‌ها برای پختن کیک است به شما توصیه می‌کنیم تا این بخش از این مطلب را از دست ندهید.

کیک‌هایی که هر کدام در یکی از سه دستگاه فر برقی، فر گازی و مایکروفر تهیه می‌شود از نظر برخی از ویژگی‌ها با هم تفاوت‌هایی دارند. برای مثال بافت این کیک‌ها با هم تفاوت زیادی دارد.

چون در فر برقی حرارت به صورت یکنواخت توزیع می‌شود بنابراین بافت کیک بسیار یکنواخت خواهد بود و از طرفی میزان پخته بودن کیک و عمق پختگی آن با کیکی که در فر گازی تهیه می‌شود بسیار متفاوت است.

معمولاً بافت کیک‌هایی که در فرهای گازی پخته می‌شود نسبت به بافت کیک‌هایی که در فر برقی پخته می‌شوند مرطوب‌تر است. روی کیک‌هایی که در انواع فرها پخته می‌شود برشته از رویه کیکی است که در مایکروفرها پخته می‌شود. از طرفی درون کیک‌هایی که در مایکروفرها آماده می‌شوند پخته‌تر از کیک‌هایی خواهد بود که در فرهای برقی و گازی پخته می‌شود.

در فرهای برقی به دلیل ساختار فر امکان تنظیم دمای داخل محفظه فر وجود دارد در نتیجه می‌توان حرارت محفظه را در حین پختن کیک به صورت ثابت نگه داشت اما فرهای گازی فاقد چنین ویژگی هستند.

از طرفی باید مدام مراقب کیک در زمان پخته شدن در فرهای گازی باشید تا از سوختن آن در اثر افزایش دمای محفظه داخلی فر جلوگیری کنید.

فر گازی محیطی مرطوب دارد و این در حالی است که برای پخت کیک و شیرینی نیاز به محیطی خشک داریم. این مسئله به دلیل ساختار داخلی فرهای مختلف است که محیط پخت کیک را متفاوت می‌کند.

سخن پایانی

در این مطلب در خصوص تفاوت فر برقي و گازي پرداختیم. همچنین در مورد انواع فرهای برقی، فرهای گازی و تفاوت آن‌ها با مایکروفرها صحبت کردیم.  در خصوص مزایا و معایبی که هر کدام از انواع فرهای برقی و گازی نسبت به مایکروفرها دارند نیز به مواردی اشاره شد.

در پایان نیز در خصوص تفاوت پخت کیک در فرهای برقی، گازی و مایکروفرها به اختصار توضیح ارائه شد.

منبع

برای ثبت امتیاز روی ستاره‌ها کلیک کنید

امتیاز میانگین 0 / 5. تعداد آرا: 0

امتیازی تاکنون داده نشده! اولین نفر باشید

سمیه شماعی زاده هستم. کارشناسی ارشد هوش مصنوعی و زبانشناسی رایانشی، عاشق دنیای فناوری و اطلاعات! از حدود 5 سال پیش کار تولید محتوا رو شروع کردم و در حال حاضر عضو گروه تحریریه تصلا هستم.
نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید

لینک کپی شد!