تصویر صنعت لوازم الکترونیک

قیمت های روز لوازم خانگی و درصد نوسان قیمت ها در بازار از فروردین الی مهر »»»»» تلویزیون ال ای دی اسنوا 50 اینچ 4K اسمارت مدل SSD-50SA640U 130000000 0.19% *** تلویزیون اسمارت اولترا اچ دی جی پلاس مدل GTV-50LU722S سایز 50اینچ 139000000 0.07% *** تلویزیون ال ای دی تی سی ال43D3000i سایز 43 اینچ 62990000 0.45% *** تلویزیون ال ای دی هوشمند سام الکترونیک مدل50TU6500 سایز 50 اینچ 100000000 0.14% *** تلویزیون برند هایسنس مدلN2179PW سایز 49 اینچ 120000000 0.28% *** قیمت انواع یخچال فریزر »»» یخچال فریزر دوقلو مدلFN15DRH15D برند امرسان 90000000 0.29% *** یخچال و فریزر دو قلو دیپوینت مدل D4 207500000 0.19% *** یخچال و فریزر دوقلو پارس مدل PRH17631EW/W-FRZNF170 147000000 0.38% *** یخچال فریزر ساید بای ساید جی پلاس مدل GSS-K723 173500000 0.09% *** یخچال فریزر ساید بای ساید اسنوا مدل S8-2261 360000000 0.39% *** تغییرات قیمتی انواع جاروبرقی»»»» جاروبرقی مدلSVC-A2200GS برند اسنوا 32000000 0.64% *** جاروبرقی مدلVC-2000W مدل پارس خزر 27350000 0.61% *** جارو برقی مدلBSGL3MULT3 برند بوش 46000000 0.6% *** تغییرات قیمتی انواع ماشین لباسشویی»»»»» ماشین لباسشویی درب از جلو مدلTFU-94407 برند پاکشوما 7کیلوگرم 145000000 0.36% *** ماشین لباسشویی مدلTG72-BW برند ایکس ویژن 7 کیلوگرم 94000000 0.22% *** ماشین لباسشویی مدلSWM-84606 برند اسنو 8 کیلوگرم 160000000 0.13% *** ماشین لباسشویی آبسال مدل REN5207 65500000 0.21% ***

معرفی و مقایسه یخچال و فریزرهای دیپوینت و الکترواستیل

معرفی یخچال فریزر ایرانی خوب . دیپوینت بخریم یا الکترواستیل؟

راهنمای خرید
برند الکترواستیل و برند دیپونیت بر خلاف تصور عموم که این دو برند را از جمله برندهای خارجی تولیدکننده یخچال و فریزر می‌دانند، دو برند ایرانی هستند که در میان محصولات خود، یخچال و فریزر را نیز تولید و به بازار عرضه می‌کنند.

 یخچال فریزر ایرانی خوب از چه برندی است؟ برند الکترواستیل و برند دیپونیت بر خلاف تصور عموم که این دو برند را از جمله برندهای خارجی تولیدکننده یخچال و فریزر می‌دانند، دو برند ایرانی هستند که در میان محصولات خود، یخچال و فریزر را نیز تولید و به بازار عرضه می‌کنند.

تصلا – در سال ۱۳۷۶، شرکتی با نام گل آسای سرما فعالیت خود را با نام برند گلسان آغاز کرد. این که در منطقه پاکدشت فعالیت داشت، در ابتدای کار انواع مختلفی از یخچال و فریزر را تولید و به بازار عرضه می‌کرد. این برند بعد از ۳ سال توانست جایگاه مناسبی به عنوان یکی از تولیدکنندگان یخچال و فریزر از آن خود کند و از آنجایی که در تولید محصولات خود به رشد صعودی و قابل‌ملاحظه‌ای دست پیدا کرده بود، شرکت خود را به منطقه ایوانکی انتقال داد و بعد از مدتی شرکت گا آسای سرما، نام برند گلسان را به نام دیپوینت تغییر داد.

در حال حاضر در برند دیپوینت که در اصل تحت مالکیت شرکت گل آسای سرما قرار داد، حدود ۳۰۰ نفر مشغول به فعالیت در زمینه تولید انواع مختلفی از یخچال و فریزر هستند. کارخانه برند دیپوینت در حدود ۱۴ هزار متر مساحت دارد و در ۳ طبقه کاملاً مجزا ساخته شده است

FO*twrG!PoLfpHZYWGad*nNv

.

اگرچه برند دیپوینت توانسته در طی سال‌های فعالیت خود انواع مختلفی از یخچال و فریزر را تولید و به بازار عرضه کند و از نظر طراحی و ظاهر محصولاتی که تولید می‌کند در جایگاه خوبی قرار دارد، اما موضوعی که وجود دارد این است که به هر حال تنوع محصولات این برند نسبت به برخی برندهای داخلی از جایگاه پایین‌تری برخوردار است. در ادامه با سایت اخبار لوازم خانگی تصلا همراه باشید تا بیشتر به معرفی یخچال فریزر ایرانی خوب بپردازیم.

معرفی یخچال فریزر ایرانی خوب

قبل از اینکه به معرفی یخچال فریزر ایرانی خوب بپردازیم، خوب است دو برند دیپوینت و الکترواستیل را بهتر بشناسیم.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید یخچال/یخچال ایرانی چه مارکی خوبه؟

یخچال دیپوینت خوبه؟

خوشبختانه برند دیپوینت علیرغم مشکلاتی که با آن در زمینه رقابت با محصولات برندهای دیگر مواجه بوده است از سال ۱۳۹۸ تغییرات زیادی را در ظاهر و کیفیت یخچال و فریزرهای خود اعمال کرده است.

از طرفی از نیروها و مهندسان جوان و متخصص زیادی در کارخانه خود استفاده می‌کند. به همین دلیل انتظار می‌رود کفیت محصولات این برند روز به روز ارتقا یابد.نکته دیگری که در خصوص یخچال و فریزرهای برند دیپوینت وجود دارد و نقطه قوتی برای یخچال و فریزرهای برند دیپوینت به حساب می‌آید.

علاوه بر این در سال‌های اخیر مهندسی یخچال و فریزرهای برند دیپوینت به نحوی انجام شده است که مصرف انرژی در یخچال و فریزرهای این برند تا حدود ۳۰ درصد کاهش یافته است.

یخچال دیپوینت ساخت کدام کشور است؟

این محصولات به عنوان یک نمونه از یخچال فریزر ایرانی خوب ساخت ایران است. البته در تولید یخچال و فریزرهای برند دیپوینت از قطعاتی شور کره جنوبی، استفاده می‌شود. قابلیت‌های هوشمند نیز روی محصولات این برند ارائه شده است که البته با محدودیت‌هایی مواجه هستند.

در ادامه در خصوص بهترین یخچال و فریزرهای برند دیپوینت و همچنین مقایسه آن‌ها با محصولات برند الکترواستیل صحبت خواهیم کرد.

برند الکترواستیل که تحت مالکیت شرکت الکترواستیل قرار دارد نیز یکی دیگر از برندهای تولیدکننده انواع یخچال و فریزر در ایران است که فعالیت خود را از سال ۱۳۶۱ آغاز کرده است.

قدمت این یخچال فریزر ایرانی خوب برند نسبت به قدمت برند دیپوینت بیشتر است. این برند نه تنها انواع مختلفی از یخچال و فریزر خانگی را در فهرست محصولات خود عرضه می‌کند بلکه در زمینه تولید یخچال‌های صنعتی و سردخانه‌ها نیز فعالیت دارد.

به طور کلی ویژگی‌های یخچال و فریزرهای تولید شده توسط برند الکترواستیل که در همه یخچال و فریزرهای این برند مشترک است را می‌توان در چند گروه دسته بندی کرد.

اولین ویژگی که روی بهترین یخچال ایرانی برند الکترواستیل ارائه شده است، استفاده از یخ‌ساز اتوماتیک یا خودکار با سه حالت مختلف است.

ابعادی که برای یخچال و فریزرهای برند الکترواستیل در نظر گرفته شده است ابعاد استانداردی است و در نتیجه می‌توان از آن‌ها در همه آشپزخانه‌ها استفاده کرد.

روی محصولات این برند گارانتی دوساله ارائه شده است. روی برخی از انواع یخچال و فریزرهای برند الکترواستیل، از صفحه نمایش لمسی و همچنین سیستم‌های کنترلی نیمه هوشمند استفاده شده است.

البته هنوز جای زیادی مانده تا این برند بتواند در این زمینه با امکانات و قابلیت‌های هوشمندی که روی یخچال و فریزرهای برندهایی دیگر ارائه شده است، رقابت کند.

طراحی بدنه یخچال و فریزرهای الکترو استیل ساده است و تا حدودی نیز از اصول زیباشناسی در طراحی بدنه محصولات این برند استفاده شده است.

در ادامه به معرفی محصولات برند الکترواستیل و مقایسه آن‌ها با محصولات برند دیپوینت خواهیم پرداخت.

آنچه در این مطلب خواهید خواند شامل موارد زیر است:

  • معرفی یخچال فریزر ایرانی خوب و مزایا و معایب آن‌ها
  • معرفی یخچال و فریزرهای برند الکترواستیل و مزایا و معایب آن‌ها
  • مقایسه محصولات مشابه در این دو برند و بررسی قابلیت‌ها و امکانات ارائه شده روی آن‌ها.

بیشتر بخوانید: مقایسه یخچال‌های ایرانی برای خرید بهتر

معرفی بهترین یخچال ایرانی برند دیپوینت

دراین بخش قصد داریم تا بهترین یخچال و فریزرهای برند دیپوینت را که ارزش پرداخت هزینه دارند و از نظر کیفیت و امکانات با محصولات برندهای ایرانی دیگر که طرفدار زیادی دارند، معرفی کنیم. در این قسمت سعی شده تا نه تنها به مزایای این محصولات پرداخته شود بلکه معایب آن‌ها نیز مورد نقد و بررسی قرار گیرد.

 یخچال فریزر ایرانی خوب برند دیپوینت مدل T7

یکی از مدل‌های یخچال و فریزر دو طبقه تولید شده توسط برند دیپوینت که ابعاد و ظرفیت زیادی دارد و در نتیجه برای استفاده خانواده‌های پر جمعیت کاربرد زیادی دارد، یخچال و فریزر دیپوینت مدل T7 است.

روی این نمونه از یخچال فریزر ایرانی خوب از تکنولوژی نو فراست یا No Frost استفاده شده است که مانع از برفک زدن دستگاه می‌شود. همچنین روی درب این نمونه از یخچال و فریزر یک دستگاه آبسرد کن و آبریز تعبیه شده است.

نکته‌ای که باید در این اینجا به آن اشاره کنیم این است که وجود دستگاه آبریز روی یخچال و فریز مانع از آن می‌شود که مدام درب یخچال را برای نوشیدن آب سرد باز و بسته کنید و در نتیجه انرژی کمتری برای یکنواخت نگه داشته شدن دمای محیط درونی یخچال هدر می‌رود.

البته امکان اتصال دستگاه آبریز یا آبسرد کن یخچال به آب شهری وجود ندارد و کاربر باید به صورت کاملاً دستی مخزن آبریز را پر کند که این موضوع یک ایراد عمده و اساسی برای یخچال و فریزر به حساب می‌آید.

روی یخچال و فریزرهای مدل T7 برند دیپوینت از فیلترهای بهداشتی Hygiene Fresh استفاده شده است که باعث می‌شود نه تنها مواد غذایی داخل محفظه یخچال، شادابی و تازگی خود را برای مدت زمان بیشتری حفظ کنند بلکه مانع رشد باکتری و قارچ در داخل محفظه یخچال می‌شود.

از آنجایی که فضای داخلی یخچال و فریزر دیپوینت نسبتاً زیاد است به همین دلیل یک قسمت جداگانه برای قرار دادن و نگهداری مواد غذایی مثل انواع گوشت و سبزی‌ها که باید تازگی آن‌ها حفظ شود، در نظر گرفته شده است.

روی این دستگاه سنسور کنترل دما تعبیه شده است که باعث می‌شود دمای یخچال دچار نوسان نشود. این یخچال و فریزر دارای گارانتی ۱۸ ماهه است که در میان محصولات برند دیپوینت گارانتی طولانی مدتی دارد.

گنجایش یخچال و فریزر مدل T7 برند دیپوینت، چیزی در حدود ۷۰۰ تا ۵۵۱ لیتر است. اما این یخچال و فریزر ایرادات عمدهای نیز دارد. اول اینکه فضای در نظر گرفته شده برای فریزر دستگاه بسیار محدود است و بخش زیادی از ظرفیت دستگاه برای یخچال در نظر گرفته شده است در نتیجه امکان فریز کردن مواد غذایی با حجم زیاد در این یخچال و فریزر وجود ندارد.

ایراد بعدی که روی این دستگاه وجود دارد این است که متأسفانه از فلیتر تصفیه آب روی دستگاه استفاده نشده است. امروزه روی اکثر یخچال و فریزرهای موجود در بازار چه محصولاتی که توسط برندهای ایرانی تولید شده‌اند و چه محصولاتی که توسط برندهای خارجی تولید شده‌اند، از فیلتر تصفیه آب روی دستگاه استفاده شده است.

از طرفی برای اینکه بتوان تنظیمات یخچال را انجام داد، باید از دکمه‌های چرخشی و یا دکمه‌های مکانیکی استفاده کرد؛ چون هیچ نوع صفحه نمایشی برای اعمال تنظیمات روی دستگاه تعبیه نشده است. از همه مهم‌تر اینکه این دستگاه فاقد اخطار مربوط به باز ماندن درب است که روی بیشتر یخچال‌های موجود در بازار وجود دارد.

بیشتر بخوانید: یخچال‌های حذاب و خوش‌رنگ اسمگ چه ویژگی‌هایی دارند؟  

یخچال فریزر ایرانی خوب دو طبقه برند دیپوینت مدل T7S-W

یکی دیگر از یخچال و فریزرهای برند دیپوینت که از نوع دو طبقه و فریزر آن در قسمت بالای دستگاه قرار گرفته، یخچال و فریزر دو طبقه برند دیپوینت مدل T7S-W است.

روی این یخچال فریزر ایرانی خوب دو طبقه از یک یخساز نیمه خودکار استفاده شده است که البته قابلیت اتصال به آب شهری ندارد و مخزن آن باید به صورت کاملاً دستی پر شود. این دستگاه نیز ماند یخچال و فریزر دیپوینت مدل T7S-W مجهز به سیستم نو فراست است که مانع از برفک زدن یخچال و فریزر می‌شود.

ظرفیت کلی دستگاه چیزی در حدود ۷۰۰ لیتر است و به همین دلیل برای خانواده‌هایی که جمعیت زیادی دارند، انتخاب مناسبی است. روی این دستگاه بر خلاف یخچال و فریزر مدل T7 برای اعمال تنظیمات دستگاه از یک نمایشگر لمسی استفاده شده است. به این ترتیب ست کردن دمای یخچال و فریزر و سایر بخش‌های دستگاه راحت‌تر انجام می‌شود.

اولین ایراد عیب یخچال و فریزر برند دیپوینت مدل T7S-W عدم تعبیه فیلتر برای دستگاه آبریز است.

در حال حاضر همه یخچال فریزر ایرانی خوب تولید شده توسط برندهای مطرح خارجی از جمله برند بوش، سامسونگ و ال‌جی که دارای دستگاه آبریز و یخ‌ساز هستند، مجهز به فلیتر تصفیه آب هستند.

همچنین امکان باز شدن درب از هر دو سمت دستگاه وجود ندارد. به این ترتیب زمانی که یخچال و فریزر را برای خرید انتخاب می‌کنید حتماً باید به مکان قرار گرفتن دستگاه و جهت باز شدن درب آن توجه کنید.

این مدل از یخچال و فریزر برند دیپوینت نسبت به مدل T7 امکانات بیشتری دارد. البته فضای اختصاص داده شده به فریزر نیز در این دستگاه محدود است و اگر نیاز به نگهداری و منجمد کردن حجم زیادی از مواد غذایی دارید، بهتر است در کنار این یخچال و فریزر، یک فریزر جداگانه نیز استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: ارزان‌ترین یخچال چهار درب در بازار کدام است؟

 یخچال فریزر ایرانی خوب دوقلو دیپوینت مدل D4i-Pro

برند دیپوینت علاوه بر تولید یخچال و فریزرهای دو طبقه، یخچال و فریزرهای دوقلو نیز تولید می‌کند. یکی از مدل‌های نسبتاً پیشرفته این یخچال و فریزرها که امکانات نسبتاً مناسبی دارد، یخچال و فریزر دیپونیت مدل D4i-pro است.

روی این یخچال و فریزر نیز از سیستم نو فراست استفاده شده است که مانع برفک گرفتن دستگاه می‌شود.

از طرفی روی این مدل یخچال فریزر ایرانی خوب این برند برخلاف دو نمونه قبلی از یخ‌ساز و آبریز کاملاً خودکار استفاده شده است. در نتیجه شما می‌توانید دستگاه را به آب شهری متصل کنید و نیازی به پر کردن مخزن دستگاه به صورت دستی نخواهید داشت.

این یخچال و فریزر برند دیپوینت از نظر ظاهری شبیه به یخچال و فریزرهای ساید بای ساید هستند با این تفاوت که الزامی به قرار دادن آن‌ها در کنار هم ندارید و می‌توانید یخچال و فریزر را به صورت کاملاً جدا گانه استفاده کنید.

چون یخچال و فریزر دیپوینت مدل D4i-Pro دارای ظرفیت و گنجایش زیادی در حدود ۴۰ فوت یعنی ۲۰ فوت در بخش فریزر و ۲۰ فوت در بخش یخچال است بنابراین برای آن دسته از خانواده‌هایی که جمعیت زیادی دارند و یا سبک زندگی آن‌ها به نحوی است که همیشه حجم زیادی از مواد غذایی را در یخچال و فریزر خود نگهداری می‌کنند، انتخاب نسبتاً مناسبی به حساب می‌آید.

یکی از مزایای این یخچال و فریزر تعبیه سنسور کنترل دمای در محفظه یخچال و فریزر است. سنسور کنترل دما باعث می‌شود دمای داخل محفظه یخچال و فریزر در اثر نوسانات برق دچار تغییرات ناگهانی نشود.

برای این دستگاه گارانتی ۱۲ ماهه در نظر گرفته شده است که مدت زمان آن نسبت به گارانتی یخچال و فریزرهایی که توسط سایر برندها تولید می‌شود محدود است.

روی یخچال و فریزر برند دیپونیت مدل D4i-Pro خوشبختانه اخطار باز ماندن درب که آپشن معمولی است و باید روی همه انواع یخچال و فریزر وجود داشته باشد، تعبیه شده است.

از طرفی قفل کودک نیز تعبیه شده است که برای خانواده‌هایی که فرزند خردسال دارند، انتخاب مناسبی است. همچنین امکان باز شدن درب از هر دو طرف یخچال و فریزر وجود دارد در نتیجه نباید نگرانی نسبت به محل قرار دادن یخچال و فریزر داشته باشید.

از طرفی روی این یخچال و فریزر یک صفحه نمایش لمسی تعبیه شده است که با استفاده از آن می‌توان تنظیمات مربوط به یخچال را ست کرد.

نکته‌ای که در خصوص این یخچال و فریزر وجود دارد این است که با وجود اینکه امکانات تعبیه شده روی آن نسبتاً قابل قبول است اما متأسفانه نسبت به امکانات ارائه شده روی یخچال و فریزرهای دوقلو موجود در بازار محدودیت‌های زیادی دارد.

امروزه روی اکثر یخچال و فریزرهای دوقلو امکانات هوشمند تعبیه شده است که این یخچال و فریزر فاقد آن است. با توجه به قیمت این دستگاه که چیزی در حدود ۲۴ میلیون تومان است انتظار می‌رود امکانات بیشتری روی آن ارائه شده باشد.

بیشتر بخوانید: بررسی یخچال فریزر هایسنس از ارزان ترین تا گران ترین

یخچال و فریزرهای دوقلوی برند دیپوینت مدل D4

 یخچال فریزر ایرانی خوب برند دیپوینت مدل D4 نوع دیگری از یخچال و فریزرهای تولید شده توسط برند دیپوینت است که ظرفیت آن در بخش یخچال چیزی در حدود ۳۳۰ لیتر و در بخش فریزر چیزی در حدود ۲۷۷ لیتر است.

این یخچال و فریزر که از نوع یخچال و فریزرهای دوقلو برند دیپوینت است، فضای زیادی در اختیار کاربر قرار می‌دهد و به همین دلیل اگر تعداد اعضای خانواده شما زیاد است و یا از آن دسته از خانواده‌هایی هستید که بیشتر از مواد غذایی داخل یخچال استفاده می‌کنید و عادت به قرار دادن حجم زیادی مواد غذایی در داخل یخچال و فریزر دارید، می‌توانید این دستگاه را خریداری کنید.

برای این یخچال و فریزر یک محفظه جداگانه برای گوشت و مرغ در نظر گرفته شده است. موضوع مهم در خصوص یخچال و فریزرهای ایرانی از جمله یخچال و فریزر دیپوینت این است که یکسری موارد مثل قفل کودک، اخطار باز ماندن درب و همچنین سیستم کنترل هوشمند دمای داخل فضای یخچال یا تعبیه فیلتر آب روی دستگاه یخ ریز یخچال در صورت وجود مواردی هستند که باید روی هر یخچال و فریزر وجود داشته باشد و نباید از آن‌ها به عنوان آپشن یا قابلیت منحصر به فردی در یخچال و فریزر نام برده شود.

اما متأسفانه برندهای ایرانی این قابلیت‌ها را به عنوان یکسری ویژگی‌های منحصر به فرد معرفی می‌کنند. از طرفی روی برخی از نمونه محصولات خود این قابلیت‌ها را ارائه نمی‌دهند.

به غیر از قفل کودک و اخطار باز ماندن درب یخچال و فیلتر تصفیه آب در دستگاه آبریز یخچال و فریزر که خوشبختانه برند دیپوینت آن را روی این نمونه از یخچال و فریزرهای خود ارائه کرده است، قابلیت‌هایی مثل تعبیه صفحه نمایش برای ست کردن تنظیمات مربوط به دمای یخچال و محفظه آن و همچنین امکان باز شدن درب یخچال از هر دو طرف دستگاه وجود دارد.

اما این نمونه از یخچال فریزر ایرانی خوب برند دیپوینت فاقد قابلیت‌هایی مثل امکان اتصال دستگاه آبریز به آب شهری و همچنین یخ‌ساز خودکار و تمام اتوماتیک است. در واقع کاربر مجبور است مخزن دستگاه آبریز و یخ‌ساز یخچال را به صورت کاملاً دستی پر کند. از طرفی مدت زمان گارانتی یخچال و فریزر نیز نسبتاً محدود است.

بیشتر بخوانید: مقایسه یخچال ساید بای ساید با دوقلو

یخچال و فریزر برند دیپوینت مدل دیسنت یا Discent

 یخچال فریزر ایرانی خوب دیسنت که محصول برند دیپوینت است، یکی از جدیدترین یخچال و فریزرهای دو طبقه برند دیپوینت است که قابلیت‌های آن نسبت به یخچال و فریزرهای دو طبقه‌ای که در ابتدا این بخش معرفی کردیم، بیشتر است.

روی این یخچال و فریزرها سعی شده است تا از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا به خصوص تکنولوژی‌های هوشمند سازی دستگاه استفاده شود.

ظرفیت و حجم این دستگاه چیزی در حدود ۴۹۰ لیتر است که نسبتاً کم است و برای مصرف خانواده‌های که جمعیت آن‌ها محدود است مناسب هستند. از همه مهم‌تر اینکه دستگاه آبریز یخچال فاقد فیلتر تصفیه آب است که یک ایراد بزرگ و عمده برای این یخچال و فریزر به حساب می‌آید.

از دیگر معایب این یخچال می‌توان به عدم تعبیه امکان باز شدن درب یخچال از هر دو طرف اشاره کرد. البته روی این یخچال و فریزر اخطار باز ماندن درب وجود دارد که نمی‌توان از آن به عنوان یک ویژگی و قابلیت خاص نام برد چون بای روی هر یخچال و فریزری وجود داشته باشد.

بیشتر بخوانید: بهترین موتور یخچال کدام برند است؟

معرفی یخچال و فریزر برند دیپوینت مدل D5i

برند دیپوینت یک نمونه دیگر از یخچال فریزر ایرانی خوب دوقلو با نام D5i را تولید و به بازار عرضه کرده است که طراحی ظاهری آن نسبت به یخچال و فریزر دوقلوی D4i که نسخه قبلی این یخچال و فریزرها است، بهبود یافته است و کاربر پسندتر شده است.

در این نمونه از یخچال و فریزرها از موتورهایی که مجهز به اینورتور هستند استفاده شده است و در نتیجه نه تنها مصرف انرژی در آن‌ها بهبود داده شده است و به سطح A++ رسیده است بلکه صدای کمی نیز تولید می‌کند.

این کاهش صدا به خصوص در زمان‌هایی که محیط ساکت و آرام است مثل نیمه شب، کاملاً مشهود و مشخص است. یخچال و فریزرهای مدل D5i برند دیپوینت در رنگ‌های سفید، نقره‌ای و سفیر چرمی تولید و به بازار عرضه می‌شوند.

از جمله امکاناتی که روی یخچال و فریزرهای برند دیپوینت مدل D5i ارائه شده است، صفحه نمایش لمسی است که برای ست کردن و اعمال تنظیمات مختلف روی یخچال و فریزر کاربرد دارد.

این یخچال و فریزر نیز مانند بسیاری از یخچال و فریزرهای دوقلو موجود در بازار مجهز به سیستم آب سردکن و سرمایش سریع است که همه یخچال و فریزرهای امروزی مجهز به این قابلیت هستند.

خوشبختانه امکان اتصال دستگاه آبریز یخچال و فریزر به سیستم آب شهری وجود دارد اما ایراد عمدهای که این دستگاه دارد، بالا بودن مصرف انرژی در آن‌ها نسبت به نمونه‌ای مشابه است.

مصرف انرژی در بیشتر یخچال و فریزرهای ایرانی دوقلو که در بازار موجود هستند در رده A+++ است اما در این یخچال و فریزر در رده A+ است که برای یخچال و فریزر ایرانی بسیار زیاد است.

نکته‌ای که در خصوص یخچال و فریزرهای دیپوینت باید به آن اشاره کرد این است که این برند هیچ نمونه‌ای از یخچال و فریزرهای ساید بای ساید را تولید نمی‌کند. بنابراین نباید به دنبال یخچال و فریزر ساید بای ساید در میان محصولات این برند بگردید.

بیشتر بخوانید: بهترین یخچال فریزر‌های ۲۰۲۰ در بازار جهانی

معایب یخچال های دیپوینت

نکته‌ای که در خصوص یخچال و فریزرهای برند دیپوینت وجود دارد و توجه به آن از اهمیت زیادی برخوردار است این است که سعی شده است سر وصدای اکثر یخچال و فریزرهای برند دیپوینت تا حدودی کاهش یابد. البته میزان سر و صدای این دستگاه‌ها در مقایسه با محصولات برندهای ایرانی و خارجی دیگر نسبتاً زیاد است.

این معایب یخچال دوقلو دیپوینت و سر و صدای یخچال به خصوص زمانی که محیط آرام است و سر و صدای جانبی در محیط وجود ندارد بسیار آزار دهنده است. از طرفی درب یخچال و فریزرهای برند دیپوینت بر اساس نظرات و کامنت‌هایی که کاربران یخچال و فریزرهای دیپوینت در فضای مجازی و رسانه‌های مختلف منتشر کرده‌اند، کمی سفت و سخت باز می‌شود.

این موضوع می‌تواند یک ایراد بزرگ برای یخچال و فریزر به حساب بیاید. بیشتر کاربران یخچال و فریزرهای دیپوینت از طراحی ظاهری این دستگاه‌ها راضی بوده‌اند و از نظر آن‌ها طراحی خوبی برای محصولات این برند در نظر گرفته شده است.

برای مثال یکی از معایب یخچال دیپوینت مربوط به طراحی است. طراحی و مونتاژ این یخچال به نحوی انجام شده است که مصرف انرژی در آن به حداقل ممکن برسد. علاوه بر این روی این یخچال و فریزر قابلیتی ارائه شده است که در آن با ضربه زدن روی صفحه نمایش روی درب یخچال، امکان مشاهده محتویات داخل یخچال برای کاربر وجود دارد و در نتیجه نیازی به باز کردن درب یخچال برای مشاهده کردن محتویات داخل آن نیست.

نکته‌ای که در خصوص معایب یخچال دوقلو دیپوینت باید در این اینجا به آن اشاره شود این است که هرچه شما در استفاده از یخچال و فریزر درب دستگاه را کمتر باز کنید، در نتیجه طول عمر دستگاه افزایش می‌یابد چون به موتور دستگاه فشار کمتری وارد می‌شود.

البته یخچال و فریزر برند دیپوینت مدل دیسنت معایبی نیز دارد. برای مثال این دستگاه فاقد یخ‌ساز اتوماتیک است.

یعنی امکان اتصال دستگاه به آب شهری وجود ندارد و مخزن دستگاه باید به صورت دستی پر شود. از طرفی این یخچال فاقد سیستم برفک زدایی نو فراست است که برای یخچالی که روی آن امکانات هوشمند تعبیه شده است کمی عجیب است.

نقد و بررسی یخچال و فریزرهای الکترواستیل

برند الکترواستیل همان‌طور که در بخش‌های قبلی معرفی شد یکی از برندهای ایرانی تولید کننده یخچال و فریزر است که محصولات نسبتاً متنوعی را به بازار معرفی کرده است.

در این بخش قصد داریم تا چند نمونه از بهترین یخچال‌های برند دیپوینت که کاربران بیشترین رضایت را در خصوص آن‌ها مطرح کرده‌اند، معرفی کنیم و از طرفی به معرفی ایرادهای عمده و اساسی آن‌ها و کمبودهایی که دارند نیز بپردازیم.

به طور کلی یخچال و فریزرهای برد الکترواستیل را می‌توان به دو دسته یخچال و فریزر دوقلو با قابلیت یخ‌ساز خودکار که امکان اتصال دستگاه به آب شهری در آن وجود دارد و یخچال و فریزرهای دو طبقه که فریزر در قسمت پایین دستگاه وجود دارد تقسیم می‌شود.

برند الکترواستیل نیز مانند برند دیپوینت یخچال و فریزر ساید بای ساید تولید نمی‌کند. از این رو افرادی که به دنبال خرید یخچال و فریزر ساید بای ساید هستند نمی‌توانند در میان محصولات این برند کالای مورد نظر خود را پیدا کنند.

نکته بعدی در خصوص یخچال و فریزرهای دیپوینت این است که در حال حاضر اکثر دستگاه‌های این برند که در بازار موجود هستند مجهز به تکنولوژی MUFFLER هستند.

این تکنولوژی باعث می‌شود تا نه تنها راندمان دستگاه بالا برود بلکه میزان ورودی مایه به کمپرسور کاهش می‌یابد و در نتیجه طول عمر دستگاه تا حد قابل توجهی افزایش می‌یابد.

از این تکنولوژی در بسیاری از یخچال و فریزرهای اروپای نیز استفاده می‌شود. البته با وجود همه این مزایا، یخچال و فریزرهای برند الکترو استیل معایبی دارند که برای هر یخچال متفاوت است و در زمان نقد و بررسی هر مدل از یخچال و فریزرهای الکترو استیل به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 یخچال فریزر ایرانی خوب برند الکترواستیل مدل Es23

همان‌طور که گفته شد برند الکترواستیل دو سری از یخچال و فریزرها را یکی از نوع دوقلو و دیگری از نوع دو طبقه که البته به مدل کمبی نیز معروف هستند تولید و به بازار عرضه می‌کند.

یکی از جدیدترین و البته بهترین یخچال و فریزرهای برند الکترواستیل که توانایی رقابت با یخچال و فریزرهای دوقلو برند دیپوینت را نیز دارد، یخچال و فریزر مدل Es23 است.

طراحی و ظاهر در نظر گرفته شده برای این نمونه از یخچال و فریزر الکترواستیل ساده اما شیک است به نحوی که اگر دو دستگاه یخچال و فریزر در کنار هم قرار داده شوند ظاهری شبیه به یخچال‌های ساید بای ساید خواهند داشت.

کمپرسور تعبیه شده روی این یخچال و فریزرها از نوع کمپرسورهای مدل SECOP است که اصالتاً تولید کشور اتریش هستند و صدای بسیار کم و در عین حال مصرف انرژی معقولی دارند.

البته مصرف انرژی این یخچال و فریزرها در مقایسه با مصرف انرژی مدل‌های مشابه نسبتاً زیاد است. اگرچه قابلیت‌ها و ویژگی‌های متنوعی روی این یخچال و فریزر در اختیار کاربران قرار داده شده است اما قیمت آن در حدود ۱۶ میلیون است که نسبت به نمونه‌ای مشابه در حدود ۵ تا ۱۰ میلیون کمتر است و در نتیجه می‌تواند انتخاب مناسبی برای افرادی باشد که نمی‌خواهند هزینه زیاد برای خرید یخچال و فریزر پرداخت کنند.

ظرفیت یخچال و فریزر دوقلوی الکترو استیل چیزی در حدود ۳۸۵ لیتر در قسمت یخچال و ۲۵۰ لیتر در قسمت فریزر است که روی هم رفته ظرفیتی در حدود ۶۳۵ لیتر دارد و برای خانواده‌هایی که تعداد اعضای آن‌ها زیاد است و یا مواد غذایی را برای مدت‌های طولانی در یخچال و فریزر نگهداری می‌کنند، مناسب است.

روی این یخچال فریزر ایرانی خوب برند الکترواستیل در قسمت یخچال یک درب تعبیه شده است که برای دسترسی به نوشیدنی‌هایی که در داخل یخچال و فریزر تعبیه می‌شود، کاربرد دارد.

صدای کم، تعبیه سیستم نو فراست یا برفک زدایی خودکار و همچنین اخطار باز بودن درب که بک گزینه لازم و واجب برای هر یخچال و فریزر است که خوشبختانه روی این یخچال تعبیه شده است.

مصرف انرژی در این یخچال‌ها چیزی در رده A++ است که نسبت به یخچال و فریزرهای دوقلوی برند دیپوینت که دارای همین امکانات هستند، نسبتاً زیاد است.

به منظور ست کردن و اعمال تنظیمات روی یخچال و فریزر برند الکترواستیل یک صفحه نمایش لمسی تعبیه شده است. نکته‌ای که در خصوص یخچال و فریزرهای الکترواستیل باید به آن توجه کرد این است که در این یخچال و فریزرها سیستم جریان هوای چندگانه نیز وجود دارد و درب یخچال و فریزر از نوع اهرمی است. دستگاه آبریز یخچال روی درب فریزر تعبیه شده است و متأسفانه امکان اتصال آن به شیر آب شهری وجود ندارد و مخزن دستگاه باید به صورت کاملاً دستی پر شود.

درب اهرمی باعث می‌شود تا باز و بسته کردن درب راحت‌تر انجام شود. یکی از ایرادهایی که به یخچال و فریزرهای دیپوینت همیشه وارد بوده است، سفت بودن درب و راحت باز نشدن آن‌ها است که خوشبختانه این موضوع در یخچال و فریزرهای برند دیپوینت برطرف شده است.

به طور کلی نسبت به قیمتی که این دستگاه دارد، قابلیت‌ها و امکانات قابل قبولی روی آن ارائه شده است. مزیت اصلی این یخچال و فریزر نسبت به نمونه مشابه در برند دیپوینت این است که برای آن گارانتی ۴۰ ماهه در نظر گرفته شده است در صورتی که گارانتی محصولات برند دیپونیت در بیشترین حالت چیزی در حدود ۱۸ ماه است.

البته ظاهر یخچال و فریزرهای برند دیپوینت نسبت به یخچال و فریزرهای برند الکترواستیل زیباتر و جذاب‌تر است.

یخچال و فریزر دوقلوی الکترواستیل مدل پلادیوم یا مدل PD23W

 یخچال فریزر ایرانی خوب پلادیوم PD23W برند الکترواستیل یکی از انواع یخچال و فریزر تولید شده توسط برند الکترواستیل است که طراحی ظاهری آن نسبت به سایر یخچال و فریزرهای دوقلو برند الکترواستیل زیباتر و شیک‌تر انجام شده است.

در محفظه یخچال این دستگاه ۵ طبقه و دو کشو تعبیه شده است که از کشوها می‌توان برای نگهداری مواد غذایی که شادابی آن‌ها باید حفظ شود مثل انواع میوه و سبزی و یا حتی انواع گوشت، مرغ و ماهی استفاده کرد.

در درب این مدل از یخچال و فریزرهای برند الکترواستیل نیز چهار طبقه تعبیه شده است که برای قرار دادن تخم مرغ، بطری و انواع شیشه‌های مواد غذایی مناسب است.

در قسمت فریزر این یخچال و فریزر دوقلو نیز ۹ کشو و یک طبقه با فضای باز در نظر گرفته شده است. روی درب یخچال یک درب هوم بار تعبیه شده است که امکان دسترسی به محتویات یخچال را بدون نیاز به باز کردن درب یخچال فراهم می‌کند.

در نتیجه مصرف انرژی که معمولاً در یخچال و فریزرها به دلیل باز و بسته کردن بیش از حد درب یخچال افزایش می‌یابد، در این نمونه از یخچال و فریزرها کاهش می‌یابد.

وجود درب هوم بار روی درب یخچال‌ها پلادویم برند الکترواستیل یکی از مزیت‌های این دستگاه‌ها نسبت به یخچال و فریزرهای مشابه در برند دیپونیت است.

به منظور ست کردن و اعمال تغییرات در تنظیمات یخچال و فریزرهای پلادیوم برند الکترواستیل روی درب یخچال در این دستگاه‌ها یک نمایشگر از نوع LED تعبیه شده است.

با استفاده از این صفحه نمایش می‌توانید از قابلیت‌هایی مثل قفل کودک، سرمایش سریع، انجماد سریع و همچنین قابلیت تعطیلات استفاده کنید.

یخچال‌های پلادیوم برند الکترواستیل دارای قابلیت تعطیلات هستند که برای مواقعی که خارج از خانه به سر می‌برید کاربرد دارد.

روی یخچال و فریزرهای برند دیپونیت این قابلیت ارائه نشده است. مصرف انرژی در این یخچال و فریزر در رده A+ مشخص شده است که نسبتاً زیاد است.

البته در نوع خود مصرف انرژی معقولی است اما اگر بخواهید با مصرف انرژی در یخچال‌های پیشرفته خارجی و برخی از یخچال‌های ایرانی مقایسه کنید، نسبتاً زیاد است.

در یخچال و فریزرهای مدل پلادویم برند الکترو استیل سیستم خنک کننده دوگانه تعبیه شده است.

ایراد بزرگی این یخچال و فریزر دارد این است که متأسفانه دستگاه آبریزی که روی آن تعبیه شده است امکان اتصال به سیستم آب شهری را ندارد و در نتیجه مخزن دستگاه باید به صورت دستی پر شود.

اگر بخواهیم به معایب این دستگاه اشاره کنیم باید به مواردی مثل قیمت نسبتاً زیاد، مصرف انرژی زیاد در مقایسه با یخچال‌های مشابه در برندهای دیگر از جمله برند دیپونیت و همچنین عدم قابلیت اتصال دستگاه آبریز و یخسار به آب شهری اشاره کنیم.

یخچال و فریزر دوقلوی الکترو استیل مدل Es24LW

یکی از انواع یخچال فریزر ایرانی خوب دوقلوی برند الکترواستیل که از نظر امکانات قابلیت رقابت با یخچال‌های دوقلو تولید شده توسط برندهای دیگر ایرانی و برند دیپوینت را دارد، یخچال و فریزر دوقلوی الکترو استیل مدل ES24LW است.

این یخچال و فریزر در دو رنگ سفید تیتانیوم و سفید چرمی تولید و با بازار عرضه می‌شود. از نظر ظاهری شباهت زیادی به یخچال و فریزهای ساید بای ساید دارد.

ظرفیت بخش یخچال در این دستگاه چیزی در حدود ۳۸۵ لیتر است که برای خانواده‌های با جمعیت متوسط و یا حدود ۸ نفره دستگاه مناسبی است.

یکی از امکانات خوبی که روی این دستگاه ارائه شده است، امکان تنظیم ارتفاع قفسه‌های تعبیه شده در محفظه یخچال و فریزر است.

در بخش یخچال این مدل از یخچال و فریزرهای برند دیپوینت دو کشو به منظور نگهداری انواع میوه و سبزی تعبیه شده است.

البته اکثر یخچال و فریزرهای دوقلو که رد بازار عرضه شده‌اند دارای این دو کشو هستند و وجود این دو کشو را نمی‌توان مزیت یا امتیاز ویژه‌ای برای دستگاه دانست.

در این نمونه از یخچال و فریزرهای برند الکترو استیل متأسفانه درب هوم بار تعبیه نشده است و دستگاه آبریز به جای آن تعبیه شده است که فاقد قابلیت اتصال به آب شهری است. علاوه بر این در دستگاه آبریز فیلتر تصفیه آب نیز وجود ندارد.

یخچال و فریزر الکترواستیل مدل ES24LW مجهز به یک صفحه نمایش لمسی برای ست کردن تنظیمات دستگاه است که قابلیت مناسبی است.

دستگیره‌های یخچال از نوع اهرمی است که باعث می‌شود درب دستگاه به راحتی باز شود اما نکته‌ای که وجود دارد این است که امکان باز شدن درب از دو طرف وجود ندارد.

در نتیجه برای تعبیه یخچال فریزر ایرانی خوب در آشپزخانه با محدودیت مواجه خواهید بود. فریزر در یخچال و فریزرهای الکترواستیل مدل ES24Lw در سمت چپ دستگاه قرار دارد و ظرفیت آن چیزی در حدود ۳۲۰ لیتر است.

در نتیجه کاربر می‌تواند حجم زیادی از مواد غذایی را در فریزر این دستگاه قرار دهد. روی این دستگاه‌ها سیستم برفک زدایی نو فراست نیز ارائه شده است.

این یخچال فریزر ایرانی خوب قابلیت‌های عادی و معمولی که روی انواع یخچال و فریزرهای امروزی ارائه می‌شود مثل قفل کودک، اخطار مربوط به باز ماندن درب و از این دست موارد را دارد که نسبتاً نمی‌توان از آن‌ها به عنوان یک ویژگی یا مزیت برای یخچال و فریزر نام برد.

 یخچال فریزر ایرانی خوب دو طبقه برند الکترو استیل مدل Es35

برند الکترواستیل انواع مختلفی از یخچال و فریزرهای دو طبقه را نیز تولید و به بازار عرضه کرده است که بهترین آن‌ها یخچال و فریزر دوقلو  مدل Es35 است. در این یخچال فریزر ایرانی خوب یخچال در قسمت بالا و فریزر در قسمت پایین است. برخی از کاربران ترتیب قرارگیری یخچال به این حالت را به مدلی که در آن یخچال در بخش پایینی و فریزر در بخش بالایی دستگاه قرار دارد، ترجیح می‌دهند.

چون استفاده از یخچال برای آن‌ها بیشتر از استفاده از فریزر است و برای دسترسی به محتویات آن نیازی به خم شدن نیست.

در یخچال و فریزهای دو طبقه مدل Es35 برند الکترو استیل چهار طبقه و دو کشو در نظر گرفته شده است. درب یخچال نیز دارای سه طبقه است که می‌توان از آن برای قرار دادن تخم مرغ و انواع مربا و زا این دست استفاده کرد.

نکته جالب در خصوص این یخچال و فریزر این است که علی رغم اینکه این دستگاه دو طبقه است اما روی درب یخچال درب هوم بار تعبیه شده است که روی کمتر یخچال و فریزر دو طبقه‌ای می‌توان آن را مشاهده کرد.

یخچال و فریزرهای دو طبقه برند دیپوینت فاقد چنین قابلیتی هستند. این نمونه از یخچال و فریزرهای دو طبقه برند الکترواستیل دارای دستگاه آبریز و آب سردکن هستند که البته مخزن آن‌ها باید به صورت دستی پر شود و امکان اتصال آن به سیستم آب شهری وجود ندارد.

از دیگر ویژگی‌های این یخچال می‌توان به فیلتر بوگیر و ضدباکتری و لاستیک دور درب ضد باکتری اشاره کرد که مانع از رشد باکتری و بوی بد درون یخچال می‌شود و سلامتی شما عزیزان را تضمین می‌کند.

این نمونه از یخچال فریزر ایرانی خوب مجهز به کنترل الکترونیکی با نمایشگر ال ای دی است که درجه دمای بخش‌های مختلف یخچال در صفحه نمایشگر آن نشان داده شده و توسط صفحه لمسی آن تنظیماتی همچون قفل کودک، سرمایش سریع، انجماد سریع و حالت تعطیلات قابل اعمال است.

دسته‌های تعبیه شده روی این نمونه از یخچال و فریزرهای برند الکترواستیل از نوع اهرمی است که باز شدن درب را برای کاربر ساده و راحت می‌کند.

مصرف انرژی در این یخچال فریزر ایرانی خوب در رده A است که مصرف بالایی است و یک ایراد عمده و اساسی برای دستگاه به حساب می‌آید.

از طرفی دستگاه آبریز یخچال فاقد فیلتر تصفیه آب است. روی این دستگاه سیستم نو فراست که برای جلوگیری از برفک گرفتن یخچال و فریزر است، تعبیه نشده است.

اکثر یخچال و فریزرهای دو طبقه برند الکترواستیل دارای سیستم برفک‌زدایی خودکار هستند و این قابلیت روی اکثر یخچال و فریزرهای دو طبقه الکترواستیل ارائه نشده است، با وجود اینکه این قابلیت باید روی همه انواع یخچال و فریزرها وجود داشته باشد.

در این مطلب در خصوص یخچال و فریزرهای دو طبقه و یخچال و فریزرهای دوقلو برندهای دیپونیت و الکترواستیل صحبت شد. با توجه به آنچه در بالا گفته شد می‌توان نتیجه گرفت اگر می‌خواهید یخچال و فریزر دو قلو خریداری کنید، بهتر است دستگاه خود را از میان محصولات برند دیپوینت انتخاب کنید اما اگر یخچال و فریزر دو طبقه می‌خواهید خریداری کنید، بهتر است از محصولات برند الکترو استیل استفاده کنید.

منبع

برای ثبت امتیاز روی ستاره‌ها کلیک کنید

امتیاز میانگین 0 / 5. تعداد آرا: 0

امتیازی تاکنون داده نشده! اولین نفر باشید

سمیه شماعی زاده هستم. کارشناسی ارشد هوش مصنوعی و زبانشناسی رایانشی، عاشق دنیای فناوری و اطلاعات! از حدود 5 سال پیش کار تولید محتوا رو شروع کردم و در حال حاضر عضو گروه تحریریه تصلا هستم.
نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید

لینک کپی شد!