تصویر صنعت لوازم الکترونیک

قیمت های روز لوازم خانگی و درصد نوسان قیمت ها در بازار از فروردین الی مهر »»»»» تلویزیون ال ای دی اسنوا 50 اینچ 4K اسمارت مدل SSD-50SA640U 130000000 0.19% *** تلویزیون اسمارت اولترا اچ دی جی پلاس مدل GTV-50LU722S سایز 50اینچ 139000000 0.07% *** تلویزیون ال ای دی تی سی ال43D3000i سایز 43 اینچ 62990000 0.45% *** تلویزیون ال ای دی هوشمند سام الکترونیک مدل50TU6500 سایز 50 اینچ 100000000 0.14% *** تلویزیون برند هایسنس مدلN2179PW سایز 49 اینچ 120000000 0.28% *** قیمت انواع یخچال فریزر »»» یخچال فریزر دوقلو مدلFN15DRH15D برند امرسان 90000000 0.29% *** یخچال و فریزر دو قلو دیپوینت مدل D4 207500000 0.19% *** یخچال و فریزر دوقلو پارس مدل PRH17631EW/W-FRZNF170 147000000 0.38% *** یخچال فریزر ساید بای ساید جی پلاس مدل GSS-K723 173500000 0.09% *** یخچال فریزر ساید بای ساید اسنوا مدل S8-2261 360000000 0.39% *** تغییرات قیمتی انواع جاروبرقی»»»» جاروبرقی مدلSVC-A2200GS برند اسنوا 32000000 0.64% *** جاروبرقی مدلVC-2000W مدل پارس خزر 27350000 0.61% *** جارو برقی مدلBSGL3MULT3 برند بوش 46000000 0.6% *** تغییرات قیمتی انواع ماشین لباسشویی»»»»» ماشین لباسشویی درب از جلو مدلTFU-94407 برند پاکشوما 7کیلوگرم 145000000 0.36% *** ماشین لباسشویی مدلTG72-BW برند ایکس ویژن 7 کیلوگرم 94000000 0.22% *** ماشین لباسشویی مدلSWM-84606 برند اسنو 8 کیلوگرم 160000000 0.13% *** ماشین لباسشویی آبسال مدل REN5207 65500000 0.21% ***

«تصلا» الزامات صادرات دو برابری لوازم خانگی نسبت به واردات را بررسی می‌کند

اهداف صادراتی وزیر صمت قابل تحقق است؟

اخبار تصلا
سیدرضا فاطمی‌امین، وزیر صمت، اخیرا اعلام کرده صادرات لوازم خانگی ایرانی باید در سال ۱۴۰۴ حداقل ۲ برابر واردات شود. در همین زمینه مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت صنایع امرسان با بیان اینکه افزایش صادرات نیاز به پیش‌نیازهایی دارد، به «تصلا» گفت: اگر از همان ابتدا بدون در نظر گرفتن زیرساخت‌های واحدهای تولیدی، چنین اهدافی را در نظر بگیریم، دستیابی به آنها مشکل خواهد بود. یعنی، برای اینکه یک حرکت ملی در صنعت لوازم خانگی انجام شود، ابتدا باید نیازها را بررسی کرد تا واحدهای تولیدی بتوانند درصد صادرات را افزایش دهند.

تصلاسیدرضا فاطمی‌امین، وزیر صمت، اخیرا اعلام کرده صادرات لوازم خانگی ایرانی باید در سال ۱۴۰۴ حداقل ۲ برابر واردات شود. به گفته وی، به‌رغم رشد خوب تولید لوازم خانگی، نسبت واردات به صادرات لوازم خانگی ایرانی قابل دفاع نیست و باید تا سال آینده نسبت صادرات به واردات به ۵۰ درصد برسد و معادل ۵۰ درصد واردات قطعات، صادرات داشته باشیم‌. همچنین این نسبت باید در سال ۱۴۰۲ به یک تراز متعادل و در سال ۱۴۰۴ حداقل ۲ برابر شود.

در حالی طبق هدفگذاری وزیر صمت، نسبت صادرات لوازم خانگی در سال آینده باید به ۵۰ درصد واردات قطعات برسد، که در حال حاضر این رقم حدود ۱.۶ برابر است، یعنی ۲۰۰ میلیون دلار واردات در مقابل ۱۶۰ میلیون دلار صادرات لوازم خانگی انجام می‌شود که برای این منظور صادرات ۸۰۰ میلیون دلاری برای سال آینده باید صورت گیرد.

با طرح موضوع ۲ برابر کردن صادرات و افزایش صادرات لوازم خانگی دو پرسش اساسی مطرح می‌شود؛ چه چالش‌هایی در مسیر تحقق اهداف صادراتی به‌ ویژه در بخش صنعت لوازم خانگی وجود دارد و توسعه صادرات نیاز به چه الزامات و پیش‌نیازهایی دارد؟

پیش‌نیازها و چالش‌های افزایش صادرات لوازم خانگی

حسین فتاحی

در  رابطه با افزایش صادرات لوازم خانگی مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت صنایع امرسان با بیان اینکه افزایش صادرات نیاز به پیش‌نیازهایی دارد، به «تصلا» گفت: اگر از همان ابتدا بدون در نظر گرفتن زیرساخت‌های واحدهای تولیدی، چنین اهدافی را در نظر بگیریم، دستیابی به آنها مشکل خواهد بود. یعنی، برای اینکه یک حرکت ملی در صنعت لوازم خانگی انجام شود، ابتدا باید نیازها را بررسی کرد تا واحدهای تولیدی بتوانند درصد صادرات را افزایش دهند.

سلطان‌حسین فتاحی ادامه داد: برای رشد صادرات، اول باید درباره‌ی بازارهای هدف تحقیقاتی انجام شود تا حجم بازارها، رقبا، درآمد سرانه، زمان خرید، فرهنگ مصرف، رفتار و سلایق مشتری در بازار هدف شناسایی شوند تا بر اساس این پارامترها، محصولات خودمان را طراحی و تولید کنیم. بعد از انجام تحقیقات، به یک تیم طراحی و واحد تحقیق و توسعه (R&D) قوی نیاز است تا به سرعت و طبق نیازهایی که معرفی می‌شوند، طراحی محصولات را انجام دهد. بعد، به ساخت قالب، ماشین‌آلات و تجهیزات نیاز است که همه اینها سرمایه در گردش و سرمایه ثابت می‌خواهد.

وی درباره مشکلات موجود در این مسیر نیز به «تصلا» گفت: باید مسائل درون‌سازمانی و درون‌کشوری حل شوند. لازم است لجستیک خوبی داشته باشیم و قراردادهای مطلوبی با کشورهای هدف منعقد کنیم تا بتوانیم از مسیرهای مناسب، ارزان‌قیمت و سریع‌تر محصولات را به دست مصرف‌کننده برسانیم. بنابراین، بالادستی‌ها باید قراردادهای مناسبی با یکدیگر امضا کنند و به توافق برسند، نباید شرایط طوری باشد که صادرکننده برای ورود به یک کشور، مجبور باشد محصولات را در بازارچه‌های مرزی جابه‌جا و در ماشین‌های آنها بارگیری کند، چراکه اینها هزینه سربار و قیمت تمام شده را افزایش خواهد داد.

فتاحی با تاکید بر اینکه باید راهکاری درباره بازگشت پول به کشور ارائه شود، افزود: به دلیل تحریم، بانک‌های دیگر کشورها با صادرکنندگان همکاری نمی‌کنند که همین موضوع باعث شده ما نتوانیم پولمان را جابه‌جا کنیم و اگر کشوری صراف داشته باشد، با او توافق می‌کنیم که درصد بالایی می‌گیرد و درنهایت پولمان به حسابی در کشورهای خلیج فارس واریز می‌شود.

به گفته وی، لازم است رایزن‌های اقتصادی وزارت امور خارجه در کشورهای هدف و در همه‌ی کشورها فعال باشند تا مشکلات و مسائلی که برای تولیدکنندگان به وجود می‌آید، حل و فصل کنند. در ضمن، صادرکنندگان باید وکلای خوبی برای ثبت شرکت یا عقد قراداد با تجار و تولیدکنندگان جهت تولید مشترک داشته باشند و اینگونه هم‌افزایی ایجاد شود.

مدیرعامل شرکت صنایع امرسان با اشاره به اینکه نمی‌توان گفت هدف اعلامی برای صادرات شدنی نیست اما نیاز به یک برنامه‌ریزی دقیق دارد، پیشنهاد کرد: لازم است یک پروژه که متولی آن می‌تواند وزارت صمت یا سازمان توسعه تجارت باشد، تعریف شود و کلیه ذی‌نفعان در این پروژه مشارکت داشته باشند. همچنین باید وظایف هر وزاتخانه یا هر سازمانی تعیین شود، در عین حال لازم است پیش‌نیازها، مسیرهای بحرانی، زمان‌بندی و بودجه انجام امور مشخص و ریسک پروژه پیش‌بینی شود و این امور را به واحدهای تولیدی مختلف اعلام کنند.

فتاحی با اشاره به اینکه یکی از مسائل بسیار مهم که باعث دلگرمی کارآفرینان و تولیدکنندگان می‌شود و دولت‌ها می‌توانند در ارتباط با آنها برنامه‌ریزی بلندمدت داشته باشند، انعقاد قراردادهای ترجیحی مابین کشورهاست، در این باره ادامه داد: اگر ایران با چند کشور قرارداد ترجیحی امضا کند تا کشورهای طرف قراداد بتوانند محصولات کشاورزی یا صنعتی خودشان را با یک تعرفه ترجیحی به ایران صادر کنند و در مقابل ایران نیز بتواند لوازم خانگی را با یک تعرفه ترجیحی به این کشورهای هدف صادر کند، تولیدکننده می‌تواند با ریسک کمتری سرمایه‌گذاری کند. اما، زمانی که تعرفه ترجیحی نباشد و فرقی بین محصولات ما با کشورهای دیگر وجود نداشته باشد، رسیدن به اهداف صادراتی کمی مشکل خواهد بود.

خبر مرتبط: قطعی برق به اعتبار صادراتی برندها ضربه زد

مهم‌ترین مشکلات در بخش صادرات غیر نفتی  

برخی فعالان اقتصادی می‌گویند آنچه امروز به‌عنوان صادرات غیر نفتی الگو قرار گرفته؛ درواقع صادرات تعداد محدودی کالای منابع‌محور و با ارزش افزوده پایین است که حاصل آن توقف رشد در صنعت بوده است. برای درک بهتر وضعیت فعلی صادرات غیر نفتی ایران، نظر مهدی علی‌پور- فعال اقتصادی و عضو هیات رئیسه اتحادیه صادرکنندگان کالاهای صنعتی و معدنی- را جویا شدیم.

علی‌پور درباره مهم‌ترین مشکلات در بخش صادرات غیرنفتی به «تصلا» گفت: اصلی‌ترین مشکل همان نوسانات ارزی است؛ در واقع تولیدکننده نمی‌تواند قیمت‌ها را به یک ثباتی برساند، امروز مواد اولیه را به قیمت ۱۰۰۰ تومان می‌خرد اما روز بعد مجبور است ۱۳۰۰ تومان برای خرید آن بپردازد، آن هم به دلیل بالا رفتن نرخ دلار.

وی ادامه داد: درست است که صادرکننده کالا را بر اساس نرخ دلار می‌فروشد اما یادمان نرود تولیدکننده محصولات ایرانی به دلیل تغییرات مکرر نرخ دلار مجبور است قیمت محصولش را مدام عوض کند که همین مساله روی قیمت همه چیز تاثیر می‌گذارد؛ ازجمله اینکه نرخ کرایه، هزینه کشتی و کانتینر افزایش می‌یابد. پس، صادرکننده قادر به حفظ قیمت نیست و متاسفانه این امر باعث می‌شود بازارهای هدف را از دست بدهیم.

علی‌پور اضافه کرد: مشکل بعدی این است که وقتی قیمت مواد اولیه افزایش می‌یابد، عده‌ای دیگر از مواد اولیه درجه یک برای تولید محصول استفاده نمی‌کنند که همین امر باعث می‌شود کالای صادراتی در بازار مورد قبول واقع نشود و صادرات به مشکل بربخورد.

این فعال اقتصادی ادامه داد: متاسفانه به دلیل افزایش قیمت‌ها، نرخ دستمزد و … متعاقب آن رکود خاصی که بر بازار حاکم شد، خیلی از واحدهای تولیدی ما تعطیل شدند و نتوانستند به فعالیت ادامه بدهند. به دلیل نبود این واحدهای تولیدی در بازار و سیستم پیچیده بازگرداندن ارز، مشکلاتی ایجاد شد که تمایل به صادرات را کاهش داد.

علی‌پور، تحریم را دیگر مشکل فعلی صادرکنندگان عنوان کرد و در این باره به «تصلا» گفت: صادرات در نبود یک سیستم مطمئن برای نقل و انتقالات مالی دچار مشکل شده است. بسیاری از ایرانیان به کشورهای دور یا نزدیک جنس داده‌اند اما به خاطر اینکه یک ال سی وجود نداشته، پولشان را خورده‌اند و چیزی عایدشان نشده است.

وی با تاکید بر لزوم ارتقای کیفیت محصولات و بهبود سیستم حمل‌ونقل کشور برای افزایش صادرات لوازم خانگی اضافه کرد: کرایه حمل‌ونقل خیلی بالاست و ضعف جدی در این بخش داریم. در این زمینه، دولت باید تدبیری بیندیشد و مثلا اجازه دهد هر کسی تمایل دارد تریلرها و کامیون‌های دست دوم را بدون پرداخت هیچ‌گونه عوارض گمرکی وارد کشور کند، امری که باعث ارزان‌شدن قیمت مواد اولیه و محصولات تولیدی می‌شود و قیمت کالاهای صادراتی را رقابت‌پذیر می‌کند.

این فعال اقتصادی درباره وضعیت صادراتی رقبای ایران در منطقه نیز گفت: ترکیه و عربستان به لحاظ صادرات وضعیت خوبی دارند. حتی، طی سال‌های اخیر کشور امارات هم سرمایه گذاری خوبی روی تولید محصولات مختلف انجام داده و تولیداتش روز‌به‌روز بیشتر جا می‌افتد.

خبر مرتبط: لوازم خانگی صادراتی ایرانی کدامند؟

نگاهی به صادرات لوازم خانگی

گزارش اجمالی عملکرد تجارت خارجی کشور چهار ماهه سال ۱۴۰۰ که توسط سازمان توسعه تجارت ایران منتشر شده است، نشان می‌دهد محصولات لوازم خانگي در این مدت، بالغ بر ۸۳ هزار تن كالا به ارزش ۱۱۵ ميليون دلار شامل لوازم خانگي انرژی‌بر، غير انرژی‌بر و مبلمان خانگي و اداری به خارج از كشور صادر شده است كه نسبت به مدت مشابه سال قبل، از نظر ارزشی ۲ و از نظر وزني ۳ درصد رشد داشته است. از زيرمجموعه گروه لوازم خانگی، اجزا و قطعات، لوازم خانگی انرژی‌بر كوچك، ظروف و لوازم آشپزخانه و مبلمان اداري و خانگی با بيشترين ميزان درصد ارزشی صادرات را به ترتيب ۲۵، ۲۰۰، ۶ و ۶ ميليون دلار در چهار ماهه نخست به خود اختصاص دادند.

عمده بازارهای هدف صادراتی اين محصولات كه سهم قابل توجهی را در ميان ساير كشورها به دست آوردند، عبارتند از: اجزا و قطعات: عراق، تركيه، امارات متحده عربی؛ لوازم خانگي انرژی‌بر بزرگ: عراق، افغانستان و تركيه؛ ظروف و لوازم آشپزخانه: عراق، آذربايجان و افغانستان؛ لوازم خانگی انرژی‌بر كوچك: عراق، افغانستان و آذربايجان و در بخش مبلمان خانگی و اداری: عراق، افغانستان و عمان.

همچنين بخش عمده واردات مربوط به اجزا و قطعات مورد نياز اين صنعت است كه كالای واسطه‌ای محسوب می‌شود.

چند نکته درباره‌ی ادعای صادراتی

کارخانه تولید لوازم خانگی

فعالان این صنعت تاکید می‌کنند برای تولید صادرات‌محور در حوزه لوازم خانگی نیازمند برنامه‌ریزی جدی برای شناخت و کشف بازارهای هدف و رقبا، استفاده از دانش و فناوری روز دنیا، رفع سرگردانی صادرکنندگان در جابه‌جایی منابع مالی، حل و فصل مشکلات در بخش لجستیک و حمل و نقل هستیم که درصورت بی‌توجهی به این امور، افزایش تولید صادرات‌محور بیشتر در حد شعار و خیال است که فعالان اقتصادی در تمام بخش‌های اقتصادی در سال‌های گذشته به آنها عادت کرده‌اند.

موضوع بعدی که از سوی فعالان صنعت لوازم خانگی مورد تاکید قرار می‌گیرد این است که به شرطی حمایت از تولید و صادرات برای تصاحب بازارهای بین‌المللی مورد قبول واقع می‌شود که این حمایت تنها از چند تولیدکننده بزرگ که به دنبال انحصارطلبی‌های بی‌پایان و دست‌اندازی به سایر بخش‌های این صنعت هستند، صورت نگیرد. چراکه همین تولیدکنندگان که برای برخورداری از امتیازات و تسهیلات ویژه دم از خودکفایی می‌زنند، تحویل کالا به فروشندگان را به یک یا سه ماه بعد موکول کرده یا کالاهایی تولید می‌کنند که درحالی برند ایرانی روی آنها چسبانده می‌شود که در داخل آنها قطعات بنجل چینی استفاده است. بنابراین، در شرایطی که با وجود کاهش تقاضا از سوی مصرف‌کنندگان به دلیل پایین آمدن قدرت خرید، این تولیدکنندگان پاسخگوی نیاز داخل نیستند، افزایش صادرات با شک و تردید مواجه می‌شود.

همچنین نکته‌ای که از پژوهشگران و فعالان اقتصادی به کرات شنیده می‌شود؛ بهبود روابط سیاسی و اقتصادی است تا تجارت ایران از محاصره ریسک‌های سیاسی خارج و راه برای انجام سرمایه‌گذاری‌های خارجی و تسهیل صادرات غیرنفتی هموار شود.

هرچند باید امیدوار بود که برنامه‌های اعلام شده همچون توسعه لجستیک، تعرفه‌های ترجیحی، اصلاح قوانین و مقررات و اصلاح ساختارها در بخش رایزن‌ها برای توسعه صنعت لوازم خانگی که از سوی مسئولان اعلام شده، عملیاتی شوند و در حد شعار باقی نمانند اما ناگفته نماند که دخالت‌های بی‌مورد در هر صنعتی از سوی دولتمردان به جای حل و فصل معضلاتی مثل قاچاق که بزرگترین رقیب این صنعت نامیده می‌شود، طی سالیان گذشته نتیجه‌ای جز رانت و گسترش فساد نداشته و شرایط را برای فعالیت صنعتگران باسابقه و شناخته شده، دشوار ساخته است و بنابراین هرچه زودتر باید کار به کاردان سپرده شود.

برای ثبت امتیاز روی ستاره‌ها کلیک کنید

امتیاز میانگین 5 / 5. تعداد آرا: 1

امتیازی تاکنون داده نشده! اولین نفر باشید

سوسن یحیی پور
۱۴۰۰/۰۷/۲۴
سوسن یحیی‌پور هستم؛ فارغ‌التحصیل رشته روابط بین‌الملل در مقطع کارشناسی ارشد. فعالیت خبری و مطبوعاتی خودم رو در حوزه بازرگانی و اصناف از سال 94 آغاز کردم. در حال حاضر هم در بخش تحریریه تصلا مشغول به تولید محتوا هستم.
نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید

لینک کپی شد!