تصویر صنعت لوازم الکترونیک

قیمت های روز لوازم خانگی و درصد نوسان قیمت ها در بازار از فروردین الی مهر »»»»» تلویزیون ال ای دی اسنوا 50 اینچ 4K اسمارت مدل SSD-50SA640U 130000000 0.19% *** تلویزیون اسمارت اولترا اچ دی جی پلاس مدل GTV-50LU722S سایز 50اینچ 139000000 0.07% *** تلویزیون ال ای دی تی سی ال43D3000i سایز 43 اینچ 62990000 0.45% *** تلویزیون ال ای دی هوشمند سام الکترونیک مدل50TU6500 سایز 50 اینچ 100000000 0.14% *** تلویزیون برند هایسنس مدلN2179PW سایز 49 اینچ 120000000 0.28% *** قیمت انواع یخچال فریزر »»» یخچال فریزر دوقلو مدلFN15DRH15D برند امرسان 90000000 0.29% *** یخچال و فریزر دو قلو دیپوینت مدل D4 207500000 0.19% *** یخچال و فریزر دوقلو پارس مدل PRH17631EW/W-FRZNF170 147000000 0.38% *** یخچال فریزر ساید بای ساید جی پلاس مدل GSS-K723 173500000 0.09% *** یخچال فریزر ساید بای ساید اسنوا مدل S8-2261 360000000 0.39% *** تغییرات قیمتی انواع جاروبرقی»»»» جاروبرقی مدلSVC-A2200GS برند اسنوا 32000000 0.64% *** جاروبرقی مدلVC-2000W مدل پارس خزر 27350000 0.61% *** جارو برقی مدلBSGL3MULT3 برند بوش 46000000 0.6% *** تغییرات قیمتی انواع ماشین لباسشویی»»»»» ماشین لباسشویی درب از جلو مدلTFU-94407 برند پاکشوما 7کیلوگرم 145000000 0.36% *** ماشین لباسشویی مدلTG72-BW برند ایکس ویژن 7 کیلوگرم 94000000 0.22% *** ماشین لباسشویی مدلSWM-84606 برند اسنو 8 کیلوگرم 160000000 0.13% *** ماشین لباسشویی آبسال مدل REN5207 65500000 0.21% ***

دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران در گفت و گو با تصلا از استقبال گسترده از بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی خبر داد

موانع بانکی و استمرار تامین مواد اولیه، مانع صادرات لوازم خانگی/تعامل با بازارهای هدف صادراتی

بدون عنوان
دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران با اشاره به پتانسیل‌ها و توانمندی‌های صنعت لوازم خانگی که در بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی شاهد آن بودیم، گفت: مولفه‌های مختلفی در توسعه صنعت لوازم خانگی دخیل هستند. به نظر می‌رسد بخش اعظمی که مربوط به مسائل درون‌بنگاهی است تا حدود زیادی از طرف تولیدکنندگان اجابت شده، اما جا دارد اقدامات بیشتری از قبیل ارتقای کیفی، توسعه شبکه خدمات پس از فروش، کاهش هزینه‌های سربار و تولید محصولات صادرات‌محور انجام شود.

تصویر صنعت لوازم الکترونیک-دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران با اشاره به پتانسیل‌ها و توانمندی‌های صنعت لوازم خانگی که در بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی شاهد آن بودیم، گفت: مولفه‌های مختلفی در توسعه صنعت لوازم خانگی دخیل هستند. به نظر می‌رسد بخش اعظمی که مربوط به مسائل درون‌بنگاهی است تا حدود زیادی از طرف تولیدکنندگان اجابت شده، اما جا دارد اقدامات بیشتری از قبیل ارتقای کیفی، توسعه شبکه خدمات پس از فروش، کاهش هزینه‌های سربار و تولید محصولات صادرات‌محور انجام شود.

عباس هاشمی افزود: بخش اعظم کار به حاکمیت و تصمیمات حاکمیتی مربوط می‌شود؛ از جمله بحث بهبود فضای کسب و کار و رفع موانع تولید که اولویت دارد.

محدودیت‌های بانکی، پیش پای صادرکنندگان

دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران با اشاره به موانع توسعه صادرات لوازم خانگی گفت: اگرچه در بخش صادرات دارای تعرفه‌های ترجیحی منطقه هستیم، اما با توجه به شرایط تجارت خارجی بازارهای هدف صادراتی نیاز داریم تا با طرف‌های خارجی جلساتی را برگزار و یکسری قوانین گمرکی و اقتصادی را تسهیل معادل‌سازی کنیم.

هاشمی افزود: مساله قطع ارتباط با شبکه بانکی کشورهای دیگر مطرح است، متاسفانه امکان صادرات در بسیاری از کشورها وجود دارد، ولی خود تولیدکنندگان و صادرکنندگان باید راه‌های دریافتی وجوه از خریدار را بیابند. متاسفانه، تعداد زیادی از خریداران خارجی را به دلیل همین محدودیت‌ها از دست داده‌ایم.

وی ادامه داد: دومین موضوع به بحث استمرار تامین مواد اولیه در داخل مربوط می‌شود. تعدادی تولیدکننده لوازم خانگی کوچک سراغ دارم که هرچند تقاضا برای انعقاد قرارداد صادراتی بلندمدت برای دو میلیون دستگاه دارند، اما به دلیل عدم استمرار تامین مواد اولیه فارغ از بحث قیمتی آن، جرات عقد قرارداد را ندارند. اگر به دنبال حضور پایدار در بازارهای صادراتی هستیم، باید حداقل تعاملاتی را با بازارهای هدف صادراتی تعریف کنیم. در ضمن، بانک مرکزی باید تضامین لازم را به صادرکنندگان جهت ایجاد فضای امن برای صادرات بدهد.

تولیدکنندگان را به عقد قراردادهای صادراتی تشویق کنیم

دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران ادامه داد: لازم است اقداماتی در جهت حرکت در مسیر کاهش و تعدیل قیمت‌ها، کاهش هزینه‌های سربار، استمرار تامین مواد اولیه و کاهش بروکراسی در فرآیند صادرات انجام شود. هاشمی افزود: اگر به دنبال اقتصاد بدون نفت هستیم، باید تولیدکنندگان را به عقد قراردادهای صادراتی تشویق کنیم و درنتیجه باید این بستر فراهم شود.

هاشمی ادامه داد: در روز آخر نمایشگاه، یک هیات تجاری از تهران عازم اصفهان بود، ما توانستیم در این محل حدود ۹ قرارداد صادرات لوازم خانگی به اقلیم کردستان را ببندیم. بنابراین، دولت باید کمی جدی‌تر وارد میدان شود، نباید در شعار و حرف بمانیم بلکه این کشور به عمل نیاز دارد. انتظار می‌رود به موازات ارتقای توانمندی بخش خصوصی، بخش دولتی نیز خودش را توسعه دهد و با شرایط کشور سازگاری پیدا کند.

احصای نیازهای فناورانه صنعت لوازم خانگی

دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران با اشاره به احصای نیازهای فناورانه صنعت لوازم خانگی افزود: بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی صرفا یک نمایشگاه عرضه توانمندی‌ها و قابلیت‌ها نبود؛ در کنار آن مباحث کلان فناوری به کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این صنعت دنبال شد و سالن مجزایی به دانش‌بنیان‌ها، استارتاپ‌ها و مراکز نوآوری اختصاص یافت.

هاشمی با بیان اینکه رهنمودهای خوبی توسط معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری برای توسعه بخش فناوری و نوآوری در این صنعت مطرح شد، افزود: این بخش به‌ ویژه با محوریت کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار ایجاد شده و در حال توسعه است. هرچند شرکت‌های محدودی در نمایشگاه شرکت کرده بودند، اما کار شروع شده است. بخش دانش‌بنیانِ شرکت‌هایی که در سالن‌های نمایشگاه دارای غرفه بودند، به طور همزمان حضور داشتند و اتفاقات بسیار خوبی در حال وقوع است.

وی افزود: ما این مسیر را ادامه خواهیم داد، چون به لحاظ کمی مشکلات تولید رفع شده، این الزام وجود داشت که به بخش نرم‌افزاری کیفی و استفاده از فناوری‌های جدید به طور جد ورود پیدا کنیم که این اتفاق افتاده و ادامه می‌دهیم. انتظار ما حمایت واقعی و عملی توسط دولت است تا راه کوتاه شود اما اگر حمایتی هم صورت نگیرد، ما در این مسیر پیش می‌رویم و امری اجتناب‌ناپذیر است. در این ارتباط، معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهوری، به نمایشگاه آمدند و از سالن ۴۳ بازدید کردند. بخشی از نیازهای فناورانه صنعت لوازم خانگی احصاء و به صورت کتابچه چاپ شد. در واقع، یک پلتفرمی ایجاد شد تا عرضه‌کننده و متقاضی فناوری بهم‌رسانی شدند.

دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران ادامه داد: دامنه تنوع محصولات بسیار گسترده شده و تولید محصولات مبتنی بر اینترنت اشیاء در حال جا افتادن است، واحدها نسبت به ایجاد مراکز نوآوری اقدام کرده‌اند و ارتباطاتشان به صورت سیستماتیک با بخش آکادمیک در حال توسعه است. تمام این امور نویدبخش آینده‌ای بسیار روشن است.

مشتری‌مداری شاه بیت بازار است

دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران با بیان اینکه مشتری‌مداری شاه بیت بازار و مارکتینگ است؛ یک برند نمی‌تواند موفق باشد بدون اینکه سلیقه مشتری را در نظر بگیرد یا نظر مشتری را تامین کند. چون کالایی که تولید می‌شود، باید مطابق با خواست و سلیقه مشتری باشد.

سال متفاوت نمایشگاه لوازم خانگی

بیست-و-یکمین-نمایشگاه-بین-المللی-لوازم-خانگی-

دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران، با اشاره به استقبال گسترده از بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی گفت: امسال سال متفاوتی به دلیل تعدد شرکت‌کنندگان، حضور هیات‌های خارجی، رویداد فن بازار، برگزاری پنل تخصصی در موضوعات فناوری و مشکلات و چالش‌های صنعت لوازم خانگی بود.

وی ادامه داد: در عین حال، نمایشگاه با استقبال بی‌نظیری از سوی تولیدکنندگان مواجه شد؛  حدود ۴۱۸ واحد صنعتی که اکثرا شرکت‌های قطعه‌ساز خارجی از کشورهای ترکیه و کره جنوبی بودند و ۴۱۱ شرکت داخلی در دو طیف محصول‌سازان و قطعه‌سازان در این نمایشگاه حضور داشتند.

هاشمی با بیان اینکه باتوجه به محدودیت‌های پاندمی کرونا که سال گذشته بیشتر و سنگین‌تر بود، امسال مردم علاقمند بودند تا به صورت فیزیکی توانمندی‌ها، تنوع محصولات و کالاهای جدید را از نزدیک ببینند، گفت: خوشبختانه، امسال واحدهای صنعتی دامنه تنوع محصولات‌شان گسترده بود، یعنی محصولات جدیدی را به سبد محصولی خودشان اضافه کرده بودند، در نتیجه یک انگیزه خوبی برای بازدیدکنندگان به وجود آمد و انجمن صنایع لوازم خانگی ایران نیز تمام تلاش خود را برای برگزاری نمایشگاه به نحو مطلوب به عمل آورد.

دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران در پایان با اشاره به انتظار تولیدکنندگان برای استقبال و بازدید پررنگ‌تر مسئولان از نمایشگاه لوازم خانگی افزود: جا دارد از دست‌اندرکاران قوه مقننه تشکر کنم که با حضور پررنگ‌شان در نمایشگاه، حضور در تک تک غرفه‌ها و شنیدن درد دل تولیدکنندگان به ما یاری رساندند. جلسات مشترکی هم با حضور رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، برگزار شد که مفید بودند.

برای ثبت امتیاز روی ستاره‌ها کلیک کنید

امتیاز میانگین 5 / 5. تعداد آرا: 1

امتیازی تاکنون داده نشده! اولین نفر باشید

مریم بابایی
۱۴۰۰/۰۹/۰۲
نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید

لینک کپی شد!