تصویر صنعت لوازم الکترونیک

قیمت های روز لوازم خانگی و درصد نوسان قیمت ها در بازار از فروردین الی مهر »»»»» تلویزیون ال ای دی اسنوا 50 اینچ 4K اسمارت مدل SSD-50SA640U 130000000 0.19% *** تلویزیون اسمارت اولترا اچ دی جی پلاس مدل GTV-50LU722S سایز 50اینچ 139000000 0.07% *** تلویزیون ال ای دی تی سی ال43D3000i سایز 43 اینچ 62990000 0.45% *** تلویزیون ال ای دی هوشمند سام الکترونیک مدل50TU6500 سایز 50 اینچ 100000000 0.14% *** تلویزیون برند هایسنس مدلN2179PW سایز 49 اینچ 120000000 0.28% *** قیمت انواع یخچال فریزر »»» یخچال فریزر دوقلو مدلFN15DRH15D برند امرسان 90000000 0.29% *** یخچال و فریزر دو قلو دیپوینت مدل D4 207500000 0.19% *** یخچال و فریزر دوقلو پارس مدل PRH17631EW/W-FRZNF170 147000000 0.38% *** یخچال فریزر ساید بای ساید جی پلاس مدل GSS-K723 173500000 0.09% *** یخچال فریزر ساید بای ساید اسنوا مدل S8-2261 360000000 0.39% *** تغییرات قیمتی انواع جاروبرقی»»»» جاروبرقی مدلSVC-A2200GS برند اسنوا 32000000 0.64% *** جاروبرقی مدلVC-2000W مدل پارس خزر 27350000 0.61% *** جارو برقی مدلBSGL3MULT3 برند بوش 46000000 0.6% *** تغییرات قیمتی انواع ماشین لباسشویی»»»»» ماشین لباسشویی درب از جلو مدلTFU-94407 برند پاکشوما 7کیلوگرم 145000000 0.36% *** ماشین لباسشویی مدلTG72-BW برند ایکس ویژن 7 کیلوگرم 94000000 0.22% *** ماشین لباسشویی مدلSWM-84606 برند اسنو 8 کیلوگرم 160000000 0.13% *** ماشین لباسشویی آبسال مدل REN5207 65500000 0.21% ***

علت کم شدن شعله فر اجاق گاز چیست؟

راهنمای مصرف
علت کم شدن شعله فر اجاق گاز از مشکلات رایج فر به شمار می‌آید که بر اساس دلایلی قابل حل رخ می‌دهد. بهتر است در صورت اساسی بودن مشکل برای تعمیر آن با یک متخصص در ارتباط باشید. اگر به پخت و پز کیک و شیرینی علاقمند هستید و حداقل یک روز از هفته را به درست کردن شیرینی و کیک خانگی می‌پردازید؛ فر از وسایل مهم آشپزخانه شما به شمار می‌آید. آشپزی کردن لذت خاصی دارد ولی با بهوجود آمدن مشکلاتی همچون کم شدن یا خاموش شدن شعله فر اجاق گاز از کیک‌پزی، شیرینی‌پزی و غیره دلسرد خواهید شد و دست و دلتان به کار نخواهد رفت.

تصویر صنعت لوازم الکترونیک: علاوه بر مشکلات فر، علت کم شدن شعله اجاق گاز و یا علت خاموش شدن شعله اجاق گاز از سوالات رایج است که بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. در این مقاله از سایت تصویر صنعت لوازم الکترونیک به علت کم شدن شعله فر اجاق گاز، علت کم شدن شعله اجاق گاز و علت خاموش شدن شعله اجاق گاز خواهیم پرداخت و راه‌ حل‌هایی برای این مشکلات ارائه خواهیم داد.

حتما بخوانید: چگونه شعله اجاق گاز را تنظیم کنیم؟

دلایل رایج و علت کم شدن شعله فر اجاق گاز

همانطور که گفتیم علت کم شدن شعله فر اجاق گاز از سوالات رایج افراد است. کم شدن شعله فر اجاق گاز نتایجی همچون نپختن مواد غذایی، دیر پختن مواد غذایی و غیره را به همراه دارد که باعث دلسرد شدن شما از آشپزی، کیک پزی و شیرینی پزی خواهد شد. دلایلی همچون مشکل در مشعل‌ها، شیر کنترل اجاق گاز و غیره باعث کم شدن فر اجاق گاز می‌شود. در ادامه راه حل‌هایی در این باره ارائه خواهیم داد، فقط این را به یاد داشته باشید که هنگام انجام هر حرکتی شیر گاز را ببندید و با رعایت موارد ایمنی شروع به کار کنید.

ممکن است هنگام پخت و پز، روغن و یا دیگر مواد غذایی موجب کثیف شدن شعله‌ها و یا مشعل‌های فر اجاق گاز شود و این مورد یکی از دلایل اصلی و علت کم شدن شعله فر اجاق اجاق گاز می‌شود. برای حل این مشکل بهتر است ابتدا شیر گاز را ببندید و سپس با استفاده از مواد شوینده طبیعی و یا شیمیایی به تمیز کردن مشعل‌های فر اجاق گاز بپردازید.

اگر راه حل قبلی دردی را دوا نکرد احتمالا مشکل از قطعه‌ای به نام شیر کنترل اجاق گاز است. بهتر است با مشورت با یک متخصص در این زمینه، این قطعه را تعویض کنید. همانطور که از نامش پیداست وظیفه کنترل فشار گاز را بر عهده دارد. این مشکل علاوه بر اینکه علت کم شدن شعله فر اجاق گاز بوده یکی از علل‌های کم شدن شعله اجاق گاز نیز است.

یکی از ناخوشایندترین نتایج در کم شدن شعله فر اجاق گاز، نپختن یکنواخت مواد غذایی مانند کیک و شیرینی است که اصلا حس خوبی را در آشپزی به شما منتقل نخواهد کرد. برای حل این مشکل بهتر است سه مورد که عبارت‌اند از حسگرهای دما، المنت‌های حرارتی و قرار دادن درست سینی فر را در نظر گرفته و بررسی کنید.

حتما بخوانید: میزان رضایت مردم از اجاق گاز اسنوا چقدر است؟

علت روشن نشدن شعله فر اجاق گاز

علاوه بر علت کم شدن شعله فر اجاق گاز، یکی از سوالات رایج افراد درباره علت روشن نشدن فر اجاق گاز است. تصور کنید هنگام شیرینی‌ پزی، کیک پزی و غیره تمامی کارها را انجام داده‌اید و می‌خواهید با روشن کردن فر اجاف گاز آن را گرم کنید و مراحل پخت و پز را بگذرانید. هر چقدر تلاش می‌کنید و فندک فر اجاق گاز را فشار می‌دهید؛ شعله فر اجاق گاز روشن نمی‌شود. این مورد علاوه براینکه تمامی برنامه‌های شما را به هم می‌ریزد؛ باعث کلافه شدن شما نیز خواهد شد. در ادامه به برخی از علل‌های روشن نشدن فر اجاق گاز خواهیم پرداخت و راه‌ حل‌هایی نیز برای رفع آنها ارائه خواهیم داد.

مسدود بودن پیلوت

عواملی همچون روغن مواد غذایی باعث ایجاد آلودگی پیلوت خواهد شد و اگر بصورت مکرر تمیز نشود با مسدود شدن پیلوت فر اجاق گاز مواجه خواهید شد. بهتر است تمامی قطعات پیلوت فر اجاق گاز را تک به تک تمیز کرده و طی انجام این کار، اتصالات دیگر را نیز چک و بررسی کنید. اگر پس از تمیز کردن پیلوت دوباره با کار نکردن آن مواجه شدید بهتر است آن را تعویض کنید.

حتما بخوانید: بهترین اجاق گاز هوشمند موجود در بازار

خاموش بودن پیلوت فر

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن فر اجاق گاز، خاموش بودن پیلوت فر است. این مشکل تنها با روشن کردن پیلوت قابل حل است. همچنین ممکن است شعله پیلوت و گاز موجود در آن کمتر از استاندارد باشد که این مشکل هم با تنظیم شعله پیلوت فر اجاق گاز قابل حل است.

تنظیم نبودن تایمر فر اجاق گاز

یکی از وظایف مهم تایمر فر اجاق گاز، ایجاد هماهنگی و ارتباط بین قطعات مختلف فر اجاق گاز است. اگر فر اجاق گاز شما روشن نمی‌شود و یا به درستی عمل نمی‌کند؛ تنظیمات تایمر را با دقت فراوان بررسی کنید در این روش می‌توانید با مطالعه دفترچه راهنما تایمر را به درستی تنظیم کنید.

پرتاب جرقه الکترود

یکی دیگر از علت‌های اصلی روشن نشدن فر اجاق گاز و یا علت کم شدن شعله فر اجاق گاز پرتاب جرقه الکترود است. برای عیب‌یابی و حل این مسئله از ورودی گاز و پرتاب جرقه الکترود به برنرها اطمینان حاصل فرمایید و سپس اگر پرتاب جرقه الکترود صورت نمی‌گیرد باید جرقه زن را به دقت بررسی کنید و از عدم وجود نشتی در سیم جرقه‌زن مطمئن شوید.

حتما بخوانید: تفاوت فر برقي و گازي چیست؟ کدام بهتر است؟

علت خاموش شدن گریل فر

خاموش شدن گریل فر موجب پخت خام قسمت بالایی کیک و یا دیگر مواد غذایی ی‌شود که کل انگیزه آشپزی را از بین می‌برد. علت خاموش شدن گریل فر یکی دیگر از مشکلات و سوالات اساسی افراد است که به دو دلیل رخ می‌دهد. دریچه‌ای که درون فر اجاق گاز قرار دارد به دلیل بخارات و مواد غذایی کثیف و آلوده می‌شود و مسدود می‌شود. این کثیفی جریان گاز را قطع و وصل می‌کند. اما اگر در ابتدا روشن می‌شود و سپس خاموش می‌شود؛ مشکلی در ترموستات این دستگاه بوجود آمده است.

علت خاموش نشدن شعله فر اجاق گاز

یکی دیگر از مشکلاتی که افراد زیادی با آن مواجه می‌شوند؛ خاموش نشدن شعله فر اجاق گاز است که علل‌هایی همچون مشکل در قطعات ترموستات، رله و یا المنت باشد. وظیفه ترموستات کنترل دما است که هنگام خرابی و ایجاد مشکل در آن نتیایجی همچون خاموش نشدن شعله فر اجاق گاز را به همراه خواهد داشت. چون این مورد کمی تخصصی‌تر است بهتر است برای تعمیر آن یک فرد متخصص را انتخاب کنید.

حتما بخوانید: بهترین اجاق‌گازهای ۲۰۲۲ کدامند؟

علت کم شدن شعله اجاق گاز

ممکن است بعد از استفاده کوتاه مدت از اجاق گاز شاهد کم شدن شعله اجاق گاز شوید. علت کم شدن شعله اجاق گاز یکی از موارد و سوالاتی است که برای بسیاری از افراد پیش می‌آید. در کل علت کم شدن شعله اجاق گاز به سه مورد تقسیم می‌شود که در ادامه به تک تک آنها خواهیم پرداخت.

کثیفی مجرا و شعله اجاق گاز

کثیفی مجرای گاز و شعله اجاق گاز از مواردی است که باعث کم شدن قدرت شعله اجاق گاز می‌شود. معمولا سوراخ‌های شعله اجاق گاز توسط چربی و کثیفی گرفته می‌شود. این مورد علاوه بر کم کردن قدرت شعله اجاق گاز بعضا باعث دود کردن آن نیز می‌شود. برای حل این مشکل بهتر است با برس یا فرچه‌های مخصوص و مواد شونده طبیعی و یا شیمیایی به تمیز کردن سوراخ‌های شعله گاز بپردازید.

جا به جایی سرپوش شعله‌های اجاق گاز

دومین علت کم شدن شعله اجاق گاز، جا به جایی سرپوش و یا سرشعله‌های اجاق گاز است. عموما بعد از شستن سرپوش‌ها امکان جا به جا شدن آنها زیاد است. پس هر گاه شاهد کم شدن قدرت شعله اجاق گاز شدید؛ حتما سرپوش‌های شعله اجاق گاز را چک کرده و از درستی آن اطمینان حاصل کنید.

حتما بخوانید: معرفی و لیست قیمت انواع اجاق گاز اسنوا

خیس بودن شعله اجاق گاز

سومین علت کم شدن شعله اجاق گاز؛ خیس بودن سوراخ‌های شعله و یا خود شعله اجاق گاز است. هنگام سر رفتن شیر و یا سایر مواد غذایی؛ شعله‌ها و سوراخ‌های آن خیس می‌شوند و با قدرت کمتری به کار کردن ادامه می‌دهند. بنابراین از خشک بودن شعله‌های اجاق گاز اطمینان حاصل کنید و در صورت سر

علت خاموش شدن شعله اجاق گاز

علت خاموش شدن شعله اجاق گاز یکی دیگر از سوالات پرتکرار افراد است. باید بگوییم خاموش شدن شعله اجاق گاز دلایل و علل‌های مختلفی دارد. البته نگران هزینه زیاد برای تعمیر آن نباشید زیرا با راهکارهای ساده‌ای که ارائه خواهیم داد می‌توانید خودتان با رعایت موارد ایمنی این مشکل را رفع کنید. البته همانطور که در قسمت اول این مقاله گفته شد؛ بهتر است در صورت نقص فنی جدی و اساسی با متخصص این حرفه در ارتباط باشید.

باقی مانده مواد غذایی را بخوبی پاک کنید

یکی از دلایل رایج علت خاموش شدن شعله اجاق گاز، باقی ماندن مواد غذایی و چربی در قسمت مشعل‌ها و داخل آن است. ایتدا باید کلاهک و قطعات مشعل را با مواد شوینده بشویید؛ سپس با استفاده از دستمال نم دار تکه‌های مواد غذایی و چربی باقی مانده را بخوبی تمیز کنید.

حتما بخوانید: آنچه درباره مدل‌های اجاق گاز پيلوت نمی دانید؟+ قیمت

ترموکوپل اجاق گاز را با دقت بررسی کنید

ترموکوپل اجاق گاز مولد جریان الکتریکی است که به عنوان سیستم هشداردهنده و سیستم ایمنی قوی عمل میکند. وقتی یکی از قطعات اجاق گاز به درستی کار نکند و عملکرد مناسبی نداشته باشد؛ ترموکوپل جریان گاز را قطع می‌کند و اجازه روشن شدن شعله گاز را به شما نمی‌دهد. در این صورت بهتر است با کمک متخصصی در این زمینه به تعمیر ترموکوپل و سایر قطعات اجاق گاز بپردازید.

الکترود جرقه زن را چک کنید

سومین علت خاموش شدن شعله اجاق گاز جا به جا بودن، درست قرار نگرفتن و یا فاصله نادرست الکترود جرقه زن است. در این صورت ابتدا اجازه دهید مشعل‌ها بخوبی سرد شوند و سپس با جا به جایی درست آنها را تنظیم کنید اگر الکترود جرقه زن دوباره موجب روشن نشدن اجاق گاز شد بهتر است با یک تعمیرکار ماهر در ارتباط باشید.

علت گرم نشدن فر اجاق گاز

برخی اوقات امکان دارد طی زمان طولانی مدت فر اجاق گاز را روشن کرده باشید تا برای پخت و پز آماده باشد؛ ولی مشاهده می‌کنید که فر به اندازه کافی گرم نشده است. در این مواقع مشکلاتی در مشعل‌های اجاق گاز وجود دارد و یا امکان دارد مشکل از لوله‌های گاز باشد. در نتیجه گاز به اندازه کافی در فر جریان پیدا نمی‌کند. در صورت ایجاد مشکل در لوله‌های گاز بهتر است ابتدا جریان و شیر گاز را ببندید و سپس در اسرع وقت با یک تعمیرکار حرفه‌ای در ارتباط باشید.

راهکار و مهم ترین علت کم شدن شعله فر اجاق گاز

با قاطعیت می‎‌توان گفت شعله آبی رنگ یک انگیزه برای آشپزی بهتر است ولی همانطور که گفتیم با بوجود آمدن ایراداتی درشعله اجاق گاز و شعله فر اجاق گاز دست و دلمان به کار نمی‌رود. بنابراین با جمع آوری اطلاعاتی در مورد این ایرادات می‌توانید به آشپزی ادامه داده و لذت ببرید. علت کم شدن شعله فر اجاق گاز، علت خاموش شدن شعله اجاق گاز و یا علت کم شدن شعله اجاق گاز از سوالات و مشکلات رایج در این زمینه هستند. حال به دنبال پاسخی برای این سوالات هستیم. مهم‌ترین موارد در خاموش شدن و یا کم شدن شعله اجاق گاز، جرم گرفتن شعله‌ها، خیس بودن شعله‌ها، نشتی لوله گاز، خرابی شیر گاز و جا به جایی سرپوش‌ها است.

در اکثر موارد با بررسی این گزینه‌ها، مشکل پیش آمده حل می‌شود و دیگر نیازی به تعمیر اساسی آن نیست. ولی همانطور که گفتیم اگر مشکلی اساسی در عملکرد اجاق گاز و یا فر اجاق گاز رخ داد؛ بهتر است با یک تعمیرکار ماهر در ارتباط باشید و بدون اطلاعات شروع به دست کاری کردن آن نکنید. یکی از نکات مهم در تعمیر و بررسی موارد گفته شده؛ رعایت ایمنی است که ابتدا بهتر است قبل از هرگونه اقدامی شیر گاز را ببندید، منتظر سرد شدن شعله‌های گاز باشید و سپس اقدام به بررسی آن بکنید. سایت تصلا با این مقاله کامل و جامع همراه شما بود تا جوابی تمامی سوالات خود را بگیرید و از لذت آشپزی محروم نباشید. در پایان خوشحال می‌شویم اگر پیشنهادات و تجربیات خود را با ما در زیر همین پست به اشتراک بگذارید.

برای ثبت امتیاز روی ستاره‌ها کلیک کنید

امتیاز میانگین 0 / 5. تعداد آرا: 0

امتیازی تاکنون داده نشده! اولین نفر باشید

مینا بیگی
۱۴۰۰/۱۰/۲۰
نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید

Notice: Undefined variable: user_ID in /home/teslapre/public_html/wp-content/themes/Tesla/comments.php on line 30

لینک کپی شد!