تصویر صنعت لوازم الکترونیک

قیمت های روز لوازم خانگی و درصد نوسان قیمت ها در بازار از فروردین الی مهر »»»»» تلویزیون ال ای دی اسنوا 50 اینچ 4K اسمارت مدل SSD-50SA640U 130000000 0.19% *** تلویزیون اسمارت اولترا اچ دی جی پلاس مدل GTV-50LU722S سایز 50اینچ 139000000 0.07% *** تلویزیون ال ای دی تی سی ال43D3000i سایز 43 اینچ 62990000 0.45% *** تلویزیون ال ای دی هوشمند سام الکترونیک مدل50TU6500 سایز 50 اینچ 100000000 0.14% *** تلویزیون برند هایسنس مدلN2179PW سایز 49 اینچ 120000000 0.28% *** قیمت انواع یخچال فریزر »»» یخچال فریزر دوقلو مدلFN15DRH15D برند امرسان 90000000 0.29% *** یخچال و فریزر دو قلو دیپوینت مدل D4 207500000 0.19% *** یخچال و فریزر دوقلو پارس مدل PRH17631EW/W-FRZNF170 147000000 0.38% *** یخچال فریزر ساید بای ساید جی پلاس مدل GSS-K723 173500000 0.09% *** یخچال فریزر ساید بای ساید اسنوا مدل S8-2261 360000000 0.39% *** تغییرات قیمتی انواع جاروبرقی»»»» جاروبرقی مدلSVC-A2200GS برند اسنوا 32000000 0.64% *** جاروبرقی مدلVC-2000W مدل پارس خزر 27350000 0.61% *** جارو برقی مدلBSGL3MULT3 برند بوش 46000000 0.6% *** تغییرات قیمتی انواع ماشین لباسشویی»»»»» ماشین لباسشویی درب از جلو مدلTFU-94407 برند پاکشوما 7کیلوگرم 145000000 0.36% *** ماشین لباسشویی مدلTG72-BW برند ایکس ویژن 7 کیلوگرم 94000000 0.22% *** ماشین لباسشویی مدلSWM-84606 برند اسنو 8 کیلوگرم 160000000 0.13% *** ماشین لباسشویی آبسال مدل REN5207 65500000 0.21% ***

روش های ریست کردن ماشین ظرفشویی

چگونه ماشین ظرفشویی را ریست کنیم؟

راهنمای استفاده
ماشین ظرفشویی از لوازم پر استفاده در آشپزخانه است و نمی‌توان انتظار داشت که در طولانی مدت بدون هیچ عیب و نقصی کار کند. گاهی ایراد و مشکل ایجاد شده در آن جدی بوده و نیاز به مراجعه تکنیسین و بررسی اختلال ایجاد شده وجود دارد.

تصویر صنعت لوازم الکترونیک – ماشین ظرفشویی از لوازم پر استفاده در آشپزخانه است و نمی‌توان انتظار داشت که در طولانی مدت بدون هیچ عیب و نقصی کار کند. گاهی ایراد و مشکل ایجاد شده در آن جدی بوده و نیاز به مراجعه تکنیسین و بررسی اختلال ایجاد شده وجود دارد. در مواقعی نیز این مشکلات جزئی بوده و می‌توان با ریست ماشین ظرفشویی ، اختلال ایجاد شده را برطرف کرد.

در این مقاله قصد داریم نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی اسنوا، دوو، پاکشوما و کرال که از برندهای محبوب بازار هستند را برای شما توضیح دهیم. البته بهتر است پیش از آن بدانیم در چه مواردی می‌توان از روش ریست کردن برای رفع مشکل پیش‌آمده استفاده کرد:

حتما بخوانید: طرز کار ماشین ظرفشویی و نحوه استفاده از مواد شوینده

در چه مواردی ریست ماشین ظرفشویی جواب می دهد؟

برخی مواقع متوجه می‌شوید که یک یا چند مورد از پنل ماشین ظرفشویی عمل نکرده یا در صورت عمل کردن، یکی از مراحل شستشو مانند گرم شدن آب یا تخلیه مخزن به خوبی انجام نمی‌شود. در این صورت ریست ماشین ظرفشویی می‌تواند به تنظیم مجدد برنامه شستشو کمک کند. همچنین، در صورت قطع برق در زمان کار ماشین ظرفشویی و توقف کار آن پس از وصل شدن برق، می‌توانید دستگاه را ریست کنید.
گاهی پیش می‌آید که در زمان کار ماشین ظرفشویی نیاز به خارج کردن، اضافه کردن ظروف و یا تغییر برنامه شستشو پیدا می‌کنید، در این صورت می‌توانید پس از متوقف شدن کار و کار نکردن دستگاه آن را ریست کنید.

شاید یکی از پرکاربردترین موارد برای ریست کردن ماشین ظرفشویی، مواقعی است که دستگاه به اصطلاح ارور می‌دهد. در این مواقع شما با کد خطا یا چشمک زدن چراغ‌های ال ای دی مواجه می‌شوید. معمولا در دفترچه‌های راهنمای ماشین ظرفشویی توضیحات مربوط به هر کد خطا و راهکارهایی برای برطرف کردن یا لزوم بررسی توسط تکنیسین وجود دارد. البته بهتر است پیش از تماس با نمایندگی و درخواست مراجعه تکنیسین یک بار دستگاه را ریست کنید و اگر خطای مربوطه برطرف نشد اقدام به تماس با نمایندگی کنید.

حتما بخوانید: انواع برنامه‌های شستشوی ماشین ظرفشویی ایرانی  

روش های ریست کردن ماشین ظرفشویی

روش های ریست ماشین ظرفشویی

ریست ماشین ظرفشویی معمولا به دو روش امکان‌پذیر است. روش اول استفاده از برنامه ریست خود دستگاه است. بسیاری از ماشین‌های ظرفشویی دارای دکمه ریست در پنل خود هستند.

در این روش دکمه Reset را به مدت چند ثانیه نگه می‌دارید تا عمل کند. ممکن است چند دقیقه طول بکشد تا دستگاه ریست شود. در دستگاه‌هایی که مجهز به برنامه ریست نیستند و دکمه Reset را در پنل خود ندارند، باید از روش دوم یعنی قطع جریان برق استفاده کنید. برای این کار ابتدا دستگاه را با دکمه Power یا خاموش/روشن خاموش کنید و سپس دوشاخه را از پریز خارج کنید.

۱ تا ۱۵ دقیقه آن را در این حالت بگذارید، سپس دوشاخه را مجددا به پریز بزنید. ۳۰ ثانیه به دستگاه زمان بدهید و دوباره آن را روشن کنید. در این حالت دستگاه ریست شده و آماده تنظیم مجدد است. علاوه بر دو روشی که در اینجا توضیح داده شد، روش‌های دیگری برای انواع برند ماشین ظرفشویی وجود دارد که در ادامه آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

حتما بخوانید: ماشین‌ ظرفشویی رومیزی چه مزایا و معایبی دارد؟

ریست انواع برند ماشین ظرفشویی

در این بخش به شیوه ریست کردن انواع برندهای موجود در بازار می‌پردازیم. با توجه به اینکه ماشین ظرفشویی شما از کدام برند است، روش ریست کردن آن را مطالعه کنید.

ریست ماشین ظرفشویی اسنوا

برای ریست کردن ماشین ظرفشویی اسنوا اگر در پنل دستگاه، دکمه Reset نبود مراحل زیر را انجام دهید:

 • با استفاده از دکمه پاور، دستگاه را خاموش کنید.
 • دوشاخه را از پریز بکشید تا جریان برق قطع شود
 • ۱۵ دقیقه زمان بدهید و مجددا دستگاه را به برق وصل کنید.
 • ۳۰ ثانیه صبر کرده و دستگاه را روشن و مجددا تنظیم کنید.

حتما بخوانید: قرص ماشین ظرفشویی چی بخریم؟

ریست ماشین ظرفشویی دوو

ریست کردن ظرفشویی دوو هم از طریق پنل روی دستگاه و هم با قطع جریان برق امکان‌پذیر است. در صورتی که در پنل دستگاه شما دکمه Reset وجود دارد برای چند ثانیه آن را نگه دارید تا عمل کند. پس از گذشت چند دقیقه دستگاه ریست شده و آماده تنظیم است. اما اگر پنل مجهز به برنامه ریست نبود می‌توانید از قطع و وصل جریان برق به صورت مراحل زیر استفاده کنید:

 • با استفاده از دکمه پاور، دستگاه را خاموش کنید.
 • دوشاخه را از پریز بکشید تا جریان برق قطع شود.
 • ۱۵ دقیقه زمان بدهید و مجددا دستگاه را به برق وصل کنید.
 • ۳۰ ثانیه صبر کنید.
 • دستگاه را روشن و مجددا تنظیم کنید.

ریست کردن ماشین ظرفشویی پاکشوما

ریست ظرفشویی پاکشوما متفاوت از دو ماشین ظرفشویی است که در بالا به آن اشاره کردیم. در این مدل‌ها ریست شدن دستگاه با فشردن و نگه داشتن یک دکمه به مدت ۳۰ تا ۴۵ ثانیه انجام می‌شود. البته نام این دکمه Reset نبوده و دکمه‌ای با این نام در پنل ماشین ظرفشویی پاکشوما وجود ندارد. تشخیص آن تنها با امتحان کردن چند دکمه مختلف ممکن است.

برخی از دکمه‌هایی که ممکن است با نگه داشتن آن‌ها، برنامه ریست دستگاه را فعال کنید، این دکمه‌ها هستند:

 • دکمه روشن/خاموش (Power)
 • دکمه شروع یا توقف (Start)
 • دکمه کنسل (Cancel)
 • دکمه تخلیه (Drain)

در صورت انجام برنامه ریست که حدودا ۲ دقیقه زمان می‌برد، دستگاه شروع به تخلیه آب موجود می‌کند و نمایشگر آن زمان باقی‌مانده را نشان می‌دهد. در این صورت می‌توانید برنامه شستشو را مجددا تنظیم کنید.

حتما بخوانید: آشنایی با برنامه‌های شستشوی ماشین ظرفشویی بوش

ریست ماشین ظرفشویی کرال

ماشین ظرفشویی کرال دکمه Reset را در پنل خود ندارد. البته می‌توانید این برنامه را در Options آن پیدا کنید. برای ریست ماشین ظرفشویی کرال مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد منوی Options دستگاه شوید.
 • دکمه Reset را انتخاب کنید.
 • چند دقیقه زمان دهید تا برنامه ریست به طور کامل اجرا شود.
 • دستگاه را مجددا تنظیم کنید.

روش های دیگر

علاوه بر روش‌هایی که در بالا توضیح داده شد، روش‌های دیگری وجود دارد که در برخی از برندهای ماشین ظرفشویی کاربرد دارد. اگر هیچکدام از روش هایی که توضیح داده شد روی ماشین ظرفشویی شما قابل اجرا نبود می توانید از این روش‌ها که در زیر توضیح می‌دهیم استفاده کنید:

 • در روش اول ریست کرد ظرفشویی می توانید دکمه‌های heated dry و standard wash را پشت سر هم انتخاب کرده و بزنید. گاهی لازم است این کار را تا سه بار انجام دهید. درب دستگاه را در این مدت ببندید تا ریست صورت گیرد.
 • در روش دیگر سه دکمه متوالی دستگاه را انتخاب کرده و پشت سر هم بزنید. تا سه بار این کار را انجام دهید. چراغ ال‌ای‌دی در این مرحله روشن می‌شود. دکمه انصراف را بزنید یا درب ظرفشویی را ببندید تا reset انجام شود.
 • مانند روش اول دو دکمه را انتخاب کرده و به مدت یک الی سه دقیقه نگه دارید. درب ظرفشویی را ببندید تا ریست انجام شود.

حتما بخوانید: بررسی برنامه های شستشوی ماشین ظرفشویی ال جی

سخن پایانی

در این مقاله ریست ماشین ظرفشویی را توضیح داده و شما را با ریست انواع برندهای این دستگاه اشنا کردیم. امیدواریم که مقاله تهیه شده موردتوجه شما قرار گرفته باشد و در ریست ماشین‌ظرفشویی‌تان کمک‌تان کند.

برای ثبت امتیاز روی ستاره‌ها کلیک کنید

امتیاز میانگین 0 / 5. تعداد آرا: 0

امتیازی تاکنون داده نشده! اولین نفر باشید

مینا بیگی
۱۴۰۰/۱۲/۲۱
نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید

لینک کپی شد!