تصویر صنعت لوازم الکترونیک

آخرین تغییرات قیمتی لوازم خانگی بهمن ماه در مقایسه ابتدای سال 1399»»»»» تلویزیون FHD سایز 43 برند اسنوا 68000000 85% *** تلویزیون ال ای دی هوشمند جی پلاس مدل GTV-50KU722S سایز 50 اینچ 92700000 18% *** تلویزیون ال ای دی هوشمند جی پلاس مدل 43KH412N سایز 43 اینچ 56170000 12% *** تلویزیون FHD سایز 32 برند مادیران 37800000 71% *** تلویزیون FHD سایز 49 برند مادیران 76700000 53% *** تلویزیون FHD سایز55 برند مادیران 105000000 75% *** تلویزیون 50 UHD برند مادیران 92000000 54% *** تلویزیون HD سایز 32 برند اسنوا 32000000 38% *** تلویزیون SMART سایز 43 برند اسنوا 68000000 28% *** تغییرات قیمتی انواع یخچال»»» یخچال برند دیپوینت مدل D4-W 214000000 64% *** یخچال فریزر ساید بای ساید جی پلاس 249000000 99% *** یخچال فریزر چهار درب جی پلاس 209190000 0.05% *** یخچال فریزر برند دیپونت مدل T7-W 152000000 56% *** یخچال فریزر 11 گلد فلت برند امرسان 44900000 79% *** تغییرات قیمتی انواع جاروبرقی»»»» جاروبرقی برند اسنوا 22990000 83% *** جاروبرقی پارس خزر مدل Turbo 2500WB 33590000 42% *** جارو برقی بوش 3000 وات pro5 38700000 58% *** تغییرات قیمتی انواع ماشین لباسشویی»»»»» ماشین لباسشویی دوقلویی برند امرسان 20586000 65% *** ماشین لباسشویی اتوماتیک 8 کیلویی برند امرسان 128300000 85% *** ماشین لباسشویی درب از جلو پاکشوما 8کیلویی 113000000 52% *** ماشین لباسشویی درب از جلو جی پلاس 8 کیلویی 99000000 66% ***

ارزان‌ترین لوازم ایرانی برای خرید جهیزیه کدامند؟

لیست خرید جهیزیه ارزان با بودجه ۳۰ تا ۷۰ میلیونی

آخرین بررسی ها
خرید جهیزیه عروس این روزها آن هم با دلاری که قیمت آن هر لحظه نسبت به لحظه قبل بالاتر می‌رود، مثل گذشتن از هفت‌خوان رستم است. در این مطلب قصد داریم با بررسی قیمت چند قلم کالای اصلی جهیزیه مثل یخچال، گاز، ماشین‌‎لباسشویی، ماشین ظرف‌شویی و چند قلم کالای دیگر مثل آب‌میوه‌گیری، مخلوط‌کن و جاروبرقی، بهترین و ارزان ترین کالاهایی را که می‌توان در لیست خرید جهیزیه عروس با بودجه‌های متفاوت و در محدوده‌های قیمتی 20 تا 70 میلیون تومان خریداری کرد، معرفی کنیم.

تصلا – بررسی قیمت لوازم خانگی نشان می‌دهد یک فرد بازنشسته برای خرید جهیزیه ارزان حداقلی باید حداقل حقوق ۹ ماه خود را به‌طور کامل پرداخت کند. تورم موجود در بازارهای ایران که عامل اصلی آن گران شدن ارز و از طرفی حذف ارز دولتی برای واردات کالاهاست، باعث شده لوازم‌خانگی به صورت سرسام‌آوری گران شوند.

این مسئله فقط به بالا رفتن قیمت لوازم‌خانگی مربوط نمی‌شود. بر اساس آمار منتشر شده در بهار و تابستان امسال( سال ۱۳۹۹) هزینه سبد خوراکی در خانواده‌های کارگری و بازنشستگان به بیش از ۲ میلیون تومان رسیده است. یعنی یک کارگر یا یک فرد بازنشسته باید تمام حقوق ماهیانه خود را برای تأمین مایحتاج ضروری خود خرج کند.

فرض کنید همین کارگر قرار است برای فرزند خود جهیزیه تهیه کند. همزمان با از افزایش بی‌رویه قیمت انواع خوراکی و همچنین اجاره بها، قیمت لوازم‌خانگی نیز با سرعت بسیار زیاد در حال افزایش است.

آمار منتشر شده از تورم نقطه به نقطه شهریور ماه سال جاری (۱۳۹۹) که توسط مرکز آمار ایران اعلام شده است، نشان می‌دهد که خانواده‌های ایرانی در شهریور ماه سال جاری نسبت به شهریورماه سال ۱۳۹۸، برای خرید مایحتاج ضروری خود  ۳۴٫۴ درصد بیشتر هزینه کرده‌اند اما تورم واقعی مربوط به کالاهای مصرفی در خانواده‌ها در یک بازه زمانی از شهریور ۱۳۹۸ تا شهریور ۱۳۹۹ یعنی در حدود یک سال بسیار بیشتر از آمار و ارقامی است که منتشر شده است.

بر اساس بررسی‌های انجام شده قیمت لوازم‌خانگی در ۳ ماهه اول سال جاری (۱۳۹۹) حدود ۳۰ تا ۶۰ درصد افزایش یافته است. از فروردین‌ماه سال جاری تا شهریور ماه همین امسال، تورم لوازم‌خانگی به بیش از ۱۰۰ درصد رسیده است.

بازار لوازم‌خانگی بیشترین تأثیر را از نوسانات قیمت ارز گرفت و همان سبد کالایی را که در سال گذشته می‌شد به قیمت ۱۰ میلیون تومان خریداری کرد، برای خرید آن در سال جاری باید بیشتر از ۲۰ میلیون تومان یعنی حدود ۲ برابر هزینه کرد.

از طرف دیگر به علت افزایش بیش از ۱۳۰درصدی قیمت نهاده‌های تولید در این صنعت، افزایش قیمت لوازم‌خانگی اجتناب‌ناپذیر است؛ فعالیت تولیدی برای تولید‌کننده با توجه به شرایط فعلی باید صرفه اقتصادی داشته باشد و گرنه تولیدکننده راهی به جز تعطیلی فعالیت خود ندارد.

هزینه خرید جهیزیه ارزان و ساده چقدر است؟

در این بررسی کالاهایی مثل تختخواب و مبلمان و سرویس غذاخوری را فاکتور می‌گیریم و فقط اقلام ضروری مثل یخچال فریزر بسیار ساده، اجاق گاز ساده، ماشین ‌لباسشویی، جاروبرقی، آب‌میوه‌گیری و یک سرویس ظروف چینی ایرانی را بررسی می‌کنیم.

در ادامه این مطلب ما کالاهای ارزان‌ قیمت ایرانی را که می‌توان در محدوده‌ قیمتی  ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان خریداری کرد، معرفی می‌کنیم.

پیشنهاد خرید کالا برای خرید جهیزیه ارزان تا سقف ۳۰ میلیون تومان

فرض کنید حداکثر هزینه‌ای که برای خرید جهیزیه می‌خواهید پرداخت کنید حدود ۳۰ میلیون تومان باشد. مسلماً با توجه به قیمت‌های بسیار زیاد لوازم‌خانگی اول باید از بین برندهای ایرانی و آن هم ارزان‌ترین محصولات آن‌ها کالاهای خود را خریداری کنید.

برای خرید جهیزیه ارزان و ساده و کمتر از ۳۰ میلیون تومان باید از خرید کالاهایی مثل ماشین ظرفشویی، مایکرویو، تختخواب و مبلمان قطعات چشم پوشی کنید و فقط به خرید کالاهای اساسی که باید در هر خانه‌ای وجود داشته باشد؛ مثل یخچال و فریزر، گاز ساده بدون فر، ماشین‌لباسشویی، جاروبرقی، یک دستگاه مخلوط کن یا آب‌میوه‌گیری و نهایتاً یک دست ظرف چینی ایرانی بسنده کنید.

یخچال فریزر ارزان ایرانی برای جهیزیه

ارزان‌ترین یخچال و فریزر ایرانی یخچال پلار مدل R62 است که قیمت آن در حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. اندازه این یخچال در حدود ۶ فوت است و بیشتر برای فضاهای بسیار کوچک مثل اداره و بیمارستان مناسب است پس عملاً به درد خرید جهیزیه نمی‌خورد.

گزینه بعدی یخچال فریزر ایستکول مدل TM-919 است که قیمت آن در حدود ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است. اندازه یخچال ایستکول مدل TM-919 در حدود ۹ فوت است و فقط برای خانواده‌های دو نفره مناسب است.

آن هم در صورتی که مایحتاج خود را به صورت روزانه تهیه کنند و نیاز به نگهداری مواد غذایی برای طولانی‌مدت مثلاً یک هفته نداشته باشند که با زندگی‌های امروزی که اکثراً هر دو زوج در بیرون از خانه مشغول به کار هستند، انتخاب چندان مناسبی نیست.

در جدول زیر یخچال‌های ایرانی با قیمت کمتر از ۸ میلیون تومان به همراه مشخصات اصلی آن‌ها مثل اندازه معرفی شده‌اند.

شما می‌توانید بر اساس بودجه خود از این فهرست یخچال مناسب خود را انتخاب کنید. دو مدل یخچالی که در این قسمت معرفی شدند در اکثر فروشگاه‌های لوازم‌خانگی آنلاین موجود نیستند.

مدل و برند قیمت ( تا تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۹۹) مشخصات وضعیت موجودی
یخچال پلادیو مدل PD11 ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان ظرفیت ۳۱۰ لیتر، رده انرژی A+، بدون آبریز، بدون موتور اینورتر موجود هست
یخچال برفاب مدل ۳۰-۷۰ ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان ظرفت ۱۴ فوت، مجهز به سیستم برفک زدایی، بدون قابلیت اتصال به شیر آب، مصرف انرژی B، بدون آب سرد کن و قفل کودک موجود نیست
یخچال امرسان مدل TFH14T ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ظرفیت ۱۴ فوت، بدون آبسرد کن، بدون یخ‌ساز، مجهز به اخطار باز ماندن درب موجود نیست
یخچال ریتون مدل RTF-17W ۵ میلیون و پانصد هزار تومان ظرفیت ۱۷ فوت، بدون آبسرد کن، دارای اخطار باز بودن درب موجود نیست
یخچال فریزر فیلور مدل RPN-COL-016 ۶ میلیون و هفتصد هزار تومان ظرفیت ۱۶ فوت موجود هست
یخچال فریزر آنتیک مدل N70 ۶ میلیون و هفتصد هزار تومان ۱۴ فوت، مجهز به قفل کودک، دارای آب‌سردکن، بدون قابلیت اتصال به آب لوله کشی، اخطار باز ماندن درب، قفل کودک موجود نیست
یخچال لایف مدل SRF-105 ۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ظرفیت ۱۶ فوت، دارای یخ‌ساز نیمه اتوماتیک، مجهز به قفل کودک، بدون قابلیت اخطار باز بودن درب، مجهز به سیستم مقاومت در برابر برفک موجود هست

 

با توجه به جدول بالا و موجود بودن یا موجود نبودن یخچال‌هایی که به آن‌ها اشاره شد، برای خرید یک یخچال با امکانات بسیار ابتدایی حداقل باید حدود ۷ میلیون تومان هزینه کرد.

پس تا اینجای کار ۷ میلیون از ۳۰ میلیون تومان صرف خرید یخچال خواهد شد.

اجاق گاز ارزان ایرانی برای جهیزیه

وجود اجاق گاز در هر خانه‌ای واجب و ضروری است. اما اگر بخواهید یک اجاق گاز با امکانات نسبتاً ساده تهیه کنید، دو انتخاب دارید یا باید اجاق گاز رومیزی انتخاب کنید که در این حالت احتمالاً در آینده نیاز به خرید فر برقی یا فر توکار جداگانه خواهید داشت و یا اجاق گاز فردار خریداری کنید.

برای خرید اجاق گاز ساده فردار از بین برندهای ایرانی می‌توانید اجاق گاز ساده اسنوا را انتخاب کنید که قیمت آن چیزی در حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

در جدول زیر ارزان‌ترین اجاق گازهای ایرانی مناسب خرید جهیزیه ارزان را معرفی کرده‌ایم.

مدل و برند قیمت ( تا تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۹۹) مشخصات وضعیت موجودی
اجاق گاز ارج خزر مدل RS203 یک میلیون و ۸۹۰ هزار تومان بدون فر، دارای فندک، مجهز به زمان‌سنج، ۴شعله موجود هست
اجاق گاز ارج خزر مدل فلش ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بدون فر، مجهز به زمان‌سنج، ۵شعله موجود هست
اجاق گاز سینجر مدل SG-P5045 ۴ میلیون و ۳۱۰ هزار تومان مجهز به فر، مجهز به کانولوشن، ۴شعله موجود هست
اجاق گاز اسنوا مدل SGC5-1102 ۵ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان مجهز به فر ۹۰ لیتری، دارای زمان سنج دیجیتال، موتور جوجه گردان، فن تهویه فر موجود هست

با توجه به اطلاعات جدول بالا اگر بخواهید ارزان‌ترین اجاق گاز طرح فر را انتخاب کنید باید حداقل حدود ۱ میلیون و هشتصد هزار تومان هزینه کنید و ارزان‌ترین اجاق گاز فردار که اجاق گاز سینجر است را می‌توانید با حدود ۴ و نیم میلیون تومان خریداری کنید.

به این ترتیب باید از حدود ۲۳ میلیون تومانی که باقی‌مانده ۴٫۵ میلیون تومان را هم برای خرید اجاق گاز در نظر بگیرید.

لباسشویی ایرانی برای خرید جهیزیه ارزان

ماشین لباسشویی هم یکی دیگر از وسایلی است که با توجه به سبک زندگی امروزی ما باید حتماً در همه خانه‌ها وجود داشته باشد.

البته می‌دانید که در بازار لوازم‌خانگی دو مدل لباسشویی عرضه می‌شود، لباس‌شویی‌های نیمه‌اتوماتیک که درب آن‌ها از بالا باز می‌شود و ماشین‌های لباسشویی تمام‌اتوماتیک که درب آن‌ها از جلو باز می‌شود.

برندهای ایرانی تولیدکننده ماشین‌های لباسشویی عبارت‌اند از شرکت‌های پارس‌خزر، اسنوا، پاکشوما، آبسال، هیمالیا و امرسان.

در حال حاضر در بازار لوازم‌خانگی، ارزان‌ترین ماشین لباسشویی تمام‌اتوماتیک درب از جلو متعلق به برند آبسال است که ظرفیت آن حدود ۷ کیلوگرم است و قیمت آن حدود ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. در ادامه ارزان‌ترین ماشین‌های لباسشویی ایرانی را معرفی کرده‌ایم.

مدل و برند قیمت ( تا تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۹۹) مشخصات وضعیت موجودی
ماشین لباسشویی نیمه‌اتوماتیک پاکشوما مدل PWT-7241 ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان ظرفیت ۷ کیلوگرم، رتبه انرژی A، قابلیت افزودن لباس در حین کار کردن، سرعت چرخش ۱۴۰۰ دور در دقیقه موجود هست
ماشین لباسشویی نیمه‌اتوماتیک امرسان مدل WM11 ۲ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان ظرفیت ۱۱ کیلوگرم، دارای و وان شستشو و خشک کن لباس، درب از بالا موجود هست
ماشین لباسشویی کرال مدل MFW-27202 ۶ میلیون و ۸۴۷ هزار و ۵۹۰ تومان ظرفیت ۷ کیلوگرم، دارای ۸ برنامه شستشو، بدون قفل کودک، دارای صفحه‌نمایش LED، قابلیت انتخاب دمای آب برای شستشوی لباس‌ها موجود نیست
ماشین لباسشویی اسنوا مدل SMD-260S ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان ظرفیت ۶ کیلوگرم، دارای ۱۰ برنامه شستشو، مجهز به تکنولوژی نانوسیلور، سیستم متعادل‌سازی لباس‌ها، سیستم عیب‌یابی خودکار موجود هست

از اطلاعات این جدول می‌توان به این نتیجه رسید که برای خرید یک ماشین لباسشویی درب از جلو حداقل باید حدود ۷ میلیون تومان هزینه کرد. بنابراین از حدود ۱۸ میلیون باقی‌مانده باید ۷ میلیون تومان را هم برای خرید ماشین لباسشویی در نظر بگیریم.

با این حساب برای خرید دستگاه‌هایی مثل جاروبرقی، آب‌میوه‌گیری یا مخلوط کن و یک دست ظرف چینی ایرانی فقط حدود ۱۱ میلیون تومان بودجه خواهیم داشت.

جاروبرقی ایرانی برای خرید جهیزیه ارزان

برای خرید جاروبرقی جهیزیه اگر بخواهیم ارزان‌ترین جاروبرقی را انتخاب کنیم باید سراغ برند ایرانی پارس خزر برویم که قیمت ارزان‌ترین جاروبرقی این برند با قدرت مکش ۲۲۰۰ وات  حدود ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

البته نکته‌ای که در هنگام خرید یک وسیله برقی به خصوص لوازم‌خانگی باید به آن توجه کنید این است که نه تنها قیمت کالا برای انتخاب آن یک فاکتور مهم است، کیفیت کالا در قبال هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید هم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

مثلاً اگر شما بتوانید یک جاروبرقی با قیمت یک میلیون تومان در بازار لوازم‌خانگی پیدا کنید و آن را بخرید، اما بعد از یکی دو بار کار کردن با آن به مشکل بربخورید و مجبور شوید مجدداً هزینه‌های اضافی برای تعمیر یا تعویض جاروبرقی پرداخت کنید، بهتر است از همان اول جاروبرقی با قیمت بالاتری انتخاب کنید تا مجبور به پرداخت هزینه‌های بیشتری بعد از خرید نباشید.

در جدول زیر ارزان‌ترین جاروبرقی‌های با کیفیت تولید برندهای ایرانی برای خرید جهیزیه ارزان معرفی شده‌اند. شما می‌توانید یک جاروبرقی مناسب با قیمت نسبتاً ارزان از این لیست انتخاب کرده و آن را خریداری کنید.

مدل و برند قیمت ( تا تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۹۹) مشخصات وضعیت موجودی
جاروبرقی سپاهان جارو مدل Shokoofe ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان بدون لوله تلسکوپی، دارای فیلتر بهداشتی، قدرت ۱۲۰ تا ۱۵۰۰ وات موجود هست
جاروبرقی پاکشوما مدل MVC 4300 ۱ میلیون و ۲۳۸ هزار تومان مجهز به لوله تلسکوپی، بدون قابلیت جذب مایعات، مجهز به فیلتر بهداشتی، دارای قدرت ۱۸۰۰ وات، ظرفیت ۲۱ لیتر موجود هست
جاروبرقی پارس خزر مدل Turbo 2500WS

 

حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان مجهز به لوله تلسکوپی، بدون قابلیت جذب مایعات، مجهز به فیلتر بهداشتی، توان ۲۰۰۰ وات موجود نیست
جاروبرقی شهاب مدل SH20DA307R

 

۱ میلیون و ۷۶۹ هزار تومان مجهز به لوله تلسکوپی، دارای فیلتر هوا، درت مکش ۲۰۰۰ وات موجود هست

 

با این حساب برای خرید یک جاروبرقی باید حدود حداقل ۲ میلیون و پانصد هزار تومان هزینه در نظر بگیرید که با این حساب از ۱۱ میلیون تومان باقی‌مانده برای خرید جهیزیه ارزان و ساده چیزی کمتر ۹ میلیون تومان باقی می‌ماند. توجه داشته باشید که در این لیست خرید قرار نیست شما تلویزیون و یا وسایل دیجیتالی را خریداری کنید.

البته که تلویزیون یکی از ضروری‌ترین کالاهای هر خانه به حساب می‌آید و نمی‌توان از خرید آن چشم‌پوشی کرد.

تصویر خرید جهیزیه 3

فرض کنید  بخواهید یک دستگاه مخلوط‌کن نیز خریداری کنید. چون کاربرد مخلوط‌کن بیشتر از آب‌میوه‌گیری است و بیشتر خانواده‌ها برای خرید جهیزیه تمایل به خرید مخلوط‌کن دارند تا آب‌میوه‌گیری ما به بررسی قیمت‌ دستگاه‌های مخلوط‌کن می‌پردازیم.

یکی از برندهای ایرانی که در بین محصولات خود انواع دستگاه‌های مخلوط‌کن را تولید می‌کند، برند پارس‌خزر است. ارزان‌ترین دستگاه مخلوط‌کن این برند حدود ۱ میلیون تومان است.

برای اطلاع از ارزان‌ترین دستگاه‌های آب‌میوه‌گیری برندهای ایرانی جدولی را تهیه کرده‌ایم که در زیر نمایش داده شده است.

مدل و برند قیمت ( تا تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۹۹) مشخصات وضعیت موجودی
مخلوط‌کن پارس خزر مجموعه سایا مدل Karen ۱ میلیون و ۳۳۹ هزار تومان قدرت ۶۰۰ وات، بدون همزن، بدون پایه ضد لغزش، بدون وجود کلید امنیتی، مجهز به تنظیمات سرعت، دارای پارچ پلاستیکی موجود نیست
مخلوط‌کن دو کاره عرشیا مدل BL106-2176 ۱ میلیون و ۴۸۶ هزار تومان دارای پارچ شیشه‌ای، مجهز به دستگاه آسیاب برای آسیاب کردن قهوه و انواع مغزیجات، دارای پایه‌های ضد لرزش، موجود هست

با توجه به این جدول، برای خرید یک دستگاه مخلوط‌کن ساده باید در نهایت حدود ۱ میلیون و پانصد هزار تومان هزینه در نظر بگیرید.

یعنی با احتساب هزینه خرید مخلوط‌کن، از کل هزینه‌ای که برای خرید جهیزیه در نظر گرفتید، حدود ۶ میلیون باقی می‌ماند که بخشی از آن باید صرف خرید ظروف چینی و ظروف آشپزخانه شود که قرار نیست در این مطلب به معرفی و بررسی آن‌ها بپردازیم.

نتیجه‌ای که با بررسی این قیمت‌ها عایدمان می‌شود این است که خرید جهیزیه ارزان و بسیار ساده با صرف نظر کردن از اقلام بسیار زیادی که بخشی از آن‌ها هم کالاهای مورد نیاز و کاربردی هستند، یک فرد بازنشسته حداقل باید به اندازه ۱۰ ماه حقوق خود پس‌انداز داشته باشد.

یعنی اگر بتواند ۱۰ ماه حقوق خود را بدون اینکه بخشی از آن را برای خرید مایحتاج دیگر زندگی مصرف کند، به‌ طور کامل پس‌انداز کند، می‌تواند یک جهیزیه حداقلی را خریداری کند.

در پایان این مطلب برای هر قلم کالا یک جدول از محصولات موجود در بازار با قیمت‌های مختلف ارائه خواهیم کرد که می‌توانید بر اساس بودجه خود هر کدام از محصولات را انتخاب کنید.

پیشنهاد کالا برای خرید جهیزیه ارزان تا سقف ۴۰ میلیون تومان

مسلماً هر چقدر هزینه بیشتری برای خرید جهیزیه در نظر بگیرید، دست شما برای انتخاب محصولات و کالاهای موردنیازتان با کیفیت بالاتر و البته قیمت بیشتر بازتر خواهد بود. اگر بتوانید تا ۴۰ میلیون تومان بودجه برای خرید جهیزیه در نظر بگیرید، دو راه دارید.

یا محصولات ضروری با کیفیت‌تر با قیمت بیشتری خریداری کنید و یا از همان محصولاتی که در بخش جهیزیه ۳۰ میلیون تومانی معرفی شدند، کالاهای خود را انتخاب کنید و در عوض چند قلم کالای جدید مثل ماکروویو و ماشین ظرف‌شویی نیز خریداری کنید.

ما فرض می‌کنیم که شما تصمیم دارید کالاهای با کیفیت‌تری انتخاب کنید که البته باید هزینه بیشتری برای خرید آن‌ها پرداخت کنید.

اگر بخواهید تا سقف ۴۰ میلیون تومان برای خرید جهیزیه هزینه کنید، می‌توانید یخچال خود را از بین برندهایی مثل امرسان، هیمالیا و اسنوا تا حدود قیمت ۱۰ میلیون تومان انتخاب کنید.

در جدول زیر چند مدل از یخچال‌های با قیمت ۹ تا ۱۰ میلیون تومان از این برندها معرفی شده‌اند.

مدل و برند قیمت ( تا تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۹۹) مشخصات وضعیت موجودی
یخچال اسنوا مدل S4-0250SW ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ۲۴ فوت، دارای سیستم خنک کنده سریع، آب سرد کن بیرونی، بدون قابلیت اتصال به شیر آب موجود هست
یخچال الکترو استیل مدل ES27 ۹ میلیون و ۲۷۰ هزار تومان ظرفیت ۱۸ فوت، دارای ۴ طبقه، فریزر و یخچال بالا و پایین، مجهز به آب سردکن، مجهز به فیلتر بوگیر و ضد باکتری موجود هست
یخچال فریزر هیمالیا مدل ۵۳۰ Home Bar ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان ظرفیت ۲۵ فوت، دارای هوم بار، بدون برفک، مجهز به سیستم عیب‌یابی هوشمند، فریزر و یخچال بالا و پایین موجود هست
یخچال فریزر امرسان ۹ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان ظرفیت ۲۲ فوت، مجهز به پنل لمسی روی درب فریزر، فریزر و یخچال بالا و پایین، مجهز به سیستم عیب‌یاب هوشمند موجود هست

شما می‌توانید از بین برندهای دیگر نیز یخچال با قیمت ۹ تا ۱۰ میلیون تومان خریداری کنید. البته در جدول بالا سعی شده بهترین یخچال‌هایی که دارای قابلیت‌هایی مثل سیستم عیب‌یابی هوشمند هستند و در این محدوده قیمتی می‌توانید خریداری کنید، معرفی شود.

برای خرید گاز می‌توانید کالای خود را از بین برندهایی مثل اسنوا، سینجرگاز، تاکنوگاز و اخوان انتخاب کنید. با این بودجه دست شما برای انتخاب گاز فردار بازتر خواهد بود.

در جدول زیر مدل‌های پیشنهادی ما برای خرید اجاق گاز آمده است.

مدل و برند قیمت (تا تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۹۹) مشخصات وضعیت موجودی
اجاق گاز اسنوا سری آدرینا مدل SGC5-3122 از ۶ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان تا ۱۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان ۵شعله، مجهز به فر با حجم ۱۱۰ لیتر، مجهز به موتور جوجه گردان، مجهز به تایمر لمسی، مجهز به ترموکوپل، مجهز به دو شعله زمان‌دار موجود هست
اجاق گاز مبله فردار اخوان مدل M13-EDTR از ۷ میلیون و ۶۷۸ هزار تومان تا ۸ میلیون و ۶۴۳ هزار تومان ۵شعله، مجهز به فر، دارای تایمر لمسی موجود هست
اجاق گاز فردار تاکنو گاز از ۸ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان تا ۹ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان ۵شعله، مجهز به تایمر ۶ کلیده، شعله زمان‌دار، فن کانوکشن فر موجود هست
اجاق گاز سینجر مدل SG-2080 از ۶ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان تا ۸ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان ۵شعله، دارای صفحه لمسی ۹ کلیدی، زمان‌سنج و قطع‌کن زمان پخت، فن کانوکشن، دو موتور جوجه‌گردان، موجود هست

ماشین لباسشویی که با بودجه تقریباً حدود ۱۰ میلیون تومان می‌توانید خریداری کنید را می‌توانید از بین محصولات برندهای ایرانی مثل اسنوا و پارس خزر انتخاب کنید.

مثلاً شما می‌توانید با هزینه حدود ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان ماشین لباسشویی ۷ کیلویی اسنوا مدل SWD-571W را که دارای ۱۵ برنامه شستشو، مجهز به سیستم شستشوی سریع و سیستم عیب‌یابی هوشمند است، خریداری کنید.

یا می‌توانید ماشین لباسشویی پارس خزر مدل WM-8514 با ظرفیت ۸٫۵ کیلو، رتبه انرژی A+++ ، مجهز به قابلیت اضافه کردن لباس در حین کار کردن را با قیمت حدودی ۱۰ میلیون تومان خریداری کنید.

اگر به دنبال خرید جاروبرقی مناسب باشید، برترین جاروبرقی‌هایی که با قیمت حدودی ۳ میلیون تومان بتوانید خریداری کنید را باید از همان برندهای ایرانی مثل پارس خزر، سپاهان جارو و یا پاکشوما خریداری کنید.

در بازار لوازم‌خانگی مدل‌های متفاوتی از جاروبرقی‌های ایرانی وجود دارد که می‌توانید بنا به نیاز خود از بین آن‌ها جاروبرقی مناسب خود را انتخاب کنید.

در جدول زیر چند نمونه از جاروبرقی‌های ایرانی با قیمت حدود ۳ میلیون تومان معرفی شده‌اند.

مدل و برند قیمت (تا تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۹۹) مشخصات وضعیت موجودی
جاروبرقی میدیا مدل VC-F570 ۲ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان دارای مخزن ۶ لیتری، مجهز به فیلتر بهداشتی HEPA با قابلیت جذب ریزترین ذرات، مجهز به نشانگر پر بودن مخزن موجود هست
جاروبرقی پارس‌خزر مدل ۲۵۰۰W-KOMPRESSOR ۲ میلیون و ۹۰۳ هزار تومان گنجایش ۸ لیتر، دارای فیلتر بهداشتی HEPA، مجهز به لوله تلسکوپی، مجهز به کنترل‌گر روی دسته موجود هست

اگر به دنبال مخلوط‌کن چندکاره از بین برندهای ایرانی باشید با توجه به نظر کاربران و مصرف‌کنندگان به نظر می‌رسد مخلوط‌کن‌های پارس‌خزر که در کنار آن‌ها آسیاب برقی نیز ارائه شده‌اند گزینه‌های مناسبی برای انتخاب کردن باشند.

قیمت این مخلوط‌کن‌ها تقریباً زیر ۳ میلیون تومان است. چند نمونه از مخلوط‌کن‌‌های پارس‌خزر با قیمت در حدود ۳ میلیون تومان عبارت‌اند از مخلوط‌کن پارس‌خزر مدل BG-300P که جنس پارچ آن از پلاستیک ساخته شده است.

بدنه این مخلوط‌کن پلاستیکی است و دارای عملکرد پالس و یا لحظه‌ای نیز هست. در کنار این مخلوط کن یک عدد آسیاب نیز در نظر گرفته شده است.

یکی دیگر از مدل‌های مخلوط کن پارس‌خزر مخلوط کن پارس‌خزر مدل BG-310P است که دارای پارچ با حجم ۱٫۵ تا ۲ لیتر است و توان مصرفی آن ۱۸۰ تا ۴۰۰ وات است. این مخلوط‌کن نیز مجهز به سیستم پالس است.

تصویر خرید جهیزیه 5

اگر بخواهید جهیزیه با بودجه ۵۰ میلیون تومان تا ۷۰ میلیون تومان تهیه کنید، گزینه‌های بیشتری برای انتخاب کالا بین محصولات برندهای ایرانی برای تهیه انواع یخچال و فریزر، گاز و ماشین لباسشویی دارید.

به علاوه می‌توانید ماشین ظرف‌شویی و مایکروفر هم خریداری کنید.

در جدول‌های زیر برای ۶ قلم کالای اصلی، بهترین اجناس تولید شده توسط برندهای ایرانی با قیمت و مشخصات آن‌ها آمده است که شما می‌توانید بر اساس بودجه خود، گزینه مناسب را انتخاب کنید.

فهرست بهترین یخچال فریزر ایرانی برای خرید جهیزیه با بودجه ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان

مدل و برند قیمت ( تا تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۹۹) مشخصات وضعیت موجودی
یخچال فریزر دوقلو هیمالیا، مدل NR440d + NF280d از حدود ۱۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به بالا ظرفیت ۲۷ فوت، مجهز به قابلیت اتصال به آب شهری برای یخ‌ساز، مجهز به آب سردکن، مجهز به اخطار باز ماندن درب، مجهز به فیلتر تصفیه آب، مجهز به سیستم مقاومت در برابر برفک موجود هست
یخچال فریزر ساید بای ساید اسنوا مدل SN8-2340SS از حدود ۳۲ میلیون  تومان به بالا ظرفیت کل ۶۸۴ لیتر، دارای کمپرسور اینورتر، مجهز به یخ‌ساز، کمپرسور اینورتر ، مجهز با آبریز، قابلیت اتصال به آب شهری، مجهز به فیلتر ضد بو، مجهز به فیلتر تصفیه آب، مجهز به سیستم بدون برفک، مجهز به سیستم انجماد سریع موجود هست
یخچال فریزر ساید با ساید امرسان مدل NRF3292D از حدود ۳۲ میلیون تومان به بالا ظرفیت ۵۴۲ لیتر، مجهز به سیستم کنترل دیجیتال، مجهز به سیستم خنک‌کننده بودن برفک، مجهز به سیستم عیب‌یابی هوشمند، مجهز به درب بار، مجهز به آب سردکن، موجود هست

برند اسنوا یخچال فریزرهای ساید بای ساید متنوع دیگری نیز تولید می‌کند که قیمت آن‌ها بالای ۴۰ میلیون تومان است و نمی‌توان حتی برای خرید جهیزیه با هزینه ۷۰ میلیون تومان نیز آن‌ها را خریداری کرد.

فهرست اجاق گازهای ایرانی پیشنهادی برای خرید جهیزیه با بودجه ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان

مدل و برند قیمت ( تا تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۹۹) مشخصات وضعیت موجودی
اجاق گاز اسنوا مدل SGC5-6121 حدود ۱۰ میلیون تومان ۵شعله، مجهز به فر ۱۰۰ لیتری، مجهز به تایمر، مجهز به موتور جوجه گردان موجود هست
اجاق گاز تاکنوگاز مدل فالکون ۵BSS Gold از حدود ۹ میلیون و ۱۴۶ هزار تومان به بالا مجهز به تایمر ۶ کلیده، شعله زمان‌دار، ۵شعله، بدنه استیل با دستگیره طلایی و صفحه گاز استیل، مجهز به شعله زمان‌دار، مجهز به فن کانوکشن فر موجود هست
اجاق گاز فردار اخوان مدل M13-EDTR از حدود ۸ میلیون و ۲۳۱ هزار و ۶۰۰ تومان به بالا ۵شعله، مجهز به فر، مجهز به قابلیت تنظیم ارتفاع، مجهز به فن داکتی، مجهز به ریل تلسکوپی، حجم فر در حدود ۹۵ لیتر موجود هست

فهرست لباسشویی ایرانی برای خرید جهیزیه ارزان با بودجه ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان

مدل و برند قیمت ( تا تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۹۹) مشخصات وضعیت موجودی
ماشین لباسشویی اسنوا سری Octa+ مدل SWD-820 حدود ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان ظرفیت ۸ کیلوگرم، مجهز به صفحه‌نمایش، دارای ورودی آب سرد و گرم، مجهز به سرعت چرخش ۱۴۰۰ دور در دقیقه، موجود هست
ماشین لباسشویی پاکشوما مدل TFU 94407 از ۱۰ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان تا ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان ظرفیت ۹ کیلوگرم، مجهز به صفحه‌نمایش LED، قابلیت اضافه کردن لباس در حین کار کردن، دارای ۲۱ برنامه شستشو، مجه به ورودی آب سرد و گرم، مصرف انرژی A+++، مجهز به قابلیت تأخیر در شستشو ۱ تا ۲۴ ساعت ه موجود هست
ماشین لباسشویی GPlus مدل J9470 از ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تا ۱۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان دارای ظرفیت ۹ کیلوگرم، مجهز به صفحه‌نمایش LED برای تنظیم برنامه‌های شستشو، مجهز به سرعت چرخش موتور ۱۴۰۰ دور در دقیقه، دارای ۱۶ برنامه شستشو، موجود هست

فهرست ماشین‌های ظرف‌شویی برای خرید جهیزیه با بودجه ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان

مدل و برند قیمت ( تا تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۹۹) مشخصات وضعیت موجودی
ماشین ظرف‌شویی پاکشوما مدل MDF-15301 حدود ۱۵ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان ظرفیت ۱۵ نفر، کم صدا، قابلیت خشک‌کن جداگانه، مصرف آب و انرژی نسبتاً کم، قابلیت استفاده با نص حجم واقعی  محفظه، دارای قفسه با قابلیت تنظیم ارتفاع، مجهز به نمایشگر LED موجود هست
ماشین ظرف‌شویی موریس مدل BIOSIS2020 حدود ۱۷ میلیون تومان ظرفیت ۱۲ نفر، مجهز به ۷ برنامه شستشو، دارای ۳ سیستم آب‌پاش، مجهز به ترموستات ایمنی و سنسور حرارتی، مجهز به سه فیلتر محافظ موجود هست
ماشین ظرف‌شویی اسنوا مدل SWD-1428S حدود ۲۰ میلیون تومان ظرفیت ۱۴ نفر، دارای ۷ برنامه شستشو، مجهز به دکمه‌های لمسی و قفل کودک، مجهز به سه بازوی شستشو  آب‌پاش، قابلیت کار کردن با نصف ظرفیت محفظه موجود هست

فهرست ماکروویو برای خرید جهیزیه با بودجه ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان

متأسفانه برندهای ایرانی در محصولات خود ماکروویو مناسب و با کیفیت تولید نمی‌کنند. حتی برند اسنوا نیز که محصولات متنوعی را تولید و به بازار لوازم‌خانگی متنوعی را تولید کرده است، در فهرست محصولات خود، ماکروویو تولید نکرده است.

تنها برندی که در حال حاضر در بازار لوازم‌خانگی ماکروویو عرضه کرده است و می‌توان به عنوان یک برند ایرانی از آن نام برد، برند جی‌پلاس است که بهترین مدل ماکروویو این شرکت، ماکروویو سولاردام است، که مجهز به سیستم جذب سریع دما است.

نکته مهم در خصوص این مدل ماکروویو این است که نیازی به اتلاف انرژی و گرم کردن دستگاه قبل از استفاده وجود ندارد. ظرفیت این ماکروویو حدود ۳۸ لیتر است.

با توجه به مطالب گفته به نظر می‌رسد حتی اگر برای خرید جهیزیه حدود ۷۰ میلیون تومان نیز هزینه در نظر بگیرید، باز هم فقط باید لوازم‌ خانگی ضروری را خریداری کنید و باید از خرید اقلامی مثل مبل و صندلی و تختخواب و کالاهای تزئینی چشم‌پوشی کنید.

از طرفی ما در این فهرست فقط به لوازم‌خانگی و هزینه‌ای که برای آن‌ها باید پرداخت کنید اشاره کردیم و به قیمت کالاهایی مثل فرش که خرید آن برای جهیزیه لازم و ضروری است اشاره نکردیم.

اگر به‌طور متوسط بخواهیم دو تخته فرش ماشینی حداقل ۶ متری خریداری کنیم باید حداقل ۴ میلیون تومان هزینه در نظر بگیریم.

خرید جهیزیه ارزان برای یک کارمند با حقوق ماهیانه حداقل ۳ میلیون تومان معادل حقوق بیشتر از ۲ سال او است که بدون هزینه برای مایحتاج زندگی آن را پس‌انداز کند.

منبع

برای ثبت امتیاز روی ستاره‌ها کلیک کنید

امتیاز میانگین 1 / 5. تعداد آرا: 1

امتیازی تاکنون داده نشده! اولین نفر باشید

سمیه شماعی زاده هستم. کارشناسی ارشد هوش مصنوعی و زبانشناسی رایانشی، عاشق دنیای فناوری و اطلاعات! از حدود 5 سال پیش کار تولید محتوا رو شروع کردم و در حال حاضر عضو گروه تحریریه تصلا هستم.
نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید

لینک کپی شد!