تصویر صنعت لوازم الکترونیک

آخرین تغییرات قیمتی آبان ماه در مقایسه ابتدای سال 1399: تلویزیون FHD سایز 43 برند اسنوا 57700000 57% *** تلویزیون FHD سایز 32 برند مادیران 34200000 55% *** تلویزیون FHD سایز 49 برند مادیران 76990000 54% *** تلویزیون FHD سایز55 برند مادیران 98500000 64% *** تلویزیون 50 UHD برند مادیران 87000000 46% *** تلویزیون HD سایز 32 برند اسنوا 32000000 38% *** تلویزیون SMART سایز 43 برند اسنوا 64300000 27% *** یخچال برند دیپوینت مدل D4-W 226000000 73% *** یخچال فریزر برند دیپونت مدل T7-W 158620000 62% *** یخچال فریزر 11 گلد فلت برند امرسان 44900000 79% *** جاروبرقی برند اسنوا 22990000 83% *** ماشین لباسشویی دوقلویی برند امرسان 20586000 65% *** ماشین لباسشویی اتوماتیک 8 کیلویی برند امرسان 128300000 85% ***

پادکست تصلا- اخبار حوزه صنعت لوازم الکترونیک 2 آبان‌ماه 99

وعده ساماندهی بازار فولاد اجرایی می‌شود؟

پادکست
وزیر صمت وعده حل مشکلات بازار فولاد و تامین مواد اولیه تولید لوازم خانگی را داد. علیرضا رزم حسینی هفته گذشته تاکید کرد که دلالان را از بازار فولاد حذف می‌کند و روند تولید لوازم خانگی را شتاب می‌بخشد. حال باید منتظر ماند و دید این وعده تا چه میزان و چه زمانی اجرایی می‌شود.

تصلا-در این شماه از پادکست تصلا مهم‌ترین اخبار و اظهار نظرها در حوزه لوازم الکترونیک و صنعت لوازم خانگی کشور از تراز تجاری منفی لوازم خانگی تا درخواست تولیدکنندگان لوازم خانگی برای افزایش قیمت لوازم خانگی با توجه به گرانی فرایند تولید و اوضاع بازار فولاد در هفته‌ای که گذشت را مرور می‌کنیم.

تامین ورق واحدهای تولیدی لوازم خانگی به صورت اعتباری و با قیمت بورسعلیرضا رزم‌حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت از حذف دلالان فولاد خبر داد و بر افزایش تولید لوازم خانگی تاکید کرد.

رزم حسینی در حاشیه جلسه با کمیسیون اقتصادی درباره نحوه مدیریت بازار فولاد گفت: واحدهای تولیدی لوازم خانگی با مشکل تامین ورق فولادی روبه رو هستند اما با طرحی که در دست بررسی است، ورق موردنیاز این واحدها به صورت اعتباری و با قیمت کارخانه و بورس در اختیار آنها قرار می گیرد که این امر در قیمت لوازم خانگی اثرگذار است.

رزم حسینی در مورد قیمت در بازار فولاد اظهار داشت: فولاد به قدر کافی در کشور تولید می‌شود. سیاست وزارت صمت تقویت تولید و حذف دلالان است. فاصله زیادی بین قیمت کارخانه و قیمت بازار وجود دارد که متاسفانه به جیب دلالان می‌رود. وی وعده داد با اقدامات انجام شده بازار متعادل خواهد شد.

فرار از رکود بازار لوازم خانگی با فروش قسطی

رکود بازار لوازم خانگی باعث شده برخی فروشنده‌ها برای سرپا ماندن در این بازار به فروش اقساطی با اقساطی بیش از ۴ سال روی آورند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی کرج گفت: در حال حاضر وضعیت فروش شرکت‌های داخلی مناسب نیست و برخی از شرکت‌های داخلی به فروش اقساطی به صورت حتی ۵۰ ماهه روی آورده‌اند.

اسدالله غلام رضایی گفت: بازار لوازم خانگی به علت نابرابری قیمت دلار و ریال دچار رکود است و یکی دیگر از علل وضعیت کنونی بازار کاهش قدرت خرید مردم است

گلایه بازنشستگان از روند خرید قسطی لوازم خانگی

طرح خرید قسطی لوازم خانگی که براساس تفاهم‌نامه‌ای سه جانبه بین صندوق بازنشتگی کشوری، بانک صادرات و گروه صنعتی انتخاب اجرایی شده بود، نتوانست رضایت بازنشستگان را به دنبال داشته باشد. تنوع کم کالا، موجود نبودن بسیاری از اقلام و….از جمله دلایل نارضایتی بازنشستگان از این طرح است.

در پی تماس‌ها و پرسش‌های برخی بازنشستگان در خصوص تنوع کم لوازم خانگی عرضه شده یا موجود نبودن کالاهای انتخاب شده، صندوق بازنشستگی کشوری توضیحاتی ارائه کرد و گفت: با توجه به برآوردهای جدید کوشش شده است با هماهنگی کارخانه، خط تولید به گونه‌ای تنظیم شود که به سرعت موجودی لازم جهت خرید فراهم آید.

کاهش ۵۰ درصدی فروش لوازم خانگی

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی با بیان اینکه کاهش قدرت خرید مردم موجب ریزش ۵۰ درصدی فروش لوازم خانگی نسبت به پارسال شده است، گفت: قیمت‌های کنونی بازار «گران» است و مربوط به «گرانفروشی» نمی شود.

اکبر پازوکی در مورد وضعیت بازار لوازم خانگی، اظهار داشت: در حال حاضر به دلیل مسائلی همچون افزایش بی رویه قیمت‌ها و کاهش قدرت خرید مردم، فروش لوازم خانگی افت کرده و بازار تقریباً راکد شده است.

وی گفت: وضعیت به شکلی است که می‌توان گفت نسبت به سال گذشته، فروش لوازم خانگی ۵۰ درصد کاهش یافته است. از این رو امید داریم سال آینده اداره مالیات عنایتی به این مسائل داشته باشد و کمکی کند.

افزایش ۴ تا ۷ میلیونی قیمت گوشی طی یک ماه

قیمت گوشی پابه‌پای قیمت دلار افزایش طی چند وقت اخیر افزایش یافته، به طوری که برخی مدل‌های گوشی از ۴ تا ۷ میلیون تنها طی یک ماه افزایش قیمت داشتند.

بررسی‌های تصلا نشان می‌دهد این افزایش قیمت برای گوشی‌های رده‌پایین و گوشی‌های میان‌رده سامسونگ از ۳۰۰ هزار تومان تا یک میلیون برای گوشی‌های رده‌بالا از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۷ میلیون تومان متفاوت بوده است.

اختلاف قیمت گوشی‌های آیفون نیز در طول یک ماه گذشته از حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تا سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده است.

افزایش قیمت گوشی‌های هواوی نیز در ماه اخیر به میزان یکسانی نبوده است. این افزایش قیمت برای گوشی‌های ارزان‌قیمت از ۲۰۰ هزار تا دو میلیون تومان، برای گوشی‌های میان‌رده از یک میلیون تا چهار میلیون تومان و برای گوشی‌های رده‌بالا از ۴۰۰ هزار تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان متفاوت بوده است.

افزایش قیمت گوشی‌های شیائومی اما نسبت به گوشی‌های سامسونگ و هواوی در طول یک ماه گذشته کمتر بوده و از ۳۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومان متفاوت بوده است.

برای ثبت امتیاز روی ستاره‌ها کلیک کنید

امتیاز میانگین 0 / 5. تعداد آرا: 0

امتیازی تاکنون داده نشده! اولین نفر باشید

مریم بابایی
۱۳۹۹/۰۸/۰۳
نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید

لینک کپی شد!